Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Основні поняття алгоритміки



     Алгоритміка (англ. agorithm design) — дисципліна, що вивчає алгоритми, та їх застосування до розв'язування задач.

Рішення задач за допомогою ПК включає в себе наступні основні етапи, частина з яких здійснюються до використання комп'ютера:

Постановка завдання. Етап включає в себе: збір інформації про завдання; визначення кінцевих цілей рішення задачі; визначення форми видачі результатів; опис даних.

Аналіз та дослідження завдання. На цьому етапі аналізуються існуючі аналогічні завдання; проводиться підбір технічних і програмних засобів; розробляється математична модель задачі; здійснюється формалізація; визначаються структури даних.

Розробка алгоритму. Етап полягає у виборі форми запису алгоритму і в подальшому процесі розробки алгоритму.

 Програмування. На цьому етапі на початку здійснюється вибір алгоритмічної мови та уточнення способів організації даних, а потім розробляється текст програми, що описує розроблений алгоритм.

Тестування та налагодження. При тестуванні й налагодженні виявляють синтаксичні, семантичні (смислові) і логічні помилки, допущені при розробці алгоритму і програмуванні. Аналіз результатів тестування дозволяє усунути всі виявлені семантичні та логічні помилки.

Аналіз результатів розв'язання задачі. На цьому етапі здійснюється аналіз програми при реальних вихідних даних. У результаті аналізу результатів розрахунку можливе уточнення математичної моделі і повторення етапів 2-5.

Супровід програми. Цей етап відноситься до програми, що знаходиться в робочій експлуатації. При передачі програми в експлуатацію проводиться складання документації, що включає опис завдання, її математичну модель, алгоритм і програму. Також тут наводяться набори тестів і інструкцій з використання.

Одними з найбільш трудомістких і відповідальних етапів є етапи алгоритмізації та програмування. Процес алгоритмізації полягає в описанні необхідної послідовності дій, за допомогою якої можна однозначно реалізувати обраний спосіб вирішення задачі. На практиці тільки дуже прості задачі представляються у вигляді відомої послідовності арифметичних або логічних дій. Для більшості завдань перед написанням програми потрібно розробити відповідну послідовність дій, що приводить до рішення задачі, тобто алгоритм її вирішення.

Алгоритм можна визначити як точне розпорядження (дія, групу дій), що визначає процес перетворення вихідних даних в результат. З визначення алгоритму випливають і його основ ні властивості:

детермінованість - однозначність отримання результату при одних і тих же вихідних даних;

результативність - обов'язковість отримання шуканого ре результату за кінцеве число кроків;

масовість - можливість отримання результату при різних вихідних даних розглянутого класу задач;

дискретність - можливість розбиття алгоритму на окремі елементарні дії, що дозволяють розглядати алгоритм з різним рівнем деталізації.

Існують різні способи опису алгоритмів. Наприклад такі найбільш поширені наступні форми подання алгоритмів:

словесна - послідовність дій, описана природною мовою;

графічна - зображення у вигляді схеми, що містить функціональні загальноприйняті графічні блоки алгоритму;

 псевдокод - опис алгоритму на умовно алгоритмічній мові, що включає в себе як елементи мови програмування, так і фрази природної мови, загальноприйняті математичні позначення;

 програмна - текст програми на мові програмування.

В 3 класі авт. Г. В. Ломаковська, Г. О. Проценко, Ф. М. Рівкінд , Й. Я. Ривкінд. Розділ5. ст. підручника 109-138. К-сть год. 5.

В 4 класі по підручнику авт. Г. В. Ломаковська, Г. О. Проценко, Ф. М. Рівкінд , Й. Я. Ривкінд. Розділ 5. Ст.93-130. К-сть год 8.

В 6 класі по підручнику Н.В.Морзе, О.В.Барна, В.П.Вембер, О.Г.Кузьмінська, Н.А.Саражинська розділ 1. Ст..6-50.  К-сть год 7.

В 7 класі по підручнику О.П.Казанцева, І.В.Стеценко, Фурик Л.В. Розділ 3. Ст.61-77. К-сть год 10.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 205; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь