Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Охарактеризуйте конституційні засади здійснення судочинства в Україні.



Відповідно до ЗУ”Про судоустрій і статус суддів” від 07.07.2010 судова влада в Україні відповідно до конституційних засад поділу влади здійснюється незалежними та безсторонніми судами,
утвореними згідно із законом.

 Судочинство здійснюється Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції. Суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами
України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України Судову систему України складають суди загальної юрисдикції та суд конституційної юрисдикції.
Суди загальної юрисдикції утворюють єдину систему судів. Єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні є Конституційний Суд України. Створення надзвичайних та особливих судів не допускається. Народ бере участь у здійсненні правосуддя через народних
засідателів і присяжних.

 

Суди здійснюють правосуддя самостійно. Здійснюючи
правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України, забезпечуючи при цьому верховенство права. Для вирішення питань внутрішньої діяльності судів відповідно до цього Закону діє суддівське самоврядування.
Для забезпечення справедливого та неупередженого розгляду справ у розумні строки, встановлені законом, в Україні діють суди першої, апеляційної, касаційної інстанцій і Верховний Суд України.
Кожен має право на участь у розгляді своєї справи у визначеному процесуальним законом порядку в суді будь-якої інстанції. Правосуддя в Україні здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних та інших ознак.
Ніхто не може бути обмежений у праві на отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Кожен, хто не є стороною у справі, має право на
вільний доступ до судового рішення в порядку, встановленому законом.

Суди забезпечують рівність прав громадян у судовому процесі за мовною ознакою.
Суди використовують державну мову в процесі судочинства та гарантують право громадян на використання ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють.











Практичне завдання.

Проведіть порівняльну характеристику сільських, селищних та міських рад з одного боку та районних і обласних з іншого за різними критеріями, а саме: яка виборча система застосовується, як визначений в законодавстві їх правовий статус, структура відповідних рад, хто скликає сесії і головує на засіданнях, наявність або відсутність виконавчих органів, які акти приймають, інші критерії.

 Критерій порівн.характеристики Сільські, селищні, міські ради Районні, обласні ради
Виборча система, яка застосовується пропорційна Мажоритарна
Правовий статус Представницькі органи м.с., представляють відповідні сільські, сел., міські або внутрішньо міські територіальні. громади Не виступають представницькими органами обласних та районних громад.
Структура Визначається відповідною радою. Якщо до 3 тис населення: від 15 до 25; До 5 тис.від 20 до 30 20 тис. від 25 до 35; до 50 тис.- від 30 до 45; до 1 млн. від 75 до 120 депутатів Відповідною радою самостійно.З урахуванням кількості територіальних громад адм.-теритр.одиниці, що входить до складу району
Хто головує на засідання Голова сільської, сел.., міської ради Голова обласної, районної ради, який обирається відповідною радою з числа ї деп.
Акт, який приймають рішення розпорядження

1. Конституція України набула чинності:

а) в день прийняття - 28 червня 1996 року;

2. До державних органів, які беруть участь у вирішенні питань громадянства, відносяться:

а) Комісія при Президентові України з питань громадянства;

3. У разі дострокового припинення повноважень Президента України виконання його обов 'язків на період до обрання і вступу на посаду нового Президента України покладається на:

а) Прем'єр-міністра України;

4. До повноважень Конституційного Суду України належить вирішення питань про відповідність Конституції України:

б) розпорядження голови обласної державної адміністрації;

 

 

Варіант №14

Теоретичні питання


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 239; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь