Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Витлумачте значення наведених слів-паронімів і складіть з ними речення
Абонент –абонемент. Абонент – особа чи організація, що користується абонементом ( речення: До Ірини нелегко додзвонитись, на одній лінії кілька абонентів). Абонемент – право на користування чимось протягом певного терміну ( переважно про місце в театрі, на стадіоні, про право користування телефоном тощо), а також документ, який засвідчує це право. ( речення: Я маю абонемент до міської бібліотеки). Радник-порадник. Порадник – посібник, підручник (книга), (туристам) путівник, той, хто дає поради.( речення: Багато років дід Іван вважався незамінним порадником у будь-якій домашній справі) Радник - назва деяких службових посад, а також осіб, що обіймають ці посади. (речення: Радник міністерства відразу перейшов до справи). Загартування-загартовування. Загартування –. ефективний спосіб зміцнення здоров’я, зниження захворюваності та збільшення рівня працездатності (речення: Як відомо, загартування сталі в півтора-два рази підвищує її міцність). Загартовування – комплекс методів, спрямованих на підвищення функціональних резервів організму. ( речення: Тренування й загартовування позитивно впливають на стан центральної нервової системи). Виправте речення з неправильно вжитими дієприслівниковими зворотами. Попрацювавши всього два місяці, у нього виникли неприємності з директором фірми. - У нього виникли неприємності з директором фірми, коли він попрацював всього два місяці. Переглядаючи новий часопис, його захопила економічна сторінка. – Він захопився економічною сторінкою, коли переглядав новий часопис. Вивчивши усі можливі варіанти рішення задачі, його увагу привернули інтеграли. – Коли він вивчив усі можливі рішення задачі, його увагу привернули інтеграли. Вивчаючи довкілля, вченими були зроблені невтішні висновки. – Вивчивши довкілля, вчені зробили невтішні висновки. Отримавши право на частину прибутку, нас охопила радість. – Коли ми отримали право на частину прибутку, нас охопила радість.
Витлумачте значення наведених слів-паронімів і складіть з ними речення. Вимисел- домисел. Вимисел – те, що вигадане, чого немає в дійсності. Домисел – здогад, заснований на припущеннях, розмірковуваннях. Складний – складений – складовий. Складний- непростий; важкий для розуміння. Складений – який складається з кількох частин; який має певну будову тіла. Складовий – який входить як частина до складу чого-небудь. Досвід-дослід. Дослід – відтворення якогось явища або спостереження за новим явищем у певних умовах з метою вивчення, дослідження; експеримент. Досвід – те, що вже було в житті, з чим доводилося зустрічатися.
Запишіть прийменникові конструкції українською мовою. Поясніть вживання прийменника «по». Страховая защита по странам мира – страховий захист в країнах світу; По средам – по середах; Специалист по ЭВМ – спеціаліст з ЕОМ; Отпуск по болезни - лікарняний, відпустка чере хворобу; По недоразумению – через непорозуміння; По май включительно – до травня включно.
Прийменник по функціонує в українській та російській мовах, однак у російській мові це один з найуніверсальніших прийменників і конструкції з ним виражають велику кількість найрізноманітніших відношень. В українській мові прийменник по вживають з іменниками, займенниками, числівниками; конструкції з ним виражають такі відношення: а) часові: по обіді, маю відпустку по 15 березня, приїду по святах (іноді можна замінити іменником у родовому відмінку з прийменником після – після свят) б) об’єктні: погладив по голівці, по коліна у воді; в) мети: пішов по воду, пішла по гриби (і за грибами), поїхав по рибу; г) кількісні відношення: по 25 осіб у групі; працює по 10 годин на добу; д) найчастіше вживаємо цей прийменник на позначення просторових відношень: по садочку ходжу, по діброві вітер віє.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 388; Нарушение авторского права страницы