Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Джерела сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податку.



Джерелами є будь-які власні кошти, у т.ч., що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпор. прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, ., а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Сплата грошових зобов'язань або погаш. под. боргу платника податків з відповід. платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.

Не можуть бути вик. як джерела погаш. под. боргу платника податків:

- майно платника податків, надане ним у заставу іншим особам (на час дії такої застави).

- майно, яке належить на правах власності ін. особам та перебуває у волод. або корист. платника податків; давальницька сировина, надана підприємству для переробки, а також майно інших осіб, прийняті платником податків у заставу чи заклад, довірче та будь-які інші види агентського управл.
- майнові права інших осіб, надані платнику податків у корист. або волод.

- кошти кредитів або позик.

- майно, включене до складу цілісних майнових комплексів держ. підприємств, які не підлягають приватизації, у тому числі казенних підприємств.

- кошти інших осіб, надані платнику податків у вклад (депозит) або довірче управління.

У разі якщо здійснення заходів щодо продажу майна платника податків не привело до повного погаш.суми податкового боргу, орган стягнення може визначити додатковим джерелом погаш.податкового боргу дебіторську заборгованість платника податків, строк погашення якої настав та право вимоги якої переведено на органи державної податкової служби.

У разі відсутності у платника податків, що є філією, відокр.підрозділом ЮО, майна, достатнього для погаш. його грошового зобов'яз.я або под..о боргу, джерелом погаш.грошового зобов'язання або под. боргу такого платника податків є майно такої ЮО, на яке може бути звернено стягнення.

Забороняється будь-яка уступка грошового зобов'язання або податкового боргу платника податків третім особам.

Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'яз. перед погашенням под. боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату з/п та єдиного внеску на загальнообов'язкове держ. соц. страх.


Юридична природа податкової застави та порядок її припинення.

З метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.Право ПЗ виникає у разі несплати у строки суми грошового зобов'яз.

Право ПЗ пошир. на будь-яке майно платника под., яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управл.) у день виникн. такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податківа також на інше майно, на яке платник под. набуде прав власності у майб.

Право не потребує письмового оформлення

Майно платника податків звільняється з ПЗ з дня:

-отримання органом ДПС підтвердження повного погашення суми под. боргу в установленому законод. порядку;

-визнання податкового боргу безнадійним;

-прийняття відповід.рішення судом у межах процедур, визначених зак-вом з питань банкрутства;

-отрим. платником под.рішення відпов. органу про скасування раніше прийнятих рішень щодо нарахування суми грошового зобов'язання або його частини внаслідок провед.процедури адміністр. або суд. оскарження;

-реєстрації в органі ДПС податкової поруки у випадках.

Підставою для звільнення майна платника податків з-під ПЗ та її виключення з державних реєстрів застав рухомого або нерухомого майна є відповідний документ.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 250; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.007 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь