Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Схематично схематично



 

 

                                                                      

Рисунок 3

Вірус гепатиту С під електронним мікроскопом

 

                                                       



Актуальність теми

• У світі склалась загрозлива ситуація щодо гепатиту С (ГС).

• За різними даними літературних джерел, кількість людей, інфікованих вірусом гепатиту С, сягнула від 500 млн. до 1 млрд. осіб, що приблизно складає 10 % населення земної кулі.

•  За матеріалами Европійської асоціації вивчення печінки (EASL), ГС є причиною 20% випадків гострого гепатиту, 80% - хронічного, 40% - термінального ЦП, 60% - ГЦК, 30% - трансплантації печінки.

• ГС проявляється жовтяницею та іншими характерними клінічними сим птомами у 15-20% інфікованих, а у інших  80-85% має безсимптомний перебіг.

• Медична та соціальна значимість ГС характеризується не тільки широким поширенням та прогресуванням захворюваності, але і різноманіттям клінічних проявів.

• ГС також характеризується великою верогідністью формування хронічних хвороб печінки – хронічного гепатиту (ХГ) у 80 – 85% пацієнтів , цирозу печінки (ЦП) у 30-60 % пацієнтів через 20-40 років від часу інфікування з високим ризиком розвитку гепатоцелюлярної карциноми (ГЦК) –у 8-20%.

• При цьому ХГС, як правило, на протязі тривалого часу не супроводжується вираженими клінічними симптомами, його виявляють як правило вже на стадії ХГ, або – ЦП.

Рисунок 4

Серологічний профіль


 • Дійсна кількість захворювань на гепатит С в Україні приблизно у 5-6 і більше разів перевищує данні офіційної статистики, оскільки хворі на безжовтяничні форми інфекції як правило залишаються нерозпізнаними, що, в свою чергу, призводить до збільшення числа ускладнень.

• Експерти ВООЗ вважають, що без прийняття невідкладних заходів найближчими 10-20 роками смертність від гепатиту С та його наслідків збільшиться у 2-3 рази і значно перевищить цей показник при ВІЛ-інфекції/СНІДі.


Мета та завдання дослідження

Дослідження проведені на базі кабінету інфекційних захворювань Токмацького району під наглядом лікаря-інфекціоніста.

Рисунок 5

Виконання  дослідницької  частини роботи

Метою роботи  було проаналізувати стан захворюваності на гепатит С та дослідити клініко-епідеміологічні особливості даного захворювання у Токмацькому районі за 2011 – 2012 р.р. 

 

Головні завдання дослідження. Робота розподілена на 4 підрозділи:

1. Дослідження кількості пацієнтів на гострий та хронічний гепатит С, що є вперше виявленими (методами полімеразної цепної реакції та імуноферментним аналізом) за 2011 -2012 р.р. по Токмацькому району та проаналізувати рівень захворюваності на ХГС за ці роки;

2. Визначення та порівняння демографічних особливостей (стать та вік) серед пацієнтів обраної групи за ці роки ;

3. Аналізування епідеміологічних особливостей  пацієнтів на ХГС (шляхи передачі захворювання) та визначення домінуючих груп ризику у нашому районі;

4. Визначення клініко-біохімічних особливостей даного захворювання у Токмацькому районі та  відсотку хворих на цироз печінки (ЦП), що виявлені вперше у 2011-2012 р.р. 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 226; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь