Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Порядок обчислення та сплати податку на додану вартість, його особливості.



Обчислення суми податку здійсн шляхом множення бази оподаткув на ставку податку.

Ставки податку встановлюються від бази оподаткування в таких розмірах: 17 %, 0%.

Базою оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості, але не нижче звичайних цін з урахуванням загальнодержавних податків та зборів.

До складу договірної вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв'язку з компенсацією вартості товарів/послуг.

База оподаткування операцій з постачання товарів, ввезених на митну територію України, визначається виходячи з їх договірної вартості, але не нижче митної вартості товарів, з якої були визначені податки і збори, що справляються під час їх митного оформлення, з урахуванням акцизного податку та ввізного мита, за винятком податку на додану вартість, що включаються в ціну товарів/послуг згідно із законом.

У разі якщо постачання товарів/послуг здійснюється за регульованими цінами, база оподаткування визначається виходячи з їх договірної вартості, визначеної за такими цінами.

У разі постачання необоротних активів, база оподаткування визначається виходячи з їх балансової вартості на момент їх постачання.

Сплата податку здійснюється в грошовій формі в нац. Валюті Укр.

Порядок обчислення та сплати податку на доходи фізичних осіб, його особливості.

Обчислення суми податку здійсн шляхом множення бази оподаткув на ставку податку.

Стандартна ставка 15%( є 0, 1, 5, 10, 15, 17, 30 %)

Базою оподаткування є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом зменшення загального оподатковуваного доходу на суми податкової знижки такого звітного року.

До заг оподатк доходу, наприклад включаються:

- доходи у вигляді заробітної плати

- суми винагород відповідно до умов цивільно-правового договор

- доходи від продажу об'єктів майнових і немайнових прав

- дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду

- дохід у вигляді дивідендів, виграшів, призів

- дохід у вигляді неустойки

- дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна

- хабар

- інвестиційний прибуток від проведення платником податку операцій з цінними паперами

Платник податку має право включити до податкової знижки такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати:

-суму коштів або вартість майна, переданих пп у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям

-суму коштів, сплачених пп на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує з/п

-суму коштів, сплачених пп на користь закладів охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого  пп або члена його сім'ї першого ступеня споріднен; суму коштів, сплачених платником податку, визнаного в установленому порядку інвалідом, на користь протезно-ортопедичних підприємств, реабілітаційних установ КРІМ: косметичного лікування або косметичної хірургії, протезування зубів з використанням дорогоцінних металів; абортів; операцій із зміни статі; лікування венеричних захворювань (крім СНІДу), лікування тютюнової чи алкогольної залежності;

-суму витрат пп на сплату страхових платежів та пенсійних внесків,

-суму витрат пп на оплату вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита…..

Сплата податку здійснюється в грошовій формі в нац. Валюті Укр.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 246; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь