Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Підтвердіть або спростуйте наступне твердження: « Особливістю конституційної відповідальності є те, що вона буває двох видів: ретроспективною та негативною». ⇐ ПредыдущаяСтр 3 из 3
А) Так; Б) Ні.
18. Конституційно - правові норми за їхньою структурою частіше представлені: А) гіпотезою, диспозицією і санкцією; Б) гіпотезою і диспозицією; В) однією тільки диспозицією; Г) гіпотезою і санкцією; Д) однією тільки гіпотезою.
19. Офіційно визнаними джерелами конституційного права України є: А) нормативно-правові акти; Б) думки видатних учених-юристів; В) правові звичаї; Г) рішення судів загальної юрисдикції; Д) постанови Пленуму Верховного Суду України. 20.Підтвердіть або спростуйте наступне твердження: « Конституційна відповідальність виконує стимулюючу функцію, оскільки сприяє запобіганню можливим у майбутньому конституційним деліктам »: А) Так; Б) Ні.
Тема 2. Основні характеристики Конституції України як Основного закону держави
1. Теоретичні основи конституції: поняття, сутність, функції. 2. Конституціоналізм в Україні: поняття та система. 3. Юридичні властивості Конституції України. 4. Структура і зміст Конституції України. 5. Порядок внесення змін до Конституції України. 6. Реалізація норм Конституції України.
Практичні завдання
1. Складіть схему: «Юридичні властивості Конституції України». 2. Наведіть приклади норм Конституції України, що реалізуються в формі застосування. Чим відрізняється застосування конституційних норм від інших форм реалізації норм Конституції України? 3. Складіть структурно-логічну схему: «Порядок внесення змін до Конституції України». 4. У лютому 2011 р. Верховна Рада України розглянула законопроект про внесення змін до ст. 76 Конституції України, який передбачав збільшення строку повноважень парламенту України до 7 років. Однак, такий законопроект не був схвалений. У січні 2012 р. Президент України подав законопроект про внесення змін до ст. 76 Основного Закону України, що передбачав зменшення строку повноважень парламенту України до 4 років. Верховна Рада України відхилила такий законопроект, посилаючись на те, що вона не може двічі протягом строку своїх повноважень розглядати законопроект про внесення змін в одні й ті самі положення Конституції України. Дайте правову оцінку ситуації. 5. Суддя місцевого суду відмовив громадянинові К. в прийнятті його позовної заяви. Свою відмову суддя обґрунтував тим, що громадянин К. в своїй заяві посилався на норми Конституції України, а не спеціального закону. Дайте правову оцінку ситуації. 6. У березні 2012 р. Верховна Рада України розглянула за пропозицією 158 народних депутатів питання про відповідальність Кабінету Міністрів України, проте не прийняла резолюція недовіри. 24 квітня 2012 р. у відповідь на пропозицію 278 депутатів знову розглянути питання про відповідальність Кабінету Міністрів України, Голова Верховної Ради України зазначив, що двічі протягом 6 місяців Верховна Рада України не може розглядати питання про відповідальність Кабінету Міністрів України. Дайте правову оцінку ситуації. 7. 20 червня 2012 року Верховна Рада України розглянула законопроект про внесення змін до Конституції України. 31 вересня 2012 року 305 народних депутатів України звернулися до Конституційного Суду України з поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про внесення змін до Конституції України», в якому зазначили, що не може вважатися конституційним внесення змін до Конституції без наявності відповідного висновку Конституційного Суду України щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Дайте правову оцінку ситуації. 8. Президент України визначив законопроект «Про внесення змін до Кримінального кодексу України» як невідкладний, проте Верховна Рада України не розглянула його в найближчий тиждень. Дайте правову оцінку ситуації.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 219; Нарушение авторского права страницы