Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Основніпринципи роботи глобальної системи бронювання Amadeus.



Основніпринципи роботи глобальної системи бронювання Amadeus.

Система бронювання Amadeus створена в 1987 р. найбільшими європейськими авіакомпаніями Air France, Iberia, Lufthansa, SAS і є однією з найбільших і поширених систем резервування. Центр мережі знаходиться в Німеччині (близько Мюнхена).

В даний час Amadeus - провідна комп'ютерна система бронювання у Європі. В результаті придбання в 1995 р. системи бронювання System One вона активно просувається і на американський ринок. Авіакомпанія Continental Airlines стала співвласником компанії Amadeus. Партнером Amadeus є німецька система бронювання турпослуг Start, і будь-який користувач Amadeus автоматично є також користувачем Start. За обсягом міжнародних замовлень ця система сама велика у світі. Її послугами користуються більше 70% турагентств Європи, і 36 млн мандрівників використовують Amadeus кожен день. Amadeus надає різноманітний сервіс, що включає співпрацю з авіакомпаніями, залізничними та поромними перевезеннями, прокатом автомобілів, готелями, а також надає додаткові послуги, наприклад страхування туристів і пр. Amadeus користуються більше 30 тис. турфірм (це понад 100 тис. терміналів), більше 400 авіакомпаній (це приблизно 60 тис. терміналів). Підключення до системи Amadeus здійснюється за різними варіантами.

1. Стаціонарне підключення через виділені лінії зв'язку.2. Телефонна версія Dial-Up.

3. Підключення через Інтернет, що забезпечує: доступ до центрального серверу; відкриття на сайті турагентства власної системи бронювання; бездротове підключення до системи за допомогою мобільного телефону.4. До першого і другого варіантів програм відносяться front- office система Amadeus Pro Tempo і додаткові програми:

Pro Zoom здійснює аналіз ефективності дія-сті агентства та ведення статистики;

Pro Script забезпечує ств. власних зручних інтерфейсів, меню і макрокоманд;

Nego Fares забезпечує роботу з конфіденційним та корпоративним тарифами, при цьому можлива як самостійне завантаження агентствами пільгових тарифів для своїх клієнтів, так і отримання доступу до спеціальних цін авіакомпаній; Amadeus MTL (Manual Local Ticketing) призначена для автоматичного друку квитків на бланках річної виписки на матричному принтері, використовується 26 готових масок квитків.

Speed Mode забезпечує підвищення продуктивності роботи шляхом мінімізації кількості необхідних транзакцій; Value Pricer дозволяє оптимізувати пошук складних варіантів перельоту і по запиту користувача видає до чотирьох варіантів різних комбінацій авіа тарифів з урахуванням найкращих варіантів маршрутів;

On-line - Обширна довідкова система оперативної інформації і т.д.

Третій варіант підключення до системи Amadeus через Інтернет представлений наступними продуктами: Pro Web - це повний функціональний аналог системи Pro Tempo, що використовує доступ до центрального серверу через Інтернет;

Pro Client Server забезпечує доступ до місцевого сервера Amadeus через Інтернет, IA-Res дає можливість відкриття на сайті турагентства власної системи бронювання авіаквитків, готелів, резервування автомобілів.

 

Поняття туристичний ринок.

Туристський ринок – це сукупність форм і способів організації співробітництва покупців (пред’явників попиту) і продавців (пред’явників пропозиції) у сфері купівлі-продажу туристських послуг і товарів. Основним кількісним показником, який характеризує туристський ринок, є його ємність.

Ємність туристського ринку – фактичний обсяг туристських послуг і товарів, що були об’єктами купівлі-продажу на ринку протягом певного часу. Вимірюється в натуральних чи вартісних показниках. Зіставлення ємності ринку та обсягу попиту дає можливість визначити ступінь насиченості і рівень сформованості ринку.

Різниця між ємністю ринку та обсягом попиту показує певну маркетингову чутливість споживчої поведінки покупців туристських послуг і товарів. У зв’язку з цим можна говорити про два типи сформованості ринку: той, що розвивається, і стабільний. Ємність туристського ринку, який розвивається, здебільшого залежить від рівня витрат на маркетинг. На стабільний ринок рівень маркетингових витрат уже не може справляти суттєвого впливу.

Ємність ринку, яка відповідає передбачуваним витратам на маркетинг, називається прогнозом ринку. Інакше кажучи, цей прогноз характеризує очікувану ємність ринку, яка сформується в результаті маркетингових зусиль у конкретних умовах.

Головною дійовою особою на туристському ринку виступає конкретна особистість з властивими тільки їй неповторним набором специфічних потреб у відпочинку. Ця специфічність зумовлюється різноманітністю економічних, науково-технічних, політичних, культурних, соціальних та інших чинників. Очевидно, успіх діяльності туристичної фірми залежить від того, наскільки вдало, надійно вона знайде своє коло покупців, свій сегмент ринку. Виходячи на туристський ринок, фірма повинна розуміти, що вона не може обслуговувати всіх його покупців. Адже вони керуються різними потребами і мотивами, обираючи певний набір туристських послуг і товарів.

Тому звичайною справою є розбивка (сегментація) покупців за цими мотивами та іншими ознаками і лише потім – пропозиція такого асортименту подорожей, який максимально враховує відмінності у туристському попиті.

Сегментація туристського ринку ґрунтується на певних ознаках, які характеризують структуру попиту: географічні, соціально-демографічні, психологічно-поведінкові.

Найефективнішим є дослідження ринку, коли здійснюється сегментація одразу за кількома ознаками. Водночас диференціація покупців на туристському ринку, як правило, пов’язана з конкретною ситуацією. Наприклад, сегменти ринку туристичних подорожей розрізняються не лише залежно від статі та фізичних даних покупців, але й від конкретної ситуації – кліматичних умов, подій у соціальному і політичному житті тощо.

 

Планування як функція менеджменту туристичного підприємства

Планування — це безперервний процес визначення засобів з досягнення строків і послідовності дій, розподілу управлінських ресурсів. Його завданнями є:

— забезпечення цілеспрямованого розвитку організації;

— координація діяльності структурних підрозділів і працівників;

— створення бази ефективного контролю й оцінювання;

— мотивація трудової діяльності;

— інформаційне забезпечення членів трудових колективів.

Розрізняють перспективне (стратегічне), тактичне (середньо-строкове) і оперативне (поточне) планування.

Планування управління туристичною діяльністю починається з процесу стратегічного планування — з розробки стратегічних планів, програм.Для конкретного туристичного регіону насамперед визначається його конкурентна спроможність і формулюється туристичний образ. Туристичний образ регіону оцінюється за такими критеріями, як гостинність, якість послуг, що надаються, імідж, наявність можливостей для активного відпочинку, розвиненість транспортної інфраструктури, відповідність якості послуг ціні та ін. 3 огляду на це функція планування охоплює такі види робіт:

— участь у розробці цілей розвитку регіону, які визначають органи управління розвитком туризму певної території;

— поточний аналіз конкурентоспроможності місця (ринок, прямі і непрямі конкуренти, попит, постачальники, галузь);

На наступному етапі планування розробляються тактичні й оперативні плани, які визначають проміжні цілі на шляху вирішення стратегічних завдань і реалізуються на середньому і нижньому рівнях управління, що також передбачає участь персоналу.

Перспективне бачення є основою розробки політики туристичної фірми. Така політика повинна включати визначення загальних цілей та норм відносин, які забезпечують існування та розвиток турфірми.

Планування діяльності туристичного підприємства — це систематичний процес якісного, кількісного й часового визначення майбутніх цілей, засобів і методів формування, управління та розвитку підприємства.

 

 

Функція контролю в туризмі

Контрольні функції туристичного менеджменту здійснюють з метою досягнення цілей і місії туристичної організації та визначення, наскільки правильні управлінські рішення, а також для знаходження відхилень фактичних показників від планових і проведення відповідних корегуючих заходів.

Метою контролю є сприяння тому, щоб фактичні результати найбільше відповідали очікуваним, а тому види контролю відрізняються за часом його здійснення в процесі управління туристичним підприємством. Відповідно до цього контроль поділяється на попередній, поточний, підсумковий.

Попередній контроль реалізується через правила, процедури, поведінку тощо. Його основні важелі закладені в процесі реалізації таких функцій менеджменту, як планування, організація взаємодії.

Поточний контроль здійснюється через систему зворотного зв'язку.

При остаточному контролі зворотний зв'язок використовують після виконання роботи.

У системі туристичного менеджменту велику роль відіграють керівники служб маркетингу фірми, що займаються аналізом маркетингової ситуації та здійснюють контрольні функції. Це службові особи туристичної фірми: керівники служб збуту, реклами, товарних служб, спеціалісти з ціноутворення, дослідники маркетингу.

Аналізуючи менеджмент або й управління загалом, не можна не згадати про контроль. Контроль — це важлива функція менеджменту, застосування якої дає змогу керівникові стежити за виконанням управлінських рішень і вносити корективи. За рангом функція контролю стоїть на другому місці після функції планування (визначення цілей). Іноді цю функцію поєднують з іншою — з функцією реалізації. Контроль є дуже важливим, наприклад, при франшизі в готельному підприємстві, де франшизодавець жорстко контролює рівень сервісу, якість послуг й інші параметри роботи франшизоотримувача. Виявивши найменше відхилення від погоджених договором умов, у найкращому разі він робить зауваження й встановлює терміни, необхідні для усунення недоліків, у найгіршому — договір розривається.

Основне завдання контролю — забезпечити досягнення цілей і місії організації. Потреба контролю є об'єктивною і визначається впливом таких чинників:

— зміною довкілля (зміна законів, політики, структури організації тощо);

— загрозою виникнення кризових ситуацій;

— боротьбою за ринки збуту товарів;

— інших.

Контроль за всіма стадіями діяльності підприємства повинен давати його керівництву інформацію, на підставі якої ухвалюють відповідні рішення. Для будь-якого контролю характерними є такі компоненти:

— об'єкт і суб'єкт контролю (що контролюється і хто контролює);

— процес контролю (здіснення в часі) і результати контролю.

Поділ управлінської праці

Управлінська праця – це особливий вид людської діяльності, в якій відображується реальна взаємодія об'єктивних і суб’єктивних факторів суспільної діяльності людей. Основна мета управління - створення оптимальних умов (організаційних, технічних, соціальних, психологічних тощо) для реалізації завдань підприємства, досягнення гармонії між індивідуальними трудовими процесами, координації діяльності робітників заради досягнення конкретних запланованих результатів. Управлінська праця є специфічним видом діяльності, який виділився в результаті поділу, спеціалізації та кооперації виробничої праці. Предметом управлінської праці є людина і її діяльність.

Управлінська праця безпосередньо не створює певних споживчих вартостей, а здійснює регульований вплив на процес виробництва і цим забезпечує необхідні умови для його розвитку. Продуктом діяльності управлінської праці є рішення. Ефективність цієї праці може визначатися виробничими результатами. Управлінська праця здійснюється в широкому діапазоні умов, не має прямих вимірників, і це ускладнює оцінку її ефективності. При оцінці її якості не можна випускати з виду ту обставину, що результати цієї праці у великій мірі опосередковується її колективною діяльністю.

У теорії й практиці менеджменту виділяють кілька видів поділу управлінської праці:

• Функціональний поділ праці - виділення функцій, об'єктивно необхідних для ефективного управління виробництвом, виконання яких закріплюється за певними працівниками або підрозділами апарату управління.

• Ієрархічний - розподіл комплексів робіт для реалізації функцій за рівнями ієрархії управління, закріплення їх за управлінськими працівниками й визначення на цій основі делегованих їм повноважень.

• Технологічний - диференціація процесу управління на операції по збиранню, переданню, зберіганню й переробці інформації.

• Професійний - пов'язаний з розподілом управлінських працівників за їхньою фаховою підготовкою.

• Кваліфікаційний - передбачає розподіл робіт за функціями управління й закріплення їх за управлінськими працівниками згідно з кваліфікацією, стажем роботи й особистими здібностями останніх.

• Посадовий - відбиває розподіл управлінських працівників в системі управління організацією за їхньою компетентністю.

Організація управлінської праці дуже важлива в наш час, так як більша частина успіху і продуктивності підприємства залежить від того, як організована сама праця. Сфера впливу управління значно більша за сферу виконання даної праці. Управління потребує високого творчого натхнення, тобто ми можемо сказати, що організація управління, перш за все, це розумова і психологічна робота. Для підвищення організаційного рівня функціонування персоналу потрібно здійснити вищий ступінь формалізації процесів управління, передбачити порядок, при якому роботи виконувались би за відповідними правилами. Ідею розробки відповідних правил функціонування апарату управління доцільно реалізувати на усіх рівнях управління.

 

Основніпринципи роботи глобальної системи бронювання Amadeus.

Система бронювання Amadeus створена в 1987 р. найбільшими європейськими авіакомпаніями Air France, Iberia, Lufthansa, SAS і є однією з найбільших і поширених систем резервування. Центр мережі знаходиться в Німеччині (близько Мюнхена).

В даний час Amadeus - провідна комп'ютерна система бронювання у Європі. В результаті придбання в 1995 р. системи бронювання System One вона активно просувається і на американський ринок. Авіакомпанія Continental Airlines стала співвласником компанії Amadeus. Партнером Amadeus є німецька система бронювання турпослуг Start, і будь-який користувач Amadeus автоматично є також користувачем Start. За обсягом міжнародних замовлень ця система сама велика у світі. Її послугами користуються більше 70% турагентств Європи, і 36 млн мандрівників використовують Amadeus кожен день. Amadeus надає різноманітний сервіс, що включає співпрацю з авіакомпаніями, залізничними та поромними перевезеннями, прокатом автомобілів, готелями, а також надає додаткові послуги, наприклад страхування туристів і пр. Amadeus користуються більше 30 тис. турфірм (це понад 100 тис. терміналів), більше 400 авіакомпаній (це приблизно 60 тис. терміналів). Підключення до системи Amadeus здійснюється за різними варіантами.

1. Стаціонарне підключення через виділені лінії зв'язку.2. Телефонна версія Dial-Up.

3. Підключення через Інтернет, що забезпечує: доступ до центрального серверу; відкриття на сайті турагентства власної системи бронювання; бездротове підключення до системи за допомогою мобільного телефону.4. До першого і другого варіантів програм відносяться front- office система Amadeus Pro Tempo і додаткові програми:

Pro Zoom здійснює аналіз ефективності дія-сті агентства та ведення статистики;

Pro Script забезпечує ств. власних зручних інтерфейсів, меню і макрокоманд;

Nego Fares забезпечує роботу з конфіденційним та корпоративним тарифами, при цьому можлива як самостійне завантаження агентствами пільгових тарифів для своїх клієнтів, так і отримання доступу до спеціальних цін авіакомпаній; Amadeus MTL (Manual Local Ticketing) призначена для автоматичного друку квитків на бланках річної виписки на матричному принтері, використовується 26 готових масок квитків.

Speed Mode забезпечує підвищення продуктивності роботи шляхом мінімізації кількості необхідних транзакцій; Value Pricer дозволяє оптимізувати пошук складних варіантів перельоту і по запиту користувача видає до чотирьох варіантів різних комбінацій авіа тарифів з урахуванням найкращих варіантів маршрутів;

On-line - Обширна довідкова система оперативної інформації і т.д.

Третій варіант підключення до системи Amadeus через Інтернет представлений наступними продуктами: Pro Web - це повний функціональний аналог системи Pro Tempo, що використовує доступ до центрального серверу через Інтернет;

Pro Client Server забезпечує доступ до місцевого сервера Amadeus через Інтернет, IA-Res дає можливість відкриття на сайті турагентства власної системи бронювання авіаквитків, готелів, резервування автомобілів.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 238; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.029 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь