Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Рівні надзвичайних ситуацій



Відповідно до територіального поширення, обсягів заподіяних або очікуваних економічних збитків та людських втрат, за класифікаційними ознаками визначають чотири рівні надзвичайних ситуацій:

1. Державного рівня визнається надзвичайна ситуація:

- яка поширилась або може поширитися на територію інших держав;

- яка поширилась на територію двох чи більше регіонів України (Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя), а для її ліквідації необхідні матеріальні і технічні ресурси в обсягах, що перевищують можливості цих регіонів, але не менш як 1 відсоток від обсягу видатків відповідних місцевих бюджетів (надзвичайна ситуація державного рівня за територіальним поширенням);

- яка призвела до загибелі понад 10 осіб або внаслідок якої постраждало понад 300 осіб (постраждалі – особи, життю або здоров'ю яких було заподіяно шкоду внаслідок надзвичайної ситуації), чи було порушено нормальні умови життєдіяльності понад 50 тис. осіб на тривалий час (більш як на 3 доби);

- внаслідок якої загинуло понад 5 осіб або постраждало понад 100 осіб, чи було порушено нормальні умови життєдіяльності понад 10 тис. осіб на тривалий час (більш як на 3 доби), а збитки (оцінені в установленому законодавством порядку), спричинені надзвичайною ситуацією, перевищили 25 тис. мінімальних розмірів (на час виникнення надзвичайної ситуації) заробітної плати;

- збитки від якої перевищили 150 тис. мінімальних розмірів заробітної плати;

- яка в інших випадках, передбачених актами законодавства, за своїми ознаками визнається як надзвичайна ситуація державного рівня.

 

2. Регіонального рівня визнається надзвичайна ситуація:

- яка поширилась на територію двох чи більше районів (міст обласного значення) Автономної Республіки Крим, областей, а для її ліквідації необхідні матеріальні і технічні ресурси в обсягах, що перевищують можливості цих районів, але не менш як 1 відсоток обсягу видатків відповідних місцевих бюджетів (надзвичайна ситуація регіонального рівня за територіальним поширенням);

- яка призвела до загибелі від 3 до 5 осіб або внаслідок якої  постраждало від 50 до 100 осіб, чи було порушено нормальні умови життєдіяльності від 1 тис. до 10 тис. осіб на тривалий час (більш як на 3 доби), а збитки перевищили 5 тис. Мінімальних розмірів заробітної плати;

- збитки від якої перевищили 15 тис. мінімальних розмірів заробітної плати.

 

3 . Місцевого рівня визнається надзвичайна ситуація:

- яка вийшла за межі територій потенційно небезпечного об'єкта, загрожує довкіллю, сусіднім населеним пунктам, інженерним спорудам, а для її ліквідації необхідні матеріальні і технічні ресурси в обсягах, що перевищують власні можливості потенційно небезпечного об'єкта;

- внаслідок якої загинуло 1-2 особи або постраждало від 20 до 50 осіб, чи було порушено нормальні умови життєдіяльності від 100 до 1000 осіб на тривалий час (більш як на 3 доби), а збитки перевищили 0,5 тис. мінімальних розмірів заробітної плати;

- збитки від якої перевищили 2 тис. мінімальних розмірів заробітної плати.

 

4. Об'єктового рівня визнається надзвичайна ситуація, яка не підпадає під названі вище визначення.

Надзвичайна ситуація відноситься до певного рівня за умови відповідності її хоча б одному із значень наведених критеріїв.

У разі коли внаслідок надзвичайної ситуації для відповідних порогових значень рівнів людських втрат або кількості осіб, які постраждали чи зазнали порушення нормальних умов життєдіяльності, обсяг збитків не досягає визначеного у цьому Порядку, рівень надзвичайної ситуації визнається на ступінь менше (для дорожньо-транспортних пригод – на два ступеня менше).

Надзвичайна ситуація, яка за своїми наслідками має поширення на територію декількох адміністративно-територіальних одиниць України, підлягає державному статистичному обліку та реєстрації як одна надзвичайна ситуація, при цьому облік та реєстрація такої надзвичайної ситуації у відповідних адміністративно-територіальних одиницях здійснюється окремо для кожної адміністративно-територіальної одиниці.

З метою удосконалення роботи з питань класифікації та визначення рівнів надзвичайних ситуацій затверджено наказ №68 від 30.01.2009 "Про впорядкування ведення класифікації та реєстрації надзвичайних ситуації" та Положення "Про експертну комісію МНС з визначення рівнів і класів надзвичайних ситуацій", наказ № 443 від 22.04.2011 р.

Експертна комісія створюється з метою забезпечення виконання повноважень з питань класифікації надзвичайних ситуацій. У своїй діяльності Експертна комісія керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Верховної Ради України й Кабінету Міністрів України, нормативними актами з питань класифікації НС.

Завданням Експертної комісії є прийняття рішень про визначення та затвердження рівнів та класів НС відповідно до нормативних актів з питань класифікації НС на підставі розгляду матеріалів щодо виникнення, розвитку НС та ліквідації їх наслідків.

Рішення Експертної комісії є підставою для:

- ведення державного статистичного обліку НС;

- надання експертного висновку щодо рівня НС (у разі необхідності);

- здійснення інших заходів щодо реагування на НС.

Обліку та реєстрації підлягають надзвичайні ситуації, які виникли на території України, в її територіальних водах, у тому числі якщо потерпілою стороною виступають громадяни та майно інших держав.

Облік та реєстрація надзвичайних ситуацій здійснюється у Реєстрі (табл. 3.2) та в Журналі (табл. 3.3) обліку та реєстрації надзвичайних ситуацій. Облік та первинну класифікацію надзвичайних ситуацій проводить Державна служба надзвичайних ситуацій (ДСНС) в Автономній Республіці Крим (АРК), областях, мм. Києві та Севастополі, у тому числі підпорядкованих їм органів управління у районах та містах обласного (республіканського в АРК) підпорядкування.

Відповідальність за достовірність, повноту інформації про НС, які виникли в адміністративно-територіальних одиницях України, у тому числі яка надана до Реєстру, своєчасність її подання покладається на відповідних керівників ГУ ДСНС України та підпорядкованих територіальних органів управління.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 208; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь