Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


На семінарському або практичному занятті



Форми перевірки знань та вмінь студентів на семінарських заняттях визначаються викладачем залежно від складності питань, які розглядаються на занятті. До таких видів роботи студента належать відповіді на питання, що розглядаються на семінарському або практичному занятті (підготовка конспектів, рефератів, розв’язання практичних або проблемних (ситуаційних) завдань (правових ситуацій), виконання завдань для самостійної підготовки, письмові теоретичні опитування і тестові письмові опитування, інтерактивні ігри тощо.

Оцінка роботи студентів в ході семінарських занять проводиться за єдиною системою оцінювання знань студентів університету.

Зазначена система дозволяє:

- по-перше, уніфікувати оцінювання в межах всього університету;

- по-друге, системно працювати студенту на занятті;

- по-третє, факультету відслідковувати поточну успішність студента.

Оцінка роботи студента на семінарському занятті оцінюється за такими критеріями:

«Відмінно» (5 балів) – теоретичний засвоєний повністю, без винятків, сформовані необхідні навички роботи із засвоєним матеріалом, всі передбачені завдання виконані у повному обсязі, без помилок.

«Добре» (4, 5 бали) – теоретичний матеріал теми виконано в повному обсязі, повністю, хоча є незначні винятки при відповідях на питання теми, необхідні навички роботи із засвоєним матеріалом загалом сформовані, всі передбачені завдання виконано у повному обсязі, без помилок.

«Добре» (4 бали) – теоретичний зміст теми засвоєний повністю, хоча є незначні винятки при відповідях на питання теми, необхідні навички роботи із засвоєним матеріалом загалом сформовані, всі передбачені завдання виконано, більше двох третин з яких виконана у повному обсязі, без помилок.

«Задовільно» (3, 5 бали) – теоретичний зміст теми засвоєний в повному обсязі – поверхово або однобічно: є деякі помилки або недоліки, що виявляються у відповідях на питання з теми, більшість передбачених завдань виконано, більше половини з яких виконано без помилок, інші виконані з незначними помилками, або не в повному обсязі.

«Задовільно» (3 бали) – теоретичний зміст теми засвоєний не повною мірою – поверхово або однобічно: є окремі винятки, помилки або недоліки, що виявляються у відповідях на питання з теми, більшість передбачених завдань виконано, більше третини з яких виконано без помилок, інші виконані з незначними помилками, або не в повному обсязі.

«Незадовільно» (0 балів) – теоретичний зміст теми засвоєний частково або не засвоєний загалом – студент не дає правильної відповіді на більшість з поставлених йому питань, навички роботи із засвоєним матеріалом не сформовані, із загальної кількості завдань, передбачених для виконання, правильно виконано менше третини, або завдання не виконано взагалі.

На семінарських заняттях можуть застосовуватися такі методи контролю знань, як вибіркове тестове опитування, заслуховування доповідей та рефератів, дискусія, проведення письмового чи усного «бліц-опитування», інтерактивні ігри тощо.

Вибіркове тестове опитування проводиться у формі розв’язання тестових завдань. Письмовий тестовий контроль проводиться за такою схемою: студент чи курсант одержує тестові завдання, для виконання яких надається час до 10-15 хвилин, залежно від складності тестів. Тести можуть містити одну або декілька вірних відповідей. Максимальна оцінка за виконання тестових завдань дорівнює максимально можливій оцінці за роботу на семінарському чи практичному занятті.

Заслуховування реферативних доповідей передбачає усне оприлюднення доповідачем основних положень, сформульованих ним під час підготовки реферату. Воно має метою сформувати у студента здібності до наукового пошуку, а також публічних виступів перед аудиторією. Регламент виступів з реферативними доповідями під час заняття становить до 5-7 хвилин. Після прослуховування доповіді, з аудиторії вибірково призначаються два опоненти, які мають сформулювати та поставити доповідачеві питання стосовно змісту прослуханого реферату. До обговорення реферативних доповідей, виділення проблемних моментів та постановки питань можуть залучатися також інші студенти, активність яких також оцінюється при виставленні оцінки за роботу.

Самостійна робота

Методичні рекомендації по підготовці рефератів

Самостійна робота з курсу «Банківське право» передбачає підготовку рефератів. Підготовка рефератів та докладів є першим етапом науково-дослідницької роботи студентів (слухачів), частиною їх самостійної роботи з додатковою літературою.

Написання реферату чи доповіді з курсу «Банківське право» є обов’язковим для студентів денної форми навчання.

При підготовці рефератів чи докладів необхідно ознайомитися із запропонованими темами рефератів (докладів), які подаються після кожного семінарського заняття. Визначивши тему, слід вибрати зі списку рекомендованої літератури необхідні джерела. Далі, залежно від наявного матеріалу, необхідно скласти зміст реферату, згідно з яким буде викладено основний матеріал. Реферат (доклад) потребує належного оформлення згідно з існуючими стандартами. Реферат починається з титульної сторінки, на другій сторінці слід розмістити зміст реферату, а з третьої сторінки починається основний текст реферату – зі вступу (1, 5 – 3 аркуші), в якому визначається актуальність реферату; відзначається хто із вчених досліджував обрану тему; повинні бути визначені предмет (про що пишеться реферат), об’єкт (господарські правовідносини, в яких знаходиться предмет), методи, за допомогою яких досліджено певні правовідносини при написанні реферату.

У розділах реферату повинні бути посилання на використані джерела із посиланням на них (наприклад, [1, с. 18-19], що означає, що джерело під номером 1, а саме сторінки 18 і 19 були використано у певному місці реферату). У кінці реферату мають бути висновки (1, 5 – 3 аркуші), в яких стисло визначаються найголовніші результати, які було досягнуто у рефераті. Після висновків обов’язково наводиться література (не менше 15 джерел включаючи нормативні акти). Література оформлюється згідно з вимогами ВАК України.

Загальний обсяг реферату має бути 20-25 аркушів, написаних шрифтом Times New Roman, 14 кеглем через 1, 5 інтервали. Реферат крім вступу, висновків та літератури повинен містити не менше 2-3-х пунктів (можливо з підрозділами).


Завдання для самостійної роботи студентів (слухачів) по темам курсу

У рамках навчального навантаження студента з навчальної дисципліни «Банківське право» передбачено до 28 годин на самостійну роботу, тобто на підготовку рефератів чи докладів з курсу, написання наукової роботи на конкурс, підготовку та опублікування наукової статті, доповіді на конференції, зробити короткий конспект, підготувати доповідь або графічні схеми чи таблиці тощо. Самостійна робота студента виконується упродовж усього часу вивчення дисципліни, що сприяє її інтегральному характеру, дозволяє студентам глибше зосередитися на проблемі, що їх цікавить.

Завдання для самостійної роботи


Модуль №1.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 235; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь