Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Взаємовідносини Президента України з Кабінетом Міністрів України.



Взаємовідносини з Кабінетом Міністрів України визначаються статтями 106, 112, 113, 114, 115, 116, 118 Конституції України та іншими нормативно-правовими актами. Президент України призначає за поданням Прем'єр-міністра України членів Кабінету Міністрів, керівників інших центральних органів виконавчої влади, а також голів місцевих державних адміністрацій і припиняє їх повноваження на цих посадах (статті 106, 114, 118); у випадках дострокового припинення повноважень Президента згідно зі статтями 108, 109, 110, 111 Конституції, його обов'язки покладаються на Прем'єр-міністра України (ст. 112); Кабінет Міністрів відповідальний перед Президентом і забезпечує виконання його актів (статті 113, 116); Кабінет Міністрів складає повноваження перед новообраним Президентом України (ст. 115). Конституція передбачає процедуру контрасигнації (лат.: conta — против, signare — підписувати) стосовно актів Президента, виданих у межах повноважень, передбачених пунктами 3, 4, 5, 8, 10, 14, 17, 18, 21, 22, 23, 24 ст.106. Такі акти скріплюються підписами Прем'єр-міністра України і міністра, відповідального за акт та його виконання.

 

Акти Президента України

На виконання своїх повноважень Президент України може приймати два види правових актів: укази і розпорядження (ч. З ст. 106 Конституції України). Проекти правових актів Президента України розробляють та вносять Глава Адміністрації Президента України, радники Президента України, структурні підрозділи Адміністрації Президента України, Кабінет Міністрів України, міністерства, центральні органи виконавчої влади у межах своєї компетенції, Рада Міністрів АРК. На підпис Президентові України укази та розпорядження подає Глава Адміністрації Президента України.

Правові акти Президента України можуть бути визнані Конституційним Судом України неконституційними, що має своїм наслідком втрату ними чинності з моменту прийняття такого рішення.Правові акти Президента України є підзаконними, оскільки приймаються на основі та в межах Конституції і законів України.Укази - це нормативно-правові чи індивідуально-владні акти, які приймаються Президентом України на виконання Конституції та законів України з найважливіших питань державного і суспільного життя. Нормативні акти Президента України поширюються на невизначене коло суб'єктів правовідносин, а індивідуально-владні акти мають індивідуальне, тобто персоніфіковане спрямування.Указами Президента України оформляються:* скасування актів Кабінету Міністрів України, Ради Міністрів АРК, рішень голів місцевих державних адміністрацій;* нагородження державними нагородами, присвоєння почесних звань;* присвоєння вищих дипломатичних рангів, вищих військових звань, інших спеціальних звань і класних чинів;* прийняття до громадянства України та припинення громадянства України, надання притулку;* рішення Президента України щодо призначення та звільнення з посад керівників відповідних державних органів, установ та організацій;* встановлення президентських відзнак та нагородження ними;* помилування.

Деякі укази Президента України контрасигнуються, тобто скріплюється акт Президента України підписами Прем'єр-міністра України або міністрами, відповідальними за правовий акт та його виконання, у результаті чого вони стають політично та юридично відповідальними за указ глави держави.

Розпорядження - це індивідуально-владні внутрішньо-організаційні акти Президента України, що приймаються з питань кадрового та іншого забезпечення.Розпорядженнями Президента України оформляються: * рішення з кадрових, оперативних та організаційних питань Адміністрації Президента України;* призначення уповноважених Президента України для представництва інтересів глави держави у відповідних державних органах, установах, організаціях;* доручення Кабінету Міністрів України, міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади; призначення представників від України для участі у роботі міжнародних форумів та переговорів із делегаціями закордонних держав.

 

Право вето

Право вето надається главі держави щодо законів, які приймає парламент. Вето Президента України — право Президента України на повернення переданого йому на підпис прийнятого Верховною Радою України закону із своїми зауваженнями для повторного розгляду Верховною Радою. Згідно з чинним законодавством Президент України може повернути закон із своїми зауваженнями до Верховної Ради для повторного розгляду у двотижневий строк з часу, коли текст закону надійшов від Верховної Ради до Президента України. Якщо при повторному розгляді закон буде прийнято більшістю у 2/3 голосів від фактичного складу Верховної Ради України, Президент України в 10-денний строк має його підписати і обнародувати.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 208; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь