Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Методика виконання роботи. 1. Добування емульсії м/в і визначення її стабільності ⇐ ПредыдущаяСтр 9 из 9
1. Добування емульсії м/в і визначення її стабільності Готують розчини ПАР об’ємом 40 мл шляхом розбавлення вихідного розчину (0,1 М розчин натрій олеату) згідно з даними таблиці 6 : Таблиця 6
Потім добувають емульсію за допомогою мішалки. Для цього в стакан ємністю 250 мл наливають 12,5 мл розчину ПАР і при перемішуванні додають з бюретки 37,5 мл вазелінового масла протягом 10 хв. Після введення масла продовжують перемішування ще 10 хв. Таким же чином готують емульсії з іншими розчинами ПАР. Після добування емульсії 10 мл її переливають з циліндра у пробірку і визначають час її розшарування на дві макрофази. Решту частину емульсії переносять у стакан і визначають її тип таким чином:
Отримані дані заносять у таблицю 7. Таблиця 7
Експериментальні дані визначення емульсії та її типу
2. Добування емульсії зворотного типу До 30 мл емульсії добутої у досліді І при перемішуванні додають 5 мл 0,5 М розчину магній хлориду і продовжують перемішувати ще 5 хв. Переносять 10 мл емульсії у пробірку і визначають час розшарування її на дві фази. Решту емульсії використавують для визначення її типу. Отримані дані записують у таблицю 7.
3. Добування і дослідження емульсії типу В/М і М/В. Під час струшування води з соняшниковою олією залежно від характеру емульгатора утворюється емульсія типу В/М (емульгатор – кальцієві солі жирних кислот) або М/В (емульгатор – олети і стеарати натрію). В три пробірки наливають по 3 мл соняшникової олії і дистильованої води. Потім у пробірку №2 наливають 1 мл 15%-го розчину натрій карбонату, а у пробірку №3 – 1 мл 20%-го розчину кальцій хлориду. Всі три пробірки енергійно струшують і спостерігають за утворенням нестійкої емульсії (пробірка 1), стійкої емульсії олії у воді білого кольору (пробірка №2) та емульсії води у олії жовтуватого кольору (пробірка №3). Одночасно тип емульсії визначають методом забарвлення. Для цього на предметне скло наносять краплю емульсії, насипають кілька кристаликів бавника метиленового синього і перемішують емульсію за допомогою піпетки.
4. Добування пін та дослідження їх стійкості У шість циліндрів на 100 мл наливають по 30 мл водного розчину желатини концентрацією 8 г/л. Один з розчинів залишають без змін, в інші розчини додають 30% розчин натрій йодиду, щоб концентрація його була 0,5 М, розчини натрій сульфату, щоб концентрації їх складали відповідно 0,5 М, 0,75 М, 1,0 М, 1,5 М. Циліндри струшують, спостерігають стійкість пін, відмічаючи висоту стовпа піни в кожному циліндрі через 2, 3, 5, 10, 20, 30 хв.
Результати досліджень стійкості піни заносять в таблицю 8.
Таблиця 8
За отриманими даними будують графік залежності ступеня стійкості піни від концентрації.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 242; Нарушение авторского права страницы