Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Приклад побудови завдань для модульної контрольної роботи



(орієнтовний, можливі зміни)

Херсонський державний університет Проміжний контроль з дисципліни «Банківське право» за з містов им модуль 1. Загальні засади банківського права в України Варіант № 1 Теоретичні питання: 1. Поняття та система банківського права. 2. Основні функції НБУ як центрального банку України. 3. Правова природа договору банківського рахунку

    Питання щодо ознайомлення із завданнями модульного контролю студентів заздалегідь залишається за кафедрою.

Критерії оцінювання модульного контролю

       До складу кожного варіанта входить 3 теоретичних питання, які оцінюються - 1 питання у 5 балів, друге питання у 5 балів, та 5 третє питання 5 балів. Відповідь на всі питання оцінюється з диференціацією, яка наведена в таблиці:

15 балів - якщо студент відповів на всі питання та його відповідь містить повне, розгорнуте, правильне та обґрунтоване викладення матеріалу; правильно сформульвані відповідні тлумачення; містить аналіз нормативно-правових актів; містить поряд з теоретичним матеріалом фактичні дані, судову практику тощо; матеріал викладений логічно і грамотно.

14-13 балів ‑ – якщо студент відповів на всі запитання, однак відповідь на кожне з питань має незначні зауваження: є неповною: наявні недоліки у розкритті змісту понять, назв та змісту нормативно-правових актів, нечіткі характеристики відповідних явищ; містить не велику кількість посилань на нормативно-правові акти, інші джерела.

12-11 балів – якщо студент відповів на всі запитання, однак відповідь на кожне з питань має такі недоліки: є неповною, є не зовсім правильною: наявні недоліки у розкритті змісту понять, назв та змісту нормативно-правових актів, нечіткі характеристики відповідних явищ; не містить посилань на нормативно-правові акти (у разі необхідності), інші джерела, викладена з порушенням логіки подання матеріалу.

10 балів – якщо студент відповів на поставлені запитання, проте відповідь є неточною або частково розкриває питання, допущені логічні помилки, які свідчать про поверхневу якість знань у студента, або їх безсистемність.

8-9 балів – якщо студент відповів не на всі поставлені запитання, проте відповідь є неправильною або частково розкриває питання, допущені грубі змістовні помилки, які свідчать про відсутність знань у студента, або їх безсистемність та поверховість, незнання основних положень тем модулю.

1-7 бали – незадовільно, якщо студент зовсім не справився із завданням, відсутнє уявлення про надані питання, немає логіки.

Переведення результатів модульного контролю з бальної системи оцінювання у національну:

МК при max 15 балах
15 балів – «5» відмінно
13 – 14 балів – «4, 5» добре
11 – 12 балів – «4» добре
10 балів – «3, 5» задовільно
8-9 балів – «3» задовільно
1-7 бали – «2» незадовільно

 

Підсумковий контроль.

Обрахування успішності (кількості балів) студента на практичних та семінарських заняттях за формулою:

- наявність конспекту лекцій, семінарів, самостійної та індивідуально роботи;

- поточні позитивні оцінки на семінарських заняттях;

 - обов’язкове відпрацювання «0» та «Н»;

- право кожного студента на відпрацювання інших пропусків занять;

- одержання додаткових балів за контроль участі у межах «0» або «10» балів для осіб, які активно працювали.

Критерії оцінювання роботи студентів на практичних заняттях

За шкалою ECST Рівень навчальних досягнень студентів Оцінка Критерії оцінювання навчальних досягнень студентів
А Високий рівень   5 Відповідь або завдання відзначається повнотою виконання без допомоги викладача. Студент володіє узагальненими знаннями з предмета, аргументовано використовує їх у нестандартних ситуаціях; вміє застосовувати вивчений матеріал для внесення власних аргументованих суджень у практичній педагогічній діяльності. Студент має системні, дієві здібності у навчальній діяльності, користується широким арсеналом засобів доказу своєї думки, вирішує складні проблемні завдання; схильний до системно-наукового аналізу та прогнозування явищ; уміє ставити та розв'язувати проблеми.
В Високий рівень 4, 5 Відповідь і завдання – повні з деякими огріхами, виконані без допомоги викладача. Студент вільно володіє вивченим матеріалом, зокрема, застосовує його на практиці; вміє аналізувати і систематизувати наукову та методичну інформацію. Використовує загальновідомі доводи у власній аргументації, здатен до самостійного опрацювання навчального матеріалу; виконує дослідницькі завдання, але потребує консультації викладача.
С Достатній рівень   4 Відповідь і завдання відзначаються неповнотою виконання без допомоги викладача. Студент може зіставити, узагальнити, систематизувати інформацію під керівництвом викладача; знання є достатньо повними; вільно застосовує вивчений матеріал у стандартних  ситуаціях. Відповідь його повна, логічна, обґрунтована, але з деякими неточностями. Здатен на реакцію відповіді іншого студента, опрацювати матеріал самостійно, вміє підготувати реферат і захистити його найважливіші положення.
D Середній рівень   3, 5 Відповідь і завдання відзначаються неповнотою виконання за консультацією викладача. Студент володіє матеріалом на початковому рівні (значну частину матеріалу засвоює на репродуктивному рівні). З допомогою викладача здатен відтворювати логіку наукових положень; має фрагментарні навички в роботі з підручником, науковими джерелами; має стійкі навички роботи з конспектом, може самостійно оволодіти більшою частиною навчального матеріалу. Може аналізувати навчальний матеріал, порівнювати і робити висновки; відповідь його правильна, але недостатньо осмислена
Е Початковий рівень   3 Відповідь і завдання відзначаються фрагментарністю виконання за консультацією викладача або під його керівництвом. Студент володіє навчальним, матеріалом, виявляє здатність елементарно викласти думку. Студент володіє матеріалом на рівні окремих фрагментів; з допомогою викладача виконує елементарні завдання; контролює свою відповідь з декількох простих речень; здатний усно відтворити окремі частини теми; має фрагментарні уявлення про роботу з науково-методичним джерелом, відсутні сформовані уміння та навички
Х Низький 2 Відповідь і завдання відзначаються фрагментарністю виконання під керівництвом викладача. Теоретичний зміст курсу засвоєно частково, необхідні практичні уміння роботи не сформовані, більшість передбачених навчальною програмою навчальних завдань не виконано.

Поточний контроль знань студентів

Поточний контроль – об’єднує контроль участі, спрямований на виявлення та перевірку результатів навчально-пізнавальної діяльності студента протягом всього часу вивчення навчальної дисципліни.

Поточний контроль знань студента є обов’язковим видом контролю, що проводиться в ХДУ протягом навчального семестру і покликаний:

- допомагати студентові в організації його роботи;

- привчати студента до систематичного опрацювання матеріалу і підготовки до сприйняття наступних тем з програми дисципліни;

- виявляти ступінь відповідальності студента та його ставлення до навчання, причини, що перешкоджають виконувати навчальну програму;

- стимулювати активність та інтерес студента до вивчення дисципліни;

- виявляти обсяг, глибину і якість сприйняття студентом матеріалу, який вивчається;

- визначати недоліки і прогалини у знаннях та шляхи їх усунення;

- виявляти рівень опанування навичками самостійної роботи.

Об’єктами поточного контролю знань студента є:

1) систематичність та активність роботи на семінарських заняттях;

2) виконання студентом індивідуальних завдань для самостійної роботи (рефератів);

3) виконання контрольних завдань.

Загалом оцінці підлягають:

- систематичність роботи на семінарських (практичних) заняттях;

- рівень знань, продемонстрований у відповідях на питання з тем, винесених для розгляду на семінарське заняття;

- виступи на семінарських заняттях з доповіддю або презентацією;

- активність при обговореннях та дискусіях на семінарських заняттях (включаючи доповнення до виступів, уточнення та виправлення озвучених відповідей інших студентів);

- результати проведення експрес-опитування;

- виконання індивідуальних завдань (підготовка рефератів, заповнення таблиць із завданнями; підготовка навчальних чи наукових текстів тощо);

- самостійне опрацювання тем (розділів, питань).

 



ПІДСУМКОВИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ

ЗАОЧНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ

 

Підсумковий контроль – це контрольний захід у вигляді заліку, призначений для перевірки засвоєння студентом теоретичного та практичного матеріалу.

Підсумковий контроль знань по дисципліні «Банківське право» проводиться в усній формі за білетами заліку, кожен з яких включає 2 теоретичних питання. Питання, що включаються до білетів заліку є вузловими, узагальненими, комплексними, потребують творчого підходу при побудові відповіді та уміння синтезувати отримані знання.

Питання до білетів заліку формуються в межах змісту програми дисципліни, але не мають дублювати програмні питання. Програмні питання доводяться до студентів на початку навчального семестру.

Критерії оцінювання на заліку:

зараховано – якщо студент відповів на всі питання та його відповідь містить повне, розгорнуте, правильне та обґрунтоване викладання матеріалу; правильно формувати відповідні тлумачення; містить аналіз нормативно-правових актів; містить поряд з теоретичним матеріалом фактичні дані, судову практику тощо; матеріал викладений логічно і грамотно.

не зараховано – якщо студент зовсім не відповів або відповів на поставленні запитання, проте відповідь є неправильною або частково розкриває питання, допущені грубі змістові помилки, які свідчать про відсутність знань у студента, або їх безсистемність та поверховість, незнання основних положень тем дисципліни.


РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА


Нормативна література

1. Конституція України від 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст.141.

2. Господарський кодекс України від 16.01.2003 № 436-ІV // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 18-22. – Ст. 144.

3. Цивільний Кодекс України від 16.01.2003 № 435-IV // Офіційний вісник України. – 2003. – № 11. – Ст. 461.

4. Про зовнішньоекономічну діяльність: Закон України від 16.04.91 № 959-ХІІ // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 29. – Ст. 377.

5. Про вступ України в Міжнародний валютний фонд, Міжнародний банк реконструкції та розвитку, Міжнародну фінансову корпорацію, Міжнародну асоціацію розвитку і Багатостороннє агентство по гарантіям інвестицій: Закон України від 03.06.92 № 2402-ХІІ // Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 33. – Ст. 474.

6. Про аудиторську діяльність: Закон України від 22.04.93 № 3125-ХІІ // Відомості Верховної Ради України. – 1993. – № 23. – Ст. 243.

7. Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті: Закон України від 23.09.94 № 185/94-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1994. – № 40. – Ст. 364.

8. Про страхування: Закон України від 07.03.96 № 85/96-ВР // Урядовий кур’єр. – 1996. – № 72-73. – С. 43.

9. Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні: Закон України від 30.10.96 № 448/96-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 51. – Ст. 292.

10. Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов’язань: Закон України від 22.11.96 № 543/96-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1997. – № 5. – Ст. 28.

11. Про Національний банк України: Закон України від 20.05.99 № 679-ХІV // Відомості Верховної Ради України. – 1999. – № 29. – Ст. 238.

12. Про банки і банківську діяльність: Закон України від 07.12.2000 № 2121-ІІІ // Відомості Верховної Ради України. – 2001. – № 5-6. – Ст. 30.

13. Про платіжні системи та переказ грошей в Україні: Закон України від 05.04.2001 № 2346-ІІІ // Відомості Верховної Ради України. – 2001. – № 29. – Ст. 137.

14. Про обіг векселів в Україні: Закон України від 05.04.2001 № 2374-ІІІ // Відомості Верховної Ради України. – 2001. – № 24. – Ст. 128.

15. Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб: Закон України від 20.09.2001 № 2740 // Відомості Верховної Ради України. – 2002. – № 5. – Ст. 30.

16. Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом: Закон України від 28.11.2002 № 249-ІV // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 1. – Ст. 2.

17. Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг: Закон України від 06.07.95 № 265/95-ВР в редакції Закону України від 25.03.2005 № 2505-ІV // Відомості Верховної Ради України. – 2005. – № 17-19. – Ст. 267.

18. Про заставу: Закон України від 02.10.92 № 2654-ХІІ в редакції Закону України від 06.09.2005 № 2801-ІV // Відомості Верховної Ради України. – 2005. – № 48. – Ст. 480.

19. Про цінні папери та фондовий ринок: Закон України від 23.02.2006 № 3480-ІV // Відомості Верховної Ради України. – 2006. – № 31. – Ст. 268.

20. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо форми створення банків та розміру статутного капіталу: Закон України від 14.09.2006 № 133-V // Відомості Верховної Ради України. – 2006. – № 43. – Ст. 414.

21. Про систему валютного регулювання і валютного контролю:. Декрет Кабінету Міністрів України від 19.02.93 №15-93 // Відомості Верховної Ради України. – 1993. – № 17. – Ст. 184.

22. Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів та застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства: Указ Президента України від 27.06.99 № 734/99 // Офіційний вісник України. – 1999. – № 27.– Ст. 1310.

23. Про Державний комітет фінансового моніторингу України: Указ Президента України від 28.09.2004 № 1144/2004 // Офіційний вісник України. – 2004. – № 39. – Ст. 2582.

24. Про затвердження Стратегії співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями на 2006 – 2008 роки: Постанова Кабінету Міністрів України від 20.06.2006 № 844 // Офіційний вісник України. – 2006. – № 25. – Ст. 1827.

25. Про затвердження Положення про валютний контроль: Постанова Правління Національного банку України від 08.02.2000 № 49 // Офіційний вісник України. – 2000. – № 14. – Ст. 573.

26. Про затвердження положення про порядок формування і використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями банків: Постанова Правління НБУ від 06.07.2000 № 279 // Офіційний вісник України. – 2000. – № 32. – Ст.1.

27. Про затвердження Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні: Постанова Правління Національного банку України від 28.08.2001 № 368 // Офіційний вісник України. – 2001. – № 40. – Ст. 1813.

28. Про затвердження Положення про порядок створення і державної реєстрації банків, відкриття їх філій, представництв, відділень: Постанова Правління Національного банку України від 31.08.2001 № 375 // Офіційний вісник України. – 2001. – № 44. – Ст. 1991.

29. Про затвердження Класифікатора іноземних валют: Постанова Правління Національного банку України від 02.10.2002 № 378 // Офіційний вісник України. – 2002. – № 14. – Ст. 573.

30. Положення про здійснення банками фінансового моніторингу: Постанова Правління Національного банку України від 14.05.2003р. № 189 // Офіційний вісник України. – 2003. – № 22. – Ст. 992.

31. Інструкція про порядок відкриття, використання і закриття рахунків в національній та іноземних валютах: Постанова Правління Національного банку України від 12.11.2003 № 492 // Офіційний вісник України. – 2003. – № 51. – С. 2707.

32. Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті: Постанова Правління Національного банку України від 21.01.2004 № 22 // Офіційний вісник України. – 2004. – № 13. – Ст. 908.

33. Про затвердження Інструкції про міжбанківській переказ грошей в Україні в національній валюті: Постанова Правління НБУ від 17.03.2004. № 110 // Офіційний вісник України. – 2004. – № 16.- Ст. 1123.

34. Про затвердження Положення про процентну політику Національного банку України: Постанова Правління Національного банку України від 18.08.2004. № 389 // Офіційний вісник України. – 2004. – № 36. – Ст. 2422.

35. Про затвердження Правил Національної системи масових електронних платежів: Постанова Правління НБУ від 10.12.2004. № 620 // Офіційний вісник України. – 2005. – № 2. – Ст. 93.

36. Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні: Постанова Правління Національного банку України від 15.12.2004. № 637 // Офіційний Вісник України. – 2005. – № 3. – Ст. 155.

37. Про затвердження Інструкції про касові операції в банках України: Постанова Правління НБУ від 14 серпня 2003 р. № 337 в редакції Постанови Правління Національного банку України від 14.06.2005 № 211 // Офіційний вісник України. – 2005. – № 27. – Ст. 1579.

38. Положення про відкриття та функціонування кореспондентських рахунків банків-резидентів та нерезидентів в іноземній валюті та кореспондентських рахунків банків-нерезидентів у гривнях: Постанова Правління Національного банку України від 26.03.98 № 118 в редакції Постанови Правління Національного банку України від 20.02.2006 № 57 // Офіційний Вісник України. – 2006. – № 11. – Ст. 766.

39. Про затвердження Положення про порядок формування обов’язкових резервів для банків України: Постанова Правління НБУ від 16.03.2006 № 91 // Офіційний вісник України. – 2006. – № 13. – Ст. 908.

40. Про затвердження Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці: Постанова Правління НБУ від 14.07.2006 № 267 // Офіційний вісник України. – 2006. – № 32. – Ст. 2330.

Навчальна література

1. Алисов Е. А. Правовое регулирование валютных отношений в Украине. – Х.: Фирма «Консум», 1998. – 142 с.

2. Алісов Є.О. Теоретичні проблеми правового регулювання грошового обігу в Україні. – Х.: Фоліо, 2004. – 288 с.

3. Алісов Є.О. Гроші і грошовий обіг: теоретичні засади та стан правового регулювання в Україні: Монографія. – Х.: Ксилон, 2004. – 326 с.

4. Банківське право. Навч.посібник рекомендовано МОН України. Гетманцев Д.О. – ТОВ «Центр учбової літ-ри», 2007.- 360 с.

5. Ващенко Ю.В. Банківське право. Навчальний посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2006. – 344 с.

6. Банківська справа: Навчальний посібник / За ред. проф. Р.І. Тиркала. – Тернопіль: Карт-бланш, 2001. – 314 с.

7. Банківські операції: Підручник / А. М. Мороз, М. І. Савлук, М. Ф. Пуховкіна та ін.; За ред. А. М. Мороза. – К.: КНЕУ, 2000. – 384 с.

8. Батченко Л.В., Ткаченко Е.Г., Филипенко Т.В. Валютно-финансовый механизм внешнеэкономической деятельности. – Донецк: ДонГАУ, 2002. – 212 с.

9. Берлач А.І. Банківське право України. Навчальний посібник для дистанційного навчання / Берлач А.І., Тараненко Ю.О.; за заг.ред. Берлача А.І. – К.: Університет «Україна», 2006. - 300с.

10. Вступ до банківської справи / За ред. М.І Савлука. – К.: Лібра, 1998. – 356 с.

11. Голуб А., Семенюк Л., Смовженко Т. Гроші, кредит, банки. – Львів: Центр Європи, 1997. – 312 с.

12. Гроші та кредит: Підручник / За ред. Б. С. Івасіва. – Тернопіль: Карт-бланш, 2000. – 512 с.

13. Гроші, банки та кредит: у схемах і коментаріях: Навчальний посібник / За ред. Б. Л. Луціва. – 2-ге вид., перероб. – Тернопіль: Карт-бланш, 2000. – 225 с.

14. Заверуха І. Банківське право: Посібник для студентів. – Львів: Астролябія, 2002. – 222 с.

15. Иванов В.М. Деньги и кредит: курс лекций. – К.: МАУП, 1999. – 230 с.

16. Кіндрацька Л.М. Бухгалтерський облік і прийняття рішень в банках: Навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц. – К.: КНЕУ, 2000. – 404 с.

17. Костюченко О.А. Банківське право: Навч. пос. – 2-ге видання. – К.: МАУП, 2000. – 240 с.

  1. Костюченко О.А. Банківське право: Банківська система. Національний банк. Комерційні банки. Кредитування. Ринок цінних паперів. Національне валютне законодавство. Банківські системи зарубіжних країн: Навч. пос. – 2-ге видання. К.: АСК, 2001. – 569 с.

19. Кротюк В.Л. Національний банк – центр банківської системи України. Організаційно-правовий аналіз. – К.: Ін Юре, 2000. – 248 с.

20. Лагутін В.Д. Гроші та грошовий обіг: Навчальний посібник. – 2-ге вид., перероб. і доп. – К.: Т-во «Знання», КОО, 1999. – 181 с.

21. Лагутін В.Д. Кредитування: теорія і практика: Навч. посібник. – К.: Т-во «Знання», КОО, 2000. – 215 с.

22. Лютий І.О. Грошово-кредитна політика в умовах перехідної економіки: Монографія. – К.: Атіка, 2000. – 240 с.

  1. Матвієнко В.П. Роздуми банкіра. – К.: Наукова думка, 2002. – 255 с.
  2. Матвієнко В.П. Промінвестбанк: стратегія відтворення / В.П. Матвієнко. – К.: Наукова думка, 2002. – 351 с.

25. Національний банк і грошово-кредитна політика: Підручник / За ред. А. М. Мороза, М. Ф. Пуховкіної. – К.: КНЕУ, 1999. – 368 с.

26. Операції комерційних банків: Курс лекцій / За ред. В. Т. Косовцької, Т. Р. Ричаківської. – Львів: Центр Європи, 1997. – 280 с.

27. Орлюк О.П. Банківська система України. Правові засади організації. – К.: Юрінком Інтер, 2003. – 240 с.

28. Рибай О. та ін. Операції Ощадного банку України: Курс лекцій / О. Рибай, Г. П. Табачук, Л. М. Хміль. – Львів: ЛБК, 1997. – 74 с.

29. Словник банківських термінів. Банківська справа: термінологічний словник / А. Загородній, О. Сліпушко, Г. Вознюк, Т. Смовженко. – К.: Вид-во «Аконіт», 2000. – 605 с.

30. Филипенко Т.В. Международные денежные и финансово-кредитные отношения: Научно-практическое пособие. – Донецк: ДИВД, 2001. – 268 с.

  1. Фінанси, грошовий обіг, кредит: Навчальний посібник / За ред.. В.А. Предборського. – К.: Фенікс, 2000. – 495 с.
  2. Економіко-правові аспекти вексельного обігу та визнання векселя недійсним: Науково-практичні рекомендації / Під ред. Т.В. Філіпенко. – Севастополь: «Вебер», 2002. – 90 с.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 173; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.059 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь