Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Заглоткові латеральні лімфатичні вузли.



Підпис керівника

практики.

 

1

2

3

4

5

 

 

 

1.

 

 

м.Ворзель, вул. Крупської – 102.

Забійний пункт.

 

                       3.03.2000.

 

Проводив передзабійний огляд та ознайомився зі схемою забою великої рогатої худоби на забійному пункті.

Проводив обв’язково термометрію усіх поступивших тварин.При огляді звертав увагу на загальний стан, контуви тіла, положення голови, стан очей, шкіряного покрива, характер рухів, стан суглобів, частоту та тип дхання, наявність хрипів, витіків з природніх отворів, наявність або відсутність жуйки, розмір черева, вологість носового дзеркала. Обов’язково досліджував стан поверхневих лімфовузлів. Після огляду проводив зважування тварин.

Забій тварин на забійному пункті проводиться по слідуючий схемі.

1. Оглушення – проводиться молотом. Фіксованій тварині наноситься удар в ділянку лобу на перехресті ліній, які з’єднують основу правого рогу та лівого ока, та лівого рогу іправого ока. Оглушення при цьому триває 2 – 4, 5 хв.

2.Знекровлення проводять у горизонтальному положенні, одразу ж після оглушення, шляхом перерізування гострим ножем під прямим кутом великих кровоносних судин шиї – яремних вен та сонливих артерій.

3. Знімання шкіри – зкладається з забеловки та кінцевого знімання. Забіловка проводиться шляхом часткового знімання

шкіри з задніх та передніх кінцівок, в ділянці передпліч, шиї, вим’яні або машонки, пахів, бедер і частково хвоста. Одночасно

 

 

1

2

3

4

5

 

 

відділяють кінцівки – передні по зап’ясткові, а задні по заплюстневі суглоби. забеловка виконується так щоб езабруднити м’ясо, зберегти якість шкіри та товарний вигляд туші. Кінцеве зняття шкіри проводять механічним способом у вертикальному положенні за допомогою лебідки.  

4. Видалення внутрішніх органів. Повздовж розпилюють грудну кістку, відділяютьстравохід від трахеї, розділяють лонне зрощення, у корів видаляють вим’я, у самців статевий член. Розрізають черевну стінку по білій лінії від лонного зрощення до грудної кістки. Рукою відтягують уверх великий сальник та ножем відділяють його від внутрішніх органів. Поміщюють у ємкість з холодною водою.після цього відтягують пряму кишку, підрізають ножем з’єднуючи з хребтом зв’язки, та видаляють її, а також кишечник та шлунок разом з селезінкою. Кладуть на стол для експертизи внутрішніх органів. Потім видаляють лівер. Для цього коловим рухом ножа підрізають діафрагму та зв’язки, які з’єднують лівер зі стінками грудної порожнини. Узявшись за трахею біля легень, разом з задньою аортою, видаляють лівер з туши та кладуть разом з іншими внутрішніми органами. 

5. Розділення туши на півтуши.

6. Зачистка туши. Кожну тушу оглядають на наявність абсцесів, побитостей, забруднень, ножем видаляють нирки, зрізують висячу жирову тканину на тазовій та паховій частинах. Зачищують шийний заріз від згустків крові, відрізають діафрагму ( залишаючи при напівтушах товстий її край шириною не більше 1, 5 см), виймають з спиномозковок каналу спинний мозок. Після зачистки напівтуши промивають з внутрішньої сторони теплою

 

 

1

              2

                                               3

               4

            5

 

 

2.

 

 

м.Ворзель, вул. Крупської – 102.

Забійний пункт.

 

водою для видалення залишків та згустків.

7. Зважування туш. 

За такою схемою було забито 5 тварин великої рогатої худоби.

 

                                     9.03.2000.

 

Проводив передзабійний огляд та ознайомився зі схемою забою свиней на забійному пункті.

Проводив обв’язково термометрію усіх поступивших тварин.При огляді звертав увагу на загальний стан, загальну вгодованість, контуви тіла, положення голови, стан очей, шкіряного покрива, характер рухів, стан суглобів, частоту та тип дхання, наявність хрипів, витіків з природніх отворів, наявність або відсутність жуйки, розмір черева, вологість носового дзеркала. Обов’язково досліджував стан поверхневих лімфовузлів. Після огляду проводив зважування тварин.

1.Свиней оглушають електротоком промислової частоти за допомогою одноріжкового стьоку шляхом однократного накладання його на потиличну ділянку голови. Другим контактом є підлога, на якій знаходиться тварина. Тривалість контакту 6 – 8 секунд. 

 2. Знекровлення. Для збору крові на харчові цілі використовують полий ніж. Його вводять свиням приблизно по середній лінії шиї в місці з’єднання її з тулубом, направляючи гострий кінець ножа в сторону серця та вводять в праве передсердя. Відбір крові до припинення значного витікання її струйками.

 

 

1

              2

                                               3

               4

            5

 

 

  

3.

 

 

 

 

4.

 

 

 

м.Київ лабораторія ВСЕ № 1 Бесарабського ринку.

 

 

м.Київ лабораторія ВСЕ № 1

 

 

Потім ніж видаляють, додатково перерізають шийні кровоносні судини і збирають кров на інші цілі. Загальний термін знекровлення становить 6 – 8 хвилин.  

 

 

                       21.04.2000.

Досліджував постуривші 4 туші великої рогатої худоби на цистицеркоз. Дослідження проводив в серцевому м’язі, масеттері, м’язі язика, поперекових, ліктьових, шийних та черевних м’язах, м’язів в ділянці лопатки.

На серці зробив повздовжній розріз по малій кривізні і розгорнув серце, потім робив до 15 повздовжніх розрізів з внутрішньої сторони.

У вище згаданих скелетних та інших м’язах робив розрізи повздовж м’язевих волокон.

З дев’яти досліджуванних туш, в одній виявив включення у серцевому м’язі.

Підозрілі місця вирізав з прилягаючили тканинами, помістив у целофановий пакет, потім у бікс, який під контролем головного лікаря зміни опечатав, ознайомився з написанням супровідної, копію якої додаю.

 

 

                      30.03.2000.

Проводив ветсанекспертизу туш і органів свиней. Огляд починав з голови, щоб виключити ангінозну форму сибірки. Для цього підщелепові лімфатичні вузли розрізав і продивився, оглянув зовнішні та внутрішні масеттери, розрізав навколовушні лімфатичні вузли. Пропальпував і оглянув язик.

 

 

З п’яти досліджених туш на фіноз, виявлена одна туша уражена цистицерка

ми. Після підтверд-

ження результатів дослідження тушу направили на пром-

переробку згідно відповідним доку-

ментам.

 

 

 

1

              2

                                               3

               4

            5

 

 

Звернув увагу на на слизову оболонку гортані та глотки, надгортанного хряща та мигдалин.

На серці зробив 1 наскрізний розріз по великій кривізні, розгорнув. Визначив вміст і характер крові в порожнинах серця, стан ендокарда та клапанів. На ендокарді зробив до 20 надрізів серцевого м’яза для огляду на цистицеркоз.

Селезінку оглянув зовні, визначив розмір, колір, щільність, стан країв. Потім зробив повздовжній розріз і оцінив вигляд, колір, консистенцію пульпи селезінки.

Досліджуючи печінку, звернув увагу на її колір, розміри, стан країв і жовчних проходів. Дивився чи намає ехінококів, гнійників, ділянок печінки з прирослою діафрагмою.

Легені – продивлявся, визначав їхню величину, стан країв, консистенцію, колір, характер легеневої плеври та можливі накладання на ній, пальпуючи руками віднижніх долей до верхніх.надрізала кожну легеню в місцях великих бронхів, встановлюючи колір та консистенцію паренхіми. Одночасно розрізав легеневу тканину вмісцях ущільнень та ділянках зі зміною кольору. Послідовно розрізав лімфовузли – бронхіальні лівий та правий, верхівкової долі правої легені, краніальні, медіальні та каудальні середостінні. Але відрізав верхівки легень, промацала добре краї для виявлення метастронгільоз

Потім взяв зразки для дослідження на трихінельоз ніжки діафрагми, масеттери, підязиковий м’яз і міжреберні. Тушу оглянув з боків, нарізав доступні лімфатичні вузли. Нарізав м’язи на фіноз.

 

 

З оглянувших туш було виявлено 3 туши з обширним ураженням печінки ехінококовими пухирами та 1 тушу з актиномікозними враженнями в ділянці голови, у м’язах тазових і грудних.

Акти додаю в додатку.

 

1

              2

                                               3

               4

            5

 

 6.

 

 

 7.

 

 

м.Київ лабораторія ВСЕ № 1 Бесарабського ринку.

 

м.Київ лабораторія ВСЕ № 1 Бесарабського ринку.

 

                       12.04.2000.

Проводив відбір проб та дослідження продуктів забою свиней на трихінельоз. Дослідив 3 туші. Досліджував методом трихінелоскопії. Для цього брав два шматочка м’яса з ніжок діафрагми, м’язевої реберної частини діафрагми, міжреберних, поперекових, жувальних, шийних м’язів та під’язикового м’язу.

З кожної туші нарізав по 24 зрізи розміром з овсяне зерно з узятих проб, проводив мікроскопію зрізів у комприсоріумі при малому збільшенні.                           

 

                         13.04.2000.                                

Проводив ветсанекспертизу 8 туш та органів великої рогатої худоби. Перш за все перевірив ветеринарне свідотство Форму № 2.

Господар пред’явив паспорт, перевірив щоб зійшлося призвище з ветеринарною довідкою. У ветеринарному свідотстві Формі № 2 вказувалось місцевість продуктів забою, благополучність на інфекційні хвороби, прізвище господаря, також конкретно вказані які продукти забою і в якій кількості (приблизну масу ), кількість частин туші.

Переконавшись, що документи дійсні перейшов до огляду туші. Почав з огляду селезінки, промацав з обох сторін, зробив декілька поперечних розрізів. Обов’язково зробив мазок, щоб виключити сибірку. Фарбував по методу Грама, дослідив мазок під мікроскопом. Переконавшись, що мазок чистий, дозволив продукти забою ВРХ заносити в оглядовий зал.

На серці зробив 1 наскрізний розріз по великій кривізні, розгорнув. Визначив вміст і характер крові в порожнинах

 

 

При дослідженні в пробах не знайдено личинок трихінели.

 

 

З 8 досліджених туш виявив одну тощу м’ясотушу, яка не має товарного виду, рН - 6, 2, реакція на пероксидазу – позитивна,  реакція формольна – негативна.

Акт прилагаю в додатку.

 

1

              2

                                               3

               4

            5

 

 

серця, стан ендокарда та клапанів. На ендокарді зробив до 20 надрізів серцевого м’яза для огляду на цистицеркоз.

Досліджуючи печінку, звернув увагу на її колір, розміри, стан країв і жовчних проходів. Довився чи намає ехінококів, гнійників, ділянок печінки з прирослою діафрагмою.

Легені – продивлявся, визначав їхню величину, стан країв, консистенцію, колір, характер легеневої плеври та можливі накладання на ній, пальпуючи руками віднижніх долей до верхніх. Надрізав кожну легеню в місцях великих бронхів, встановлюючи колір та консистенцію паренхіми. Одночасно розрізав легеневу тканину вмісцях ущільнень та ділянках зі зміною кольору. Послідовно розрізав лімфовузли – бронхіальні лівий та правий, верхівкової долі правої легені, краніальні, медіальні та каудальні середостінні.

Дослідження голови починав з огляду слизових оболонок губ, носових отворів та язика. Протилежною сторною ножа видаляв слиз та залишки кормових мас. Одночасно оглядав слизові ясен та ротової порожнини, а також кістки черепа, нижньої та верхньої щелеп. Робив розрізи вздовж гілок нижньої щелепи, вскриваючи правий та лівий підщелепові лімфатичні вузли. Розрізав зовнішні жувальні м’язи та одночасно привушні лімфатичні вузли. Для дослідження на цистицеркоз робив по 2 паралельних розрізи на зовнішніх та по одному на внутрішніхсторонах жувальних м’язів. Після цього розтинав ньобну завісу, тканини зправої та лівої сторони біля кореня язика та проводив огляд. Оглядав  мигдалики, надгортанник та гортань. При цьому оголяв заглоткові мигдальні лімфатичні вузли, які обов’язково вскривав, а після цього досліджував

 

 

1

              2

                                               3

               4

            5

 

 

8.

 

 

м.Київ лабораторія ВСЕ № 1 Бесарабського ринку.

 

 

Навіска продукту ( г ).

 

 

 

1

              2

                                               3

               4

            5

 

10.

м.Київ лабораторія ВСЕ № 1 Бесарабського ринку.

 

                              4.05.2000.

Проводив ветсанекспертизу туш і органів свиней. Огляд починав з голови, щоб виключити ангінозну форму сибірки. Для цього підщелепові лімфатичні вузли розрізав і продивився, оглянув зовнішні та внутрішні масеттери, розрізав навколовушні лімфатичні вузли. Пропальпував і оглянув язик.

Звернув увагу на на слизову оболонку гортані та глотки, надгортанного хряща та мигдалин.

На серці зробив 1 наскрізний розріз по великій кривізні, розгорнув. Визначив вміст і характер крові в порожнинах серця, стан ендокарда та клапанів. На ендокарді зробив до 20 надрізів серцевого м’яза для огляду на цистицеркоз.

Селезінку оглянув зовні, визначив розмір, колір, щільність, стан країв. Потім зробив повздовжній розріз і оцінив вигляд, колір, консистенцію пульпи селезінки.

Досліджуючи печінку, звернув увагу на її колір, розміри, стан країв і жовчних проходів. Дивився чи намає ехінококів, гнійників, ділянок печінки з прирослою діафрагмою.

Легені – продивлявся, визначав їхню величину, стан країв, консистенцію, колір, характер легеневої плеври та можливі накладання на ній, пальпуючи руками віднижніх долей до верхніх.надрізала кожну легеню в місцях великих бронхів, встановлюючи колір та консистенцію паренхіми. Одночасно розрізав легеневу тканину вмісцях ущільнень та ділянках зі зміною кольору. Послідовно розрізав лімфовузли – бронхіальні лівий та правий, верхівкової долі правої легені, краніальні, медіальні та каудальні середостінні. Але відрізав верхівки легень, промацала добре краї для виявлення метастронгільоз.

 

З оглянувших туш було виявлено:

- метастронгілиди в легенях;

- ехінококові пухирі в печінці;

- обширне ураження печінки ехінококови-

ми пухирами;

Акти додаю в додатку.

 

1

              2

                                               3

               4

            5

 

 

11.

 

 

м.Київ лабораторія ВСЕ № 1 Бесарабського ринку.

 

 

Підпис керівника

практики.

 

1

2

3

4

5

 

 

 

1.

 

 

м.Ворзель, вул. Крупської – 102.

Забійний пункт.

 

                       3.03.2000.

 

Проводив передзабійний огляд та ознайомився зі схемою забою великої рогатої худоби на забійному пункті.

Проводив обв’язково термометрію усіх поступивших тварин.При огляді звертав увагу на загальний стан, контуви тіла, положення голови, стан очей, шкіряного покрива, характер рухів, стан суглобів, частоту та тип дхання, наявність хрипів, витіків з природніх отворів, наявність або відсутність жуйки, розмір черева, вологість носового дзеркала. Обов’язково досліджував стан поверхневих лімфовузлів. Після огляду проводив зважування тварин.

Забій тварин на забійному пункті проводиться по слідуючий схемі.

1. Оглушення – проводиться молотом. Фіксованій тварині наноситься удар в ділянку лобу на перехресті ліній, які з’єднують основу правого рогу та лівого ока, та лівого рогу іправого ока. Оглушення при цьому триває 2 – 4, 5 хв.

2.Знекровлення проводять у горизонтальному положенні, одразу ж після оглушення, шляхом перерізування гострим ножем під прямим кутом великих кровоносних судин шиї – яремних вен та сонливих артерій.

3. Знімання шкіри – зкладається з забеловки та кінцевого знімання. Забіловка проводиться шляхом часткового знімання

шкіри з задніх та передніх кінцівок, в ділянці передпліч, шиї, вим’яні або машонки, пахів, бедер і частково хвоста. Одночасно

 

 

1

2

3

4

5

 

 

відділяють кінцівки – передні по зап’ясткові, а задні по заплюстневі суглоби. забеловка виконується так щоб езабруднити м’ясо, зберегти якість шкіри та товарний вигляд туші. Кінцеве зняття шкіри проводять механічним способом у вертикальному положенні за допомогою лебідки.  

4. Видалення внутрішніх органів. Повздовж розпилюють грудну кістку, відділяютьстравохід від трахеї, розділяють лонне зрощення, у корів видаляють вим’я, у самців статевий член. Розрізають черевну стінку по білій лінії від лонного зрощення до грудної кістки. Рукою відтягують уверх великий сальник та ножем відділяють його від внутрішніх органів. Поміщюють у ємкість з холодною водою.після цього відтягують пряму кишку, підрізають ножем з’єднуючи з хребтом зв’язки, та видаляють її, а також кишечник та шлунок разом з селезінкою. Кладуть на стол для експертизи внутрішніх органів. Потім видаляють лівер. Для цього коловим рухом ножа підрізають діафрагму та зв’язки, які з’єднують лівер зі стінками грудної порожнини. Узявшись за трахею біля легень, разом з задньою аортою, видаляють лівер з туши та кладуть разом з іншими внутрішніми органами. 

5. Розділення туши на півтуши.

6. Зачистка туши. Кожну тушу оглядають на наявність абсцесів, побитостей, забруднень, ножем видаляють нирки, зрізують висячу жирову тканину на тазовій та паховій частинах. Зачищують шийний заріз від згустків крові, відрізають діафрагму ( залишаючи при напівтушах товстий її край шириною не більше 1, 5 см), виймають з спиномозковок каналу спинний мозок. Після зачистки напівтуши промивають з внутрішньої сторони теплою

 

 

1

              2

                                               3

               4

            5

 

 

2.

 

 

м.Ворзель, вул. Крупської – 102.

Забійний пункт.

 

водою для видалення залишків та згустків.

7. Зважування туш. 

За такою схемою було забито 5 тварин великої рогатої худоби.

 

                                     9.03.2000.

 

Проводив передзабійний огляд та ознайомився зі схемою забою свиней на забійному пункті.

Проводив обв’язково термометрію усіх поступивших тварин.При огляді звертав увагу на загальний стан, загальну вгодованість, контуви тіла, положення голови, стан очей, шкіряного покрива, характер рухів, стан суглобів, частоту та тип дхання, наявність хрипів, витіків з природніх отворів, наявність або відсутність жуйки, розмір черева, вологість носового дзеркала. Обов’язково досліджував стан поверхневих лімфовузлів. Після огляду проводив зважування тварин.

1.Свиней оглушають електротоком промислової частоти за допомогою одноріжкового стьоку шляхом однократного накладання його на потиличну ділянку голови. Другим контактом є підлога, на якій знаходиться тварина. Тривалість контакту 6 – 8 секунд. 

 2. Знекровлення. Для збору крові на харчові цілі використовують полий ніж. Його вводять свиням приблизно по середній лінії шиї в місці з’єднання її з тулубом, направляючи гострий кінець ножа в сторону серця та вводять в праве передсердя. Відбір крові до припинення значного витікання її струйками.

 

 

1

              2

                                               3

               4

            5

 

 

  

3.

 

 

 

 

4.

 

 

 

м.Київ лабораторія ВСЕ № 1 Бесарабського ринку.

 

 

м.Київ лабораторія ВСЕ № 1

 

 

Потім ніж видаляють, додатково перерізають шийні кровоносні судини і збирають кров на інші цілі. Загальний термін знекровлення становить 6 – 8 хвилин.  

 

 

                       21.04.2000.

Досліджував постуривші 4 туші великої рогатої худоби на цистицеркоз. Дослідження проводив в серцевому м’язі, масеттері, м’язі язика, поперекових, ліктьових, шийних та черевних м’язах, м’язів в ділянці лопатки.

На серці зробив повздовжній розріз по малій кривізні і розгорнув серце, потім робив до 15 повздовжніх розрізів з внутрішньої сторони.

У вище згаданих скелетних та інших м’язах робив розрізи повздовж м’язевих волокон.

З дев’яти досліджуванних туш, в одній виявив включення у серцевому м’язі.

Підозрілі місця вирізав з прилягаючили тканинами, помістив у целофановий пакет, потім у бікс, який під контролем головного лікаря зміни опечатав, ознайомився з написанням супровідної, копію якої додаю.

 

 

                      30.03.2000.

Проводив ветсанекспертизу туш і органів свиней. Огляд починав з голови, щоб виключити ангінозну форму сибірки. Для цього підщелепові лімфатичні вузли розрізав і продивився, оглянув зовнішні та внутрішні масеттери, розрізав навколовушні лімфатичні вузли. Пропальпував і оглянув язик.

 

 

З п’яти досліджених туш на фіноз, виявлена одна туша уражена цистицерка

ми. Після підтверд-

ження результатів дослідження тушу направили на пром-

переробку згідно відповідним доку-

ментам.

 

 

 

1

              2

                                               3

               4

            5

 

 

Звернув увагу на на слизову оболонку гортані та глотки, надгортанного хряща та мигдалин.

На серці зробив 1 наскрізний розріз по великій кривізні, розгорнув. Визначив вміст і характер крові в порожнинах серця, стан ендокарда та клапанів. На ендокарді зробив до 20 надрізів серцевого м’яза для огляду на цистицеркоз.

Селезінку оглянув зовні, визначив розмір, колір, щільність, стан країв. Потім зробив повздовжній розріз і оцінив вигляд, колір, консистенцію пульпи селезінки.

Досліджуючи печінку, звернув увагу на її колір, розміри, стан країв і жовчних проходів. Дивився чи намає ехінококів, гнійників, ділянок печінки з прирослою діафрагмою.

Легені – продивлявся, визначав їхню величину, стан країв, консистенцію, колір, характер легеневої плеври та можливі накладання на ній, пальпуючи руками віднижніх долей до верхніх.надрізала кожну легеню в місцях великих бронхів, встановлюючи колір та консистенцію паренхіми. Одночасно розрізав легеневу тканину вмісцях ущільнень та ділянках зі зміною кольору. Послідовно розрізав лімфовузли – бронхіальні лівий та правий, верхівкової долі правої легені, краніальні, медіальні та каудальні середостінні. Але відрізав верхівки легень, промацала добре краї для виявлення метастронгільоз

Потім взяв зразки для дослідження на трихінельоз ніжки діафрагми, масеттери, підязиковий м’яз і міжреберні. Тушу оглянув з боків, нарізав доступні лімфатичні вузли. Нарізав м’язи на фіноз.

 

 

З оглянувших туш було виявлено 3 туши з обширним ураженням печінки ехінококовими пухирами та 1 тушу з актиномікозними враженнями в ділянці голови, у м’язах тазових і грудних.

Акти додаю в додатку.

 

1

              2

                                               3

               4

            5

 

 6.

 

 

 7.

 

 

м.Київ лабораторія ВСЕ № 1 Бесарабського ринку.

 

м.Київ лабораторія ВСЕ № 1 Бесарабського ринку.

 

                       12.04.2000.

Проводив відбір проб та дослідження продуктів забою свиней на трихінельоз. Дослідив 3 туші. Досліджував методом трихінелоскопії. Для цього брав два шматочка м’яса з ніжок діафрагми, м’язевої реберної частини діафрагми, міжреберних, поперекових, жувальних, шийних м’язів та під’язикового м’язу.

З кожної туші нарізав по 24 зрізи розміром з овсяне зерно з узятих проб, проводив мікроскопію зрізів у комприсоріумі при малому збільшенні.                           

 

                         13.04.2000.                                

Проводив ветсанекспертизу 8 туш та органів великої рогатої худоби. Перш за все перевірив ветеринарне свідотство Форму № 2.

Господар пред’явив паспорт, перевірив щоб зійшлося призвище з ветеринарною довідкою. У ветеринарному свідотстві Формі № 2 вказувалось місцевість продуктів забою, благополучність на інфекційні хвороби, прізвище господаря, також конкретно вказані які продукти забою і в якій кількості (приблизну масу ), кількість частин туші.

Переконавшись, що документи дійсні перейшов до огляду туші. Почав з огляду селезінки, промацав з обох сторін, зробив декілька поперечних розрізів. Обов’язково зробив мазок, щоб виключити сибірку. Фарбував по методу Грама, дослідив мазок під мікроскопом. Переконавшись, що мазок чистий, дозволив продукти забою ВРХ заносити в оглядовий зал.

На серці зробив 1 наскрізний розріз по великій кривізні, розгорнув. Визначив вміст і характер крові в порожнинах

 

 

При дослідженні в пробах не знайдено личинок трихінели.

 

 

З 8 досліджених туш виявив одну тощу м’ясотушу, яка не має товарного виду, рН - 6, 2, реакція на пероксидазу – позитивна,  реакція формольна – негативна.

Акт прилагаю в додатку.

 

1

              2

                                               3

               4

            5

 

 

серця, стан ендокарда та клапанів. На ендокарді зробив до 20 надрізів серцевого м’яза для огляду на цистицеркоз.

Досліджуючи печінку, звернув увагу на її колір, розміри, стан країв і жовчних проходів. Довився чи намає ехінококів, гнійників, ділянок печінки з прирослою діафрагмою.

Легені – продивлявся, визначав їхню величину, стан країв, консистенцію, колір, характер легеневої плеври та можливі накладання на ній, пальпуючи руками віднижніх долей до верхніх. Надрізав кожну легеню в місцях великих бронхів, встановлюючи колір та консистенцію паренхіми. Одночасно розрізав легеневу тканину вмісцях ущільнень та ділянках зі зміною кольору. Послідовно розрізав лімфовузли – бронхіальні лівий та правий, верхівкової долі правої легені, краніальні, медіальні та каудальні середостінні.

Дослідження голови починав з огляду слизових оболонок губ, носових отворів та язика. Протилежною сторною ножа видаляв слиз та залишки кормових мас. Одночасно оглядав слизові ясен та ротової порожнини, а також кістки черепа, нижньої та верхньої щелеп. Робив розрізи вздовж гілок нижньої щелепи, вскриваючи правий та лівий підщелепові лімфатичні вузли. Розрізав зовнішні жувальні м’язи та одночасно привушні лімфатичні вузли. Для дослідження на цистицеркоз робив по 2 паралельних розрізи на зовнішніх та по одному на внутрішніхсторонах жувальних м’язів. Після цього розтинав ньобну завісу, тканини зправої та лівої сторони біля кореня язика та проводив огляд. Оглядав  мигдалики, надгортанник та гортань. При цьому оголяв заглоткові мигдальні лімфатичні вузли, які обов’язково вскривав, а після цього досліджував

 

 

1

              2

                                               3

               4

            5

 

 

8.

 

 

м.Київ лабораторія ВСЕ № 1 Бесарабського ринку.

 

 

заглоткові латеральні лімфатичні вузли.

Далі проводив огляд туші. Для цього нарізав всі доступні крупні лімфатичні вузли, нарізав м’ясо на фіноз. Щоб не псувати товарного вигляду туші, то м’язи нарізав впродовж волокон. Нарізав потиличні, лопатко-плечові, поперекові, стегнові м’язи та м’язи діафрагми. Переконавшись що продукт доброякісний ставимо клеймо.  

 

                                        15.04.2000.

Відпрацьовував методику дослідження харчових продуктів на вміст радіонуклідів.

Перед відбором проб перевірив однорідність підлягаючої під контроль партії продукту, шляхом прямого вимірювання рівня γ -випромінювання, за допомогою нанесення контрольного радіометра.

Для радіометричного контролю за допомогою радіометра маса середньої проби дорівнює 0, 1 до 2, 0 кг.

Відіброні для аналізу проби продуктів підлягли попередній обробці. Для цього клубні, коренеплоди, зелень, м’ясо промив проточною водою. Продукти подрібнив. Ретельно перемішав. Приготував радіаційно-чисті кювети.

Перш за все перевірив фон. Після включення прибора і закінчення режиму самоперевірки перевірив фон. Фон вимірюють за двома показниками, по Калію – 40 та Цезію – 137. занесла дані до пам’яті мікропроцесора для подальших розрахунків.

Наповнив кювету водою ( 0, 5 л ). Поставив кювету всередину свинцевого екрану. Закрив кришку, натиснув кнопку вимірювання. Закінчення вимірювання підтверджується звуковим сигналом. Індикація результата

 

 

1

              2

                                               3

               4

            5

 

 

9.

 

 

 

м.Київ лабораторія ВСЕ № 1 Бесарабського ринку.

 

здійснюється натисканням кнопки Цезій-137, К-40. Результат вимірюється в одиницях швидкості світла.

Робив виміри активності проби. Брав пробу об’ємом 0, 5 літра. Час виміру 2 хвилини. Встановив кювету з дослідною пробою у свинцовий екран, закрив кришку. Натиснув кнопку         

“проба” та кнопку “2 хвилини”. Результат – об’ємна активність проби в кБк/л. 1 Бк = 1 радіоактивному розпаду в секунду.

 

 

                  1 Кu/л = 3, 7 * 10¹ º Бк/л. 

 

 

                            16.04.2000.

 

Відібрав і дослідив 5 проб сиру кисломолочного та 5 проб сметани за органоліптичними та фізикохімічними показниками. Відібрав з кожної упаковки середню пробу, яка становить, сметани – 15 г, сиру – 20 г. 

Кислотність визначав титрометричним методом. Брав 10 мл сметани додавав 20 мл дистильованої води, потім додав 3 краплі фенолфталеїну. Титрував розчином лугу до появи слабо рожевого кольору.

Кислотність сметани в º Тернера дорівнює кількості мл лугу витраченого на нейтралізацію сметани та помножити на 10.

Визначав жирність сметани. В вершковий жиромір помістав 5 грам продукту, по стінці, ледве нахиленого жироміру, додав 5 мл води. Потім додав 10 мл сірчаної кислоти і 1 мл ізоамілового спирту. Закрив гумовою пробкою, перевертав 4 – 5 разів до повного розчинення білкових речовин.

 

 

З 5 досліджуваних проб сиру кисло-

молочного виявив 1 пробу фальсифіко-

вану.

 

 

1

              2

                                               3

               4

            5

 

 

Поставив пробірки на 5 хвилин у водяну баню при температурі 65 ± 2º С. Потім пробірки вставив в патрон центрифуги. Центрифугував 5 хвилин при 1000 об/хв. після цього вийняв пробірки і регулював стовпчик в трубці зі шкалою. Зробивши це жирометри повторно занурив пробками вниз в водяну баню при температурі 65 ±2º С. Чезез 5 хвилин вийняв і почав рахувати. При цьому жиромер тримав вертикально на рівні очей. Рухами пробки встановив нижню межу стовбчика жиру на цілій мітці шкали, і рахував кількість поділок до нижнього рівня меніска стовпчика жиру. Знявши показники зробив розрахунки. Показники жиромера дорівнюють вмісту жира в сметані в %, а об’єм малих поділок дорівнює 1 % жиру.

Визначав кислотність сметани. В конічну колбу на 100–250 мл вніс 30–40 мл дистидьованої води. Потім додав 5 мл сметани, перемішав і вніс 3 краплі 1% спиртового розчину фенолфталеїну. Титруював децинормальним розчином їдкого натрію або калію, до слабо-рожевого кольору, який не зникає протягом 1–2 хвилин. Кількість їдкого натрію або калію використаного на 5 грам сметини і помножив на 10 (20). Отримане число дорівнює кислотності продукту в º Т.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 210; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.202 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь