Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Тема 1. КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО – ПРОВІДНА ГАЛУЗЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРАВА УКРАЇНИ
Вступ. 1. Поняття, предмет і метод конституційного права України. 2. Система галузі конституційного права України. 3. Конституційно-правові відносини. 4. Відповідальність у конституційному праві. 5. Джерела конституційного права. 6. Конституційне право України як наука і навчальна дисципліна
Тема 2. КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ ТА ЇЇ РОЗВИТОК Вступ. 1.Поняття, сутність та функції Конституції України. 2. Властивості Конституції України. 3. Види конституцій 4. Конституція та конституціоналізм. 5. Охорона Конституції України. Тема 3. КОНСТИТУЦІЙНИЙ ЛАД І ЙОГО ЗАКРІПЛЕННЯ В КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ Вступ. 1. Поняття конституційного ладу та його засад. 2. Поняття державного ладу України. 3. Поняття суспільного ладу України. 4. Унітарний державний устрій. 5. Захист конституційного ладу України. 6. Характеристика України як конституційної держави.
Тема 4. ОСНОВИ ПРАВОВОГО СТАТУСУ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА. ГРОМАДЯНСТВО УКРАЇНИ. ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ ІНОЗЕМЦІВ ТА ОСІБ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА. ПРАВОВИЙ СТАТУС БІЖЕНЦІВ Вступ. 1. Поняття, види та зміст інституту конституційно-правового статусу людини і громадянина. 2. Правосуб‘єктність та принципи конституційно-правового статусу людини і громадянина в Україні. 3.Громадянство як вид правового статусу людини і громадянина в Україні. 4. Правовий статус іноземців, осіб без громадянства та біженців.
Тема5. КОНСТИТУЦІЙНІ ПРАВА, СВОБОДИ ТА ОБОВ’ЯЗКИ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА Вступ. 1. Поняття та ознаки інституту прав і свобод людини і громадянина в Україні. 2. Основні властивості прав і свобод людини і громадянина в Україні. 3. Поняття та елементи системи конституційних прав і свобод людини і громадянина в Україні. 4. Поняття та система конституційних обов’язків людини і громадянина в Україні. 5. Поняття механізму реалізації прав і свобод людини і громадянина в Україні. 6. Гарантії реалізації прав і свобод людини і громадянина в Україні.
Тема 6. НАРОДНЕ ВОЛЕВИЯВЛЕННЯ Вступ. 1. Поняття та види виборів в Україні. 2. Виборче право: поняття, принципи. 4. Виборчий процес і його стадії. 6. Поняття та види референдумів. 7.Поняття та види референдумів. 8.Референдарний процес.
Тема 7. КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ Вступ. 1. Поняття Верховної Ради – парламенту України. 2. Склад і структура Верховної Ради України. 3. Функції та повноваження Верховної Ради України. 4. Основні форми роботи Верховної ради України. 5. Законодавчий процес в Україні. 6.Конституційно-правовий статус народних депутатів України.
Тема 8. ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ Вступ. 1. Поняття та особливості інституту президентства як форми глави держави. 2. Правові основи інституту президентства в незалежній Україні. 3. Порядок виборів Президента України.
Тема 9. КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ В УКРАЇНІ Вступ. 1. Поняття виконавчої влади та їх система. 2. Кабінет Міністрів України – вищий орган в системі органів виконавчої влади України. 3. Центральні органи виконавчої влади. 4. Місцеві органи виконавчої влади. Тема 10. КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС ОРГАНІВ СУДОВОЇ ВЛАДИ ТА ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ Вступ. 1. Конституційні засади правосуддя. 2. Конституційний Суд України: склад, порядок формування та повноваження. 3. Акти Конституційного Суду України. 4. Поняття судів загальної юрисдикції та їх види. 5. Функції та повноваження судів загальної юрисдикції 6. Поняття, система, функції, повноваження та акти органів прокуратури України.
Тема 11. ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ УКРАЇНИ Вступ. 1. Поняття територіального устрою України. 2. Система адміністративно-територіального устрою України. 3. Автономна Республіка Крим - територіальна автономія у складі України.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 237; Нарушение авторского права страницы