Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Повноваження органів місцевого самоврядування.⇐ ПредыдущаяСтр 18 из 18
Питання місцевого самоврядування регламентується К. (розділ XI), законами„Про місцеве самоврядування”, Про всеукраїнський та місцеві референдуми, Про вибори депутатів ВР АРК, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів іншими актами. Орган місцевого самоврядування – колектив депутатів місцевої ради чи службовців цих органів, заснований у встановленому законом порядку для вирішення питань місцевого значення в інтересах територіальних громад. = не входять до системи органів державної влади = утримуються за рахунок коштів бюджетів місцевого самоврядування, районного, обласного бюджету. = в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території. Система місцевого самоврядування включає: = територіальну громаду; вона вирішує питання місцевого значення безпосередньо або через утворені нею органи місцевого самоврядування; = сільську, селищну, міську раду; = сільського, селищного, міського голову; = виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; = районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; =органи самоорганізації населення. представницькі органи, що створюються частиною жителів, які тимчасово або постійно проживають на відповідній території в межах села, селища, міста. За рішенням територіальної громади можуть утворюватися районні в місті ради.1.Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми розвитку та бюджети їх територій, встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; проводять місцеві референдуми, утворюють комунальні підприємства тощо. Працюють сесійно, мають виконавчі органи (комітети, відділи, комісії).2. Обласні та районні ради затверджують програми розвитку областей і районів, районні і обласні бюджети, що формуються з коштів держбюджету та коштів місцевих бюджетів для реалізації спільних програм тощо. Не утворюють власних виконавчих органів, делегують повноваження обласній, районній держадміністрації. Жителі обирають = на 5 років депутатів відповідних рад, = на 4 роки - сільського, селищного, міського голову, що очолює виконавчий орган ради. Голів районної та обласної ради обирають ці ж ради.
Функції органів місцевого самоврядування. Функції місцевого самоврядування – 1.залучення населення до участі у вирішенні питань місцевого та загальнодержавного значення; 2.володіння, використання та управління комунальною власністю; 3.забезпечення комплексного соціально-економічного та культурного розвитку відповідної території; 4.надання соціальних послуг населенню; 5.забезпечення законності, громадської безпеки, правопорядку, охорона прав, свобод і законних інтересів громадян; 6.соціальний захист населення, сприяння працевлаштуванню громадян; 7.захист прав місцевого самоврядування. за суб'єктами місцевого самоврядування: функції територіальних громад; функції місцевих рад; функції сільських, селищних і міських голів; функції органів самоорганізації населення тощо. За способами і засобами їх здійснення: правозастосовна; нормотворча; організаційна, виховна, прогностична та ін. За умовами здійснення: за часом (постійні, тимчасові) і за територією здійснення (відповідно до системи адміністративно-територіального устрою України) тощо. За об'єктами: політичні, економічні, соціальні, культурні, екологічні.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 232; Нарушение авторского права страницы