Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Послідовність прийняття управлінських рішень



Системний підхід до підготовки і реалізації управлінських рішень вимагає не тільки структуризації цього етапу процесу управління, типізації відповідних робіт і операцій, умов їх здійснення, а й комплексного його забезпечення стосовно змісту.

Етап прийняття і реалізації управлінського рішення охоплює: прийняття рішення (вибір одного найбільш ефективного варіанта дій); доведення управлінських рішень до виконавців; складання плану реалізації управлінських рішень; контроль за виконанням управлінського рішення.

Основними складовими такого комплексу є: правове, інформаційне і документальне, організаційне, технічне, психологічне, консультативно-дорадче забезпечення.

Правове забезпечення передбачає всебічне використання засобів і форм юридичного впливу на суб’єкт і об’єкт управління з метою забезпечення високої якості підготовки і реалізації управлінського рішення і включає: вироблення довготривалих або одночасно локальних нормативних актів, що регулюють функціональні і правові відносини підлеглості та відповідальності у процесі вироблення і реалізації рішення; підготовку пропозиції про зміну чинних чи застарілих і фактично таких, що втратили силу нормативних актів, які стримують якісне вирішення проблеми; укладання необхідних угод з різними організаціями, які залучаються до розробки і реалізації рішень; документальне оформлення результатів реалізації рішень.

У свою чергу інформаційно-аналітичне забезпечення охоплює комплекс робіт зі збирання, обробки та аналізу інформації, що використовується у процесі управління.

До основних змістовних компонентів інформаційно-аналітичного забезпечення належать: аналіз, моделювання, експертиза, прогнозування, діагностика, інформаційно-аналітичний моніторинг. У цьому контексті в державному управління все більше використовуються такі технології, як адміністративний аудит та контролінг.

Організаційне забезпечення охоплює сукупність організаційно-нормативних актів, технологічних норм, стандартів управління організаційно-розпорядчого, техніко-економічного, соціально-психологічного аспектів, типових проектів організації процесу управління та інші розробки і матеріали, що сприяють чіткому і якісному впровадженню конкретної технології й організації заключного етапу процесу управління. Їх практичне застосування сприяє підвищенню ефективності використання трудових, матеріальних, фінансових ресурсів у процесі управління.

Технічне забезпечення охоплює весь комплекс завдань оснащення необхідними засобами процесу управління, у тому числі даного його етапу.

Метою психологічного забезпечення є створення такого ділового клімату, психологічної атмосфери, які б стимулювали всіх учасників процесу вироблення і реалізації рішення до творчої, активної і цілеспрямованої діяльності.

Консультативно-договірне забезпечення покликане організувати надання допомоги керівникові, колегіальному органу управління у сприйнятті поставленої на розв’язання проблеми і у визначенні ефективних шляхів її вирішення, виборі оптимальних рішень. Різноманітність, масштабність, складність проблеми державного управління, швидке накопичення інформації, виникнення управлінських і організаційних нововведень не завжди дає змогу спеціалістам, які беруть участь у підготовці управлінських рішень, з достатньою повнотою оцінювати зміни, що стосуються проблеми, яка вирішується. Тому до розробки управлінських рішень доцільно залучити консультантів з управління.

Питання для самостійної роботи:

1. Роль конкуренції в процесі прийняття рішень.

2. Формування «дерева цілей».

3. Нові тенденції у сфері публічного адміністрування.

4. Пріоритетність політичного вибору цінностей та цілей.

5. Динаміка виконання рішень.

Література:

1. Адміністративна процедура та адміністративні послуги. Зарубіжний досвід і пропозиції для України / авт.-упоряд. В.П. Тимощук. – К., 2003. – 496 с.

2. Державне управління: європейські стандарти, досвід та адміністративне право / за заг. ред. В.Б. Аверʼянова. – К.: Юстиніан, 2007. – 288 c.

3. Мельник А.Ф. Державне управління: підруч. / А.Ф. Мельник, О.Ю. Оболенс-кий, А.Ю. Васіна ; за ред. А.Ф. Мельник. – К.: Знання, 2009. – 582 с.

4. Публічна влада і управління: принципи і механізми реалізації: моногр. / за заг. ред. Н.Р. Нижник. – Чернівці: Технодрук, 2008. – 432 с.

5. Шрьодер П. Нове публічне адміністрування або Як досягнути ефективного врядування? / П. Шрьодер; пер. з нім. В. Шведа. – К.: Заповіт, 2008. – 76 с.

 

Питання для самоконтролю

Модуль 1.Публічне адміністрування як системне явище в суспільстві.

Основні підходи до розуміння публічного адміністрування та його еволюція. Предметна сфера публічного адміністрування. 

Співвідношення управління та адміністрування. 

Публічне адміністрування як напрям наукових досліджень, сукупність знань, сфера діяльності та навчальна дисципліна.

Джерела ідей управління суспільством і країною. 

Формування та розвиток теорій управління суспільством і країною.

Соціально – інженерний та гуманітарний підходи.

Публічне управління в контексті неокласичної теорії.

Взаємозв’язок економічної науки, соціології та політології. 

Співвідношення економіки та політичної економії. 

Дія ринкових принципів у політичній сфері.

Публічна сфера і публічна політика.

Влада як основний засіб публічного адміністрування. 

Механізм взаємодії влади та публічного адміністрування. 

Взаємозв’язок і взаємозалежність політичної та економічної влади.

Загальний закон соціального управління – залежність управляючого впливу від стану системи та зовнішнього середовища.

Загальносистемні методологічні принципи публічного адміністрування.

Принципи, що регулюють адміністрування як соціально-політичний, соціально-економічний та соціально-культурний процеси.

Застосування принципів публічного адміністрування.

Управління як визначальна функція публічного адміністрування.

Роль конкуренції в процесі прийняття рішень.

Модуль 2. Організація публічного адміністрування


Тема 7.
Механізми, органи, методи та стилі публічного адміністрування

Питання:

1. Структура механізму та органів публічного адміністрування.

2. Принципи організації діяльності органів публічного адміністрування.

3. Форми організації публічного адміністрування.

4. Методи публічного адміністрування.

5. Стиль публічного адміністрування.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 259; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.018 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь