Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


II. Вимоги безпеки перед початком роботи



2.1. Отримати завдання від керівника робіт.

2.2. Перевірити стан спецодягу та інших засобів індивідуального захисту, одягти їх.

2.3. Перевірити: 2.3.1. У драбин:

2.3.1.1. Наявність інвентарного номера, дати наступного випробування, належність.

2.3.1.2. Наявність пристрою, що запобігає перевертанню та зсуванню під час роботи.


10.

2.3.1.3. Наявність спеціальних гаків (при необхідності).                    »

2.3.1.4. Наявність пристосування для запобігання самочинного розсування у стрем'янки.

2.3.1.5. У мотузяних драбин, що канат не має розривів, розпушених ділянок. 2.3.2. У риштуваннях і помостах:

2.3.2.1. Наявність грозозахисних пристроїв та заземлення.

2.3.2.2. Наявність плакатів із зазначенням допустимих значень навантажень.

2.3.2.3. Правильність установки опор стояків.

2.3.2.4. Наявність захисних козирків.

2.3.2.5. Прорізи між стіною будівлі та робочим настилом (при виконанні цегляної кладки не більше 50 мм; при виконанні оздоблювальних робіт - не більше 150 мм, при виконанні ізолювальних робіт не більше подвійної товщини ізоляції плюс 50 мм).

2.3.2.6. Наявність обгородження із зовнішнього та торцевого боків у підвісних помостах. 2.3.3. У колисках та платформах.

2.3.3.1. Щоб не було тертя тросів об конструкції:

2.3.3.2. Укріплення лебідок для піднімання колисок.

2.3.3.3. Перевірити стан колисок, пересувних риштувань та канатів і провести випробування з імітації обривання робочого каната (максимальна висота падіння не повинна перевищувати 0, 15 м).

2.3.3.4. Цілісність зварних швів на елемент риштувань. 2.3.4. У запобіжних поясів та страхувальних канатів.

2.3.4.1. Наявність бирки з інвентарним номером та дати проведення наступного випробування - у запобіжних поясів.

2.3.4.2. Дію карабіну у запобіжного пояса (він повинен забезпечувати швидке і надійне закріплювання та відкріплювання).

2.3.4.3. Наявність пристрою для закріплювання страхувального каната до елементів

будівель і споруд.

2.3.4А. Відсутність у деталей каната надривів, задирок, гострих кромок, тріщин та

раковин.


III. Вимоги безпеки під час роботи

З драбин

3.1.1. Всі драбини та стрем'янки перед застосуванням повинен оглянути виконавець робіт (без записування результатів огляду в журнал).

3.1.2. Перед початком виконання робіт із застосуванням приставної драбини необхідно забезпечити стійкість драбини, переконавшись оглядом та випробуванням у тому, що вона не може зісковзнути з місця або випадково зсунутись.

У разі установлення приставної драбини за умов, коли її верхній кінець може зміститись, його необхідно надійно закріпити за стійкі конструкції так, щоб виключити можливість зміщування драбини.

3.1.3. Забороняється працювати з приставної драбини стоячи на щаблі, розташованому на відстані менше 1 м від верхнього кінця драбини.

3.1.4. Забороняється у разі недостатньої довжини драбини створювати додаткові опорні споруди з ящиків, бочок тощо.

3.1.5. Приставна драбина повинна установлюватись під кутом нахилу до горизонтальної площини не менше 45° і не більше 60°; у разі установлення драбини під кутом нахилу менше 60° додаткове закріплення верхньої частини драбини не вимагається.

3.1.6. Забороняється установлювати драбину на східці маршів сходової клітки. У разі необхідності на сходових клітках повинен споруджуватись поміст.


11.

3.1.7. Стрем'янки повинні бути оснащені пристосуваннями (гаками, ланцюгами) - для запобігання самочинному розсуванню їх під час виконання робіт. Нахил стрем'янок повинен бути не більше 1: 3.

3.1.8. Не дозволяється виконувати роботу з двох верхніх щаблів стрем'янок, які не мають поручнів або упорів.

Перебування на щаблях приставної драбини або стрем'янки дозволяється тільки одному працівнику.

3.1.9. Не дозволяється піднімати або опускати вантаж по приставній драбині та залишати

на ній інструмент.

3.1.10. Забороняється на приставних драбинах та стрем'янках:

3.1.10.1. Працювати біля обертових механізмів, працюючих машин, транспортерів тощо та над ними;

3.1.10.2. Виконувати роботу із застосуванням електричного та пневматичного інструмента, будівельно-монтажних пістолетів;

3.1.10.3. Виконувати газо- та електрозварювальні роботи;

3.1.10.4. Натягувати проводи та підтримувати на висоті важкі деталі.

Для ввиконання таких робіт повинні застосовуватись риштування або стрем'янки з верхніми площадками, обгородженими поручнями.

3.1.11. Під час виконання робіт з приставної драбини в місцях з пожвавленим рухом транспортних засобів або людей для запобігання падінню її від випадкових поштовхів (незалежно від наявності або відсутності на кінцях драбини наконечників) місце її установлення необхідно обгородити або охороняти драбину від падіння. У тому разі, коли під час установлення драбини на гладкій плиточній підлозі її неможливо закріпити, тоді біля основи драбини повинен стояти працівник в касці і утримувати її в стійкому положенні. В інших випадках підтримувати драбину знизу руками забороняється.

3.1.12. Переміщувати драбину під час виконання робіт необхідно з дотриманням таких запобіжних заходів: два працівника повинні нести драбину наконечниками назад, застерігаючи перехожих про небезпеку зіткнення з нею. Якщо драбину переносить один працівник, вона повинна бути в такому похилому положенні, щоб її передній кінець був піднятий над землею не менше ніж на 2 м.

3.1.13. Забороняється використовувати переносні металеві драбини в розподільних установках напругою 220 кВ і нижче.

3.1.14. У відкритих розподільних установках напругою 330 кВ і вище застосування переносних металевих драбин дозволяється за таких умов:

3.1.14.1. Драбина повинна бути оснащена металевим ланцюгом, який торкається до землі.

3.1.14.2. Драбину необхідно переносити тільки у горизонтальному положенні під неперервним наглядом виконавця робіт, чергового або працівника зі складу оперативно-ремонтних працівників, який має групу IV з електробезпеки.

3.1.15. У разі виконання робіт з підвісних приставних та з розсувних драбин на висоті більше 1, 3 м повинен застосовуватись запобіжний пояс. Пояс повинен закріплюватись за конструкцію будівлі або за драбину - за умови надійного закріплення драбини до конструкції. 3.2. З риштувань і помостів:

3.2.1. Виконання робіт з риштувань та помостів дозволяється тільки після прийняття їх в експлуатацію відповідно до пп. 1, 15.15. та 1.15.16.

3.2.2. У разі виконання робіт підрядною організацією з використанням споруджених нею риштувань останні повинна приймати в експлуатацію комісія, яка призначається наказом керівника цієї організації (дільниці). Комісію у цьому разі повинен очолювати інженерно-технічний працівник підрядної організації.


12,

Якщо риштування споруджує енергопідприємство або за його замовленням одна з підрядних організацій (ремонтна, будівельно-монтажна тощо), то приймати їх в експлуатацію повинна комісія, яка призначається наказом по енергопідприємству. Комісію повинен очолювати інженерно-технічний працівник цього підприємства, і до складу цієї комісії повинні залучатись також представники підрядних організацій, працівники яких будуть виконувати роботи на цих риштуваннях.

Акт приймання риштувань повинен затверджувати головний інженер організації, яка приймає риштування в експлуатацію. Допускається затвердження акта приймання риштувань, які споруджує підрядна організація для своїх потреб, начальником дільниці (цеху) цієї організації.

Працювати з риштувань дозволяється тільки після затвердження акта приймання цих риштувань.

3.2.3. Монтаж і демонтаж риштувань повинен виконуватись робітниками, які мають право працювати на висоті з забезпеченням їх запобіжними поясами, що прикріплюються до надійних елементів і конструкцій по вказівці майстра (виконроба).

3.2.4. Розбирання риштувань повинно виконуватись під керівництвом виконроба або майстра з дотриманням порядку, який указаний в ПВР.

3.2.5. До початку робіт по розбиранню риштувань технічний персонал повинен оглянути конструкції, які підлягають розбиранню, ознайомити робітників з можливою небезпекою і дати вказівки по послідовному способу розбирання і заходам безпеки.

3.2.6. У зоні, де установлюються або розбираються риштування та поміст, не повинні перебувати сторонні особи.

3.2.7. Електричні проводи, що розташовані ближче 5 м від риштувань, на час установлювання або розбирання цих риштувань необхідно: або знеструмити та заземлити, або укласти в короби, або демонтувати.

3.2.8. Під час виконання робіт на висоті прохід людей внизу повинен бути заборонений, а небезпечна зона - обгороджена на відстані не менше 0, 3 висоти риштувань або помосту та позначена знаками безпеки.

Риштування, що розташовані біля проходів у будівлю, повинні мати захисні козирки та суцільну бокову обшивку - для захисту працівників від предметів, що можуть випадково впасти зверху.

Захисні козирки повинні виступати за риштування не менше ніж на 1, 5 м і мати нахил 20° до горизонту.

Висота проходів у просвіті повинна бути не менше 1, 8 м.

3.2.9. Перед зняттям настилу риштувань його слід звільнити від матеріалів, сміття, тари (не скидати з риштувань) і зачинити доступ на риштування.

Забороняється знаходитись людям під настилом під час його переміщення.

3.2.10. При розбиранні риштувань спуск елементів слід виконувати за допомогою кранів чи інших вантажопідіймальних пристосувань.

Забороняється скидати з риштувань окремі елементи.

3.2.11. Під час розбирання риштувань всі дверні прорізи першого поверху і виходи на балкони всіх поверхів (в межах дільниці, яка розбирається) повинні бути зачиненими.

3.2.12. Навантаження на риштування і помости не повинно перевищувати встановлене паспортом (проектом) допустимі величини.

3.2.13. Не допускається скупчення працівників у будь-якому місці настилу.

За необхідності передати на риштування додаткові навантаження (від вантажопідіймальних механізмів, вантажопідіймальних площадок тощо) це повинно враховуватись в конструкції риштувань.


13.

3.2.14. Настили та драбини риштувань та помосту необхідно періодично під час виконання роботи, а також щоденно після її закінчення очищати від сміття, взимку - від снігу та ожеледі, а у разі необхідності - посипати піском.

3.2.15. Риштування та поміст, з яких тимчасово не виконується робота, необхідно підтримувати у справному стані.

3.2.16. Забороняється виконувати роботи з випадкових підставок (ящиків, бочок та ін.), а також з ферм, крокв тощо.

У разі необхідності виконання короткострокових робіт на висоті 1, 3 м і вище від рівня підлоги (робочої площадки) без риштувань обов'язково повинні застосовуватись запобіжні пояси.

Працівники, яким належить виконувати ці роботи, повинні бути проінструктовані як і де підніматись, до чого закріплюватись карабінами запобіжних поясів тощо.

3.2.17. Передача на риштування і помости додаткового навантаження від машин для підйому матеріалів, які призводять до їх перенавантаження не допускається.

3.2.18. При розвезенні матеріалів возиками слід укладати по настилам риштувань катальні ходи, їх стики не повинні співпадати з поперечними стиками щитів настилу.

3.2.19. При підійманні матеріалів необхідно:

3.2.19.1. Надійно стропувати деталі, пакети, ящики та інше.

3.2.19.2. Піднімати і опускати мілкі деталі і матеріали в спеціальній тарі.

3.2.19.3. Дотримуватись встановленої сигналізації при підійманні і опусканні вантажів.

3.2.19.4. Опускання вантажу на настил слід виконувати на найменшій швидкості, плавно без поштовхів.

3.2.20. Щоб уникнути ударів по риштуванням вантажем підвішеним на гаку баштового або стрілового крана, поворот стріли крана одночасно з підійманням вантажу в безпосередній близькості від риштувань забороняється.

3.2.21. Забороняється підйом і спуск робітників по стоякам риштувань.

3.2.22. Забороняється піднімати на риштування і помости цеглу пакетами, укладену з перехресною перев'язкою або в " ялинку" без спеціальних огороджувальних пристосувань.

3.2.23. Опускати порожні піддони з риштувань і помостів слід пачками, заздалегідь підготовленими і правильно застропованими.

3.2.24. Забороняється скидати піддони з риштувань і помостів.

3.2.25. Забороняється по власній ініціативі виконувати будь-які зміни в каркасі риштувань, а також знімати кріплення.

3.2.26. Періодично очищати настили від будівельного сміття, а в зимовий час від снігу, льоду з посилкою після цього піском.

3.2.27. Під час експлуатації риштування повинні оглядатися виконробом чи майстром не рідше ніж через кожні 10 днів.

3.2.28. Риштування, з яких поздовж місяця і більше роботи не проводились, перед початком робіт необхідно приймати в порядку згідно з пп. 1.15.15., 1.15.16.

3.2.29. Додатковому огляду підлягають риштування після дощу чи відлиги, а також після механічного впливу.

При виявленні деформацій риштування повинні бути відремонтовані і прийняті згідно пп. 1.15.15., 1.15.16.

3.2.30. Підвісні риштування повинні прикріплюватись до міцних частин будівлі (споруди) або конструкції - для запобігання розгойдуванню.

3.2.31. Укладання настилів на пальці підвісних риштувань та користування ними допускаються тільки після міцного закріплення елементів, до яких риштування підвішені.

3.2.32. Гаки, хомути та пальці підвісних риштувань необхідно закріплювати до елементів конструкцій, які монтуються або ремонтуються, до піднімання їх.


14.

Гаки для підвішування риштувань необхідно випробовувати заздалегідь протягом не менше 15 хв статичним навантаженням, яке в 2 рази перевищує робоче. Результати випробувань повинні оформлятись відповідним актом.

3.2.33. Для пересувних риштувань (так само, як і для колисок) як вантажний повинен застосовуватись сталевий канат з коефіцієнтом запасу міцності не менш дев'ятикратного. Кількість затискачів закріплення канатів повинна визначатись розрахунком, але їх повинно бути не менше трьох.

Канат уловлювача у разі аварійного спрацьовування уловлювача під час обривання вантажного каната повинен мати коефіцієнт запасу міцності по максимальному динамічному зусиллю не менше 3.

Сполучення між ярусами підвісних риштувань повинно здійснюватись по жорстко закріплених драбинах. 3.3. З колисок та платформ;

3.3.1. Щоденно перед початком виконання робіт необхідно перевіряти стан колисок, пересувних риштувань та канатів і проводити випробування з імітації обривання робочого каната. Максимальна висота падіння колисок та пересувних риштувань до зупинення їх уловлювачами не повинна перевищувати 0, 15 м.

3.3.2. Кожний вузол металоконструкцій опорних, підвісних та пересувних риштувань та колисок після виготовлення повинен пройти контроль та випробування, за результатами яких необхідно складати акт приймання.

Після цього повинно бути проведено контрольне складання риштувань, які додатково перевіряються та випробовуються.

3.3.3. Контрольне складання опорних риштувань повинно проводитись без застосування особливих зусиль і під час його проведення необхідно перевіряти:

3.3.3.1. Правильність установлення всіх вузлів - зовнішнім оглядом;

3.3.3.2. Вертикальність установлення стояків - за допомогою виска (кут нахилу повинен бути не більше 1 °);

3.3.3.3. Легкість з'єднання ригелів, поручнів (бар'єрів) та бортів зі стояками;

3.3.3.4. Щільність прилягання гаків драбини до ригелів, а нижніх кінців - до настилів;

3.3.3.5. Надійність установлення та закріплення стояків;

3.3.3.6. Надійність закріплення огороджень прорізів на ригелях та настилах;

3.3.3.7. Наявність бортів, що запобігають падінню інструмента, шматків матеріалу тощо.

Настили повинні відповідати вимогам пункту 1.5.9. цієї інструкції.

3.3.4. Опорні та підвісні риштування після закінчення контрольного складання необхідно протягом 10 хв випробувати рівномірно розподіленим по верхньому ярусу навантаженням 2, 5 кПа (250 кгс/м2).

Після закінчення випробувань риштування необхідно розібрати, причому всі елементи риштувань повинні розбиратись без особливих зусиль.

Елементи риштувань необхідно перевіряти на цілісність зварних швів, відсутність залишкових деформацій, незмінність геометричних форм та розмірів. Виявлені під час перевірки дефекти риштувань необхідно усунути, після чого провести повторне випробування, за результатами якого повинен бути складений відповідний акт.

3.3.5. У випадку багаторазового використання підвісних риштувань вони можуть допускатись до експлуатації без проведення випробувань - за умови, що конструкція, на яку підвішуються риштування, пройшла випробування навантаженням, що перевищує розрахункове не менше ніж у 2 рази, а закріплення риштувань виконано типовими вузлами (пристроями), які витримали випробування.

3.3.6. У разі переміщування пересувних риштувань на них не повинні перебувати працівники, а також не повинно бути матеріалів, тари та сміття.

3.3.7. Під час перерв у роботі пересувні риштування повинні бути опущені.


15.

3.3.8. Колиски та пересувні риштування, з яких робота не виконується, необхідно опустити на землю.

3.3.9. Працювати на колисках дозволяється тільки при їх повній технічній справності.

3.3.10. Забороняється класти інструменти на огорожу колиски. Якщо колиска знаходиться на рівні віконного або дверного прорізу, виходити з неї в будівлю забороняється. Виходити з неї дозволяється тільки коли вона опущена на землю.

3.3.11. Забороняється ремонтувати і чистити колиску, яка знаходиться в підвішеному стані.

3.3.12. Щоб уникнути розкачування під час роботи, колиска повинна бути закріпленою до стіни.

3.3.13. Підйом та опускання колиски повинні бути рівномірними з швидкістю не більше 2 м/хв.

3.3.14. Особи, які проводять підйом колиски, повинні слідкувати, щоб при намотуванні на барабан канат не улучав між зубцями передачі, лягав рівномірними витками в кожному шарі намотування.

3.3.15. При роботі поблизу електропроводів їх необхідно відключати.

3.3.16. Працювати на колисках при ожеледі, сильному снігопаді, дощі і швидкості вітру 4-5 м/сек, забороняється.

3.3.17. У вечірній і нічний час будівельні майданчики, на яких виконуються роботи з колисок, а також проходи, проїзди, сходи і механізми повинні бути достатньо освітлені.

3.3.18. Допуск сторонніх осіб до лебідок і в зону роботи колисок забороняється.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 283; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.048 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь