Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Державні документи про дошкільну освіту та Міжнародні документи про дитинство.



Стандарти освіти па всіх рівнях освітніх установ визначені стосовно дошкільних навчальних закладів у «Базовому компоненті дошкільної освіти в Україні» Метою розробки цього документа є визначення вимог до змісту, рівня та обсягу дошкільної освіти, встановлення норм, які узгоджують інтереси дитини й потреби суспільства щодо освіченості особистості.

Закон України «Про охорону дитинства» (2001) окреслює систему державних та громадських заходів, спрямованих на забезпечення пов ноцінного життя, всебічного виховання і розвитку дитини та захисту її прав.

ПЛАНУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ЗГІДНО З НОРМАТИВНИМИ АКТАМИ:

- Закон України «Про дошкільну освіту»

- Державний стандарт - Базовий компонент дошкільної освіти в Україні

-Базова програма розвитку дитини дошкільного віку “Я у Світі”

-«Організація освітнього процесу в дошкільних навчальних закладах у 2009-2010 навчальному році»

-«Планування роботи в дошкільних навчальних закладах»

-«Про організацію та зміст навчально-виховного процесу в дошкільних навчальних закладах.

Отже, Державна національна програма «Освіта» («Україна XXI століття»), Концепція дошкільного виховання в Україні, Базовий компонент дошкільної освіти в Україні, Закон «Про дошкільну освіту» визначили стратегію розвитку дошкільного виховання. Вона ґрунтується на національних та наукових засадах. Провідними принципами є демократизація, гуманізація, етнізація педагогічного процесу, творчий розвиток особистості.

 

 

Школа і педагогіка в Стародавньому Римі.

Римське виховання переслідує практичні цілі. Діти з простих сімей отримували практичну трудову підготовку, а дітей привілейованих громадян готували до активної державної діяльності. Першочерговою справою було вироблення такої якості як відданість батьківщині.

В освітньо-виховній системі Риму знаходиться місце i для бідного, але вільного населення. Для дітей плебеїв були доступні початкові школи. Школи були спочатку приватними та платними i тільки в епоху імперії поступово перетворились на державні.Елементарні (початкові) школи існували ще у III ст. до н. е. Вони обслуговували вiльнонароджене з середнім достатком населення. Тут навчали читати, писати i рахунку. Заможні римляни надавали перевагу домашньому початковому навчанню своїх дітей.

У середині II ст. до н. е. виникають граматичні школи для дітей найбільш заможного населення. Сюди поступали хлопчики 12-рiчного віку, які отримали попередню домашню підготовку, i вчились тут до 16 років. Вивчали грецьку i латинську мови, теорію словесності, грецьку літературу й історію.Важливе досягнення пов’язане з розвитком жіночої освіти: у I-II cт. поряд з чоловічими граматичними школами виникають і жіночі, що для історії педагогіки було новим.

У другій половині республіканської епохи виникають риторичні школи, які були вищим ступенем шкільної освіти. Вони готували юнаків із найбільш заможних сімей до майбутньої державної діяльності. Отже, у римських школах всіх типів з обов’язкового переліку повністю виключене фізичне виховання i майже відсутня музика.

 Педагогіка представлена передусім Квiнтiлiаном. Марк Фабiй– видатний римський педагог. Протягом 20 років утримував відкриту ним риторичну школу, яка стала першою державною риторичною школою у Римі. Основоположник педагогічної літератури. Він написав перший в історії трактат з педагогіки, який називається “Про виховання оратора“. Кінцеву мету виховання Квінтіліан вбачає у підготовці високоосвіченого оратора: кожна вільна людина повинна вести активне громадське життя, а це можливо тільки за умови оволодіння ораторським мистецтвом.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 218; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь