Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Обсяг знань, вмінь курсанта після вивчення теми.
У результаті вивчення теми № 10 курсанти повинні: а) знати: * поняття, принципи та функції судової влади в Україні; * систему судових органів України та порядок їх функціонування; * конституційно-правовий статус суддів; * склад, порядок формування та повноваження Конституційного Суду України; * конституційно-правовий статус органів прокуратури. б) вміти: * співвідносити та характеризувати акти реагування прокуратури; * визначати відмінності між конституційним зверненням та конституційним поданням; * аналізувати основні зміни, що відбулися за результатами судової реформи в Україні; * характеризувати порядок призначення на посаду та гарантії суддів. Змістовий Модуль 4 Тема 11. Конституційно-правові основи адміністративно - територіального устрою України Роль і значення теми для діяльності працівників ОВС. Дана тема є актуальною для засвоєння курсантами, оскільки присвячена розгляду питань, які пов’язані з розумінням території, що є однією з основних ознак держави та визначає простір, на який поширюється суверенітет і влада держави. За результати вивчення курсанти з'ясують конституційно-правове закріплення територіального устрою України та здійснення влади в межах територіальних одиниць, визначених державою.
Ключові слова: форма державного устрою; адміністративно-територіальний поділ; унітарна держава; федеративна держава; принципи унітаризму; автономія; види автономії; область; район; місто; село; селище; регіон.
Обсяг знань, вмінь курсанта після вивчення теми. У результаті вивчення теми № 11 курсанти повинні: а) знати: * поняття та систему адміністративно-територіального устрою України; * поняття, види та форми автономій; * конституційно-правовий статус Автономної Республіки Крим. б) вміти: * характеризувати Конституцію Автономної Республіки Крим; * визначити роль Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим; * співвідносити поняття «унітарна держава», «федеративна держава»; * класифікувати автономії за визначеними критеріями. Тема 12. Конституційні засади місцевого самоврядування в Україні Роль і значення теми для діяльності працівників ОВС. Дана тема відіграє важливе значення для майбутніх фахівців юристів, оскільки за результатами її вивчення курсанти з’ясують поняття такого багатогранного явища як місцеве самоврядування, визначать систему його принципів та засад діяльності, проаналізують діяльність органів державної влади у сфері місцевого самоврядування – законодавчої, виконавчої, судово-контрольної - з урахуванням стандартів Конституції України та Європейської хартії місцевого самоврядування, а також визначення перспектив з відповідних питань розвитку місцевого самоврядування. Ключові слова: місцеве самоврядування; система органів місцевого самоврядування; принципи місцевого самоврядування; компетенція місцевого самоврядування, власні повноваження; делеговані повноваження; гарантії місцевого самоврядування; місцевий бюджет; територіальна громада; органи самоорганізації населення.
Обсяг знань, вмінь курсанта після вивчення теми. У результаті вивчення теми № 12 курсанти повинні: а) знати: * основні наукові концепції місцевого самоврядування; * історію становлення і розвитку місцевого самоврядування в Україні; * принципи, завдання та функції місцевого самоврядування; * систему місцевого самоврядування в Україні. б) вміти: * давати характеристику статусу депутатів місцевих рад; * визначати органи та посадових осіб місцевого самоврядування; * співвідносити функції місцевого самоврядування з органами державної влади на місцях. |
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 217; Нарушение авторского права страницы