Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ЗМІСТ І СТРУКТУРА КУРСОВОЇ РОБОТИ



Після ґрунтовного опрацювання інформаційних джерел, розробки плану роботи та узгодження його з науковим керівником студент приступає до — написання тексту курсової роботи. При цьому спочатку необхідно визначити структуру і зміст роботи.

Структура курсової роботи — це співвідношення обсягу окремих її частин у загальному її обсязі, виражена у відсотках або сторінках.

Орієнтовна структура курсової роботи:

Вступ   — до 2 ст.;

Розділ 1 — до 15 ст.;

Розділ 2 — до 20 ст.;

Розділ 3 — до 10 ст.;

Висновки — до 3 ст.

Таким чином, загальний обсяг курсової роботи складає ≈ 50 аркушів формату А4 (включаючи таблиці, схеми, діаграми, графіки тощо). Необхідно зазначити, що список використаних джерел, а також додатки в загальний обсяг роботи не входять.

Згідно визначеної структури курсової роботи студенту потрібно розкрити її зміст, який в значній мірі залежить від теми та індивідуального завдання на курсову роботу.

Необхідно зауважити, що хоча робота починається безпосередньо із вступу, але її виконання доцільно розпочинати з першого розділу. Вступ, як правило, пишуть після закінчення всіх розділів і висновків.

У вступі дають обґрунтування актуальності обраної теми, визначаються мета курсової роботи, окреслюють основні завдання для досягнення мети, формулюють об’єкт і предмет дослідження, вказують базу спостереження, наводять коротку характеристику кожного з розділів курсової роботи.

Перший розділ повинен розкривати теоретичні та методичні засади основної проблематики, яку окреслює вибрана тема курсової роботи. Особливу увагу необхідно звернути на питання, які вважаються дискусійними в контексті сучасних і новітніх течій економічної теорії фінансової науки і практики фінансових відносин в державі.

У другому розділі проводять загальну оцінку фінансових положень, явищ, процесів, здійснюють поглиблений аналіз та оцінку усіх напрямів, процесів, факторів і показників, які характеризують об’єкт і предмет дослідження. З кожного напрямку та виду дослідження формулюють і аргументують проміжні та узагальнюючі висновки.

Важливо, щоб проведена оцінка була доведена до логічного завершення, тобто дозволила оцінити ступінь впливу конкретних факторів на кінцеві результати впровадження заходів щодо вдосконалення відносин у різних сферах фінансової системи держави. Крім того, виконання другого розділу повинно завершуватись ідентифікацією основних проблем (“вузьких місць”) у функціонуванні фінансових відносин, які стосуються визначених темою даної курсової роботи об’єкта і предмета дослідження.

Третій розділ розглядає конкретні заходи щодо вирішення окреслених у попередньому розділі проблем, а також поліпшення фінансових відносин в обраній сфері дослідження. Проводять узагальнюючий аналіз пропонованих дій та можливих напрямів розвитку об’єкта дослідження. Його результати виступають основними аргументами при обґрунтуванні конкретних заходів щодо підвищення ефективності функціонування фінансової  системи держави в цілому та її сфер і ланок зокрема.

Висновки стисло відображають основні проблеми теорії та практики тематики курсової роботи (наукового дослідження), основні напрями і можливості їх вирішення у конкретній сфері фінансових відносин, перелік запропонованих студентом заходів щодо вирішення окреслених проблем, а також їх вплив на кінцеві результати діяльності бази спостереження. Ця частина курсової роботи повинна “увібрати” в себе основні проміжні та узагальнюючі висновки, сформульовані студентом у попередніх розділах даного наукового дослідження.

Список використаних джерел відображає всі літературні джерела та інші матеріали (вітчизняні та зарубіжні видання, монографії, наукові журнали, статистичні довідники, словники, законодавчі та інші нормативно-правові акти, звіти про результати господарської діяльності господарюючого суб’єкта), які використовувались студентом при підготовці та написанні курсової роботи.

Додатки включають у себе допоміжний матеріал, необхідний для повноти сприйняття виконаної роботи:

—      таблиці допоміжних цифрових даних;

—      проміжні розрахунки;

—      інструкції та методики;

—      ілюстрації допоміжного характеру;

—      інші подібні матеріали та документи.

Закінчену курсову роботу “зшивають” в такій послідовності:

—      Титульний лист (див. додаток А)

—      Завдання на курсову роботу (див. додаток Б)

—      Відгук наукового керівника на курсову роботу (див. додаток В)

—      Зміст

—      Вступ

—      Розділ 1

—      Розділ 2

—      Розділ 3

—      Висновки

—      Перелік використаних джерел

—      Додатки


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 213; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь