Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Пов’язки на одне і обидва ока



Пов’язка на одне око. (Рис.5) При накладанні пов’язки на праве око бинт, як правило, тримають у правій руці і накладають зліва направо. При пов’язці на ліве око зручніше бинт перекласти в ліву руку і пов’язку робити справа наліво. Першим накладається фіксуючий циркулярний виток навколо голови. Наступні витки проходять над вухом зі здорової сторони і під вухом на стороні ураження, поступово закриваючи пошкоджене око. Пов’язка закінчується циркулярним фіксуючим витком.


Рис. 5. Пов’язка на одне око

Пов’язка на обидва ока. (рис.6) Після першого циркулярного витка навколо голови бинт проводиться через тім’я і косо спускається через лоб, закриває ліве вухо, огинає голову під потиличним бугром і правим вухом, косо піднімається вгору, закриваючи праве око. Витки перехрещуються в ділянці перенісся. Наступні витки поступово прикривають обидва ока. Пов’язка закінчується циркулярним витком на рівні очей. Вушні раковини залишаються відкритими.

 

Рис.6. Пов’язка на обидва ока.

 

Пов’язка “Вуздечка”

Використовується для прикриття бокових поверхонь обличчя, скроневої ділянки, лобу чи тім’я, а також для фіксації нижньої щелепи і прикривання підборіддя. (рис.7) Перший циркулярний, фіксуючий виток накладається в напрямку від здорового до пошкодженого боку. Далі бинт проводиться до вуха на пошкодженому боці, косо спускається за ним вниз, проводиться під потиличним бугром , під вухом на здоровому боці, через підборіддя виводиться на пошкоджений бік, направляється вгору на тім’я. Потім бинт проводиться вниз, прикриваючи вушну раковину на здоровому боці, проходить під підборіддям, закриває інше вухо і повертається на тім’я. З наступним витком бинт спускається вниз на здоровий бік, проходить по задньому краю вушної раковини до потилиці, виводиться на пошкоджений бік, проводиться по нижньому краю нижньої щелепи, проходить під вухом на здоровій стороні до потилиці. Далі бинт знову проводиться під підборіддям і перед вухом на здоровому боці повертає на тім’я, потім над вухом на пошкодженому боці повертає на потилицю, від нього на підборіддя і назад через пошкоджений бік на тім’я. Хоча пов’язка однобічна, вона практично симетрична. Складності, пов’язані з її накладанням, компенсуються її високою надійністю.

 

 

Рис.7. Пов’язка “вуздечка”

 

       Двобічна пов’язка “Вуздечка” (рис.8) більш проста, чим описана вище, і повністю закриває голову, включаючи підборіддя. Вільними від бинта залишається передня поверхня обличчя, а також обидві вушні раковини. Однотипні витки пов’язки починаються над одним вухом, потім бинт проходить по тімені і спускається перед іншим вухом, проходить під підборіддям і піднімається вверх на тім’я. Потім бинт проводиться на інший бік, над вухом повертає на потилицю, звідти на підборіддя, далі бинт косо піднімається по верхній щелепі на тім’я, переходить на потилицю і знову під вухом проходить під підборіддям і піднімається уверх на тім’я. Аналогічними витками формується вся пов’язка. Щоб вона не зісковзувала, рекомендується використовувати вузький бинт (4-5 см) і переплітати витки.

 

 

Рис.8. Двобічна пов’язка “вуздечка”

Хрестоподібна пов’язка на потилицю з переходом на спину (рис.9)

Вона добре закриває потилицю і задню частину шиї, причому ходи бинта перехрещуються над ділянкою пошкодження. Пов’язку починають 1-2 циркулярними ходами бинта шириною 6-8 см навколо голови. Далі бинт ведуть над лівою вушною раковиною і спускають послідовно на задній, правий, передній і лівий бік шиї на ділянку лоба, перехрещуючи попередній хід і т.д. Недоліком пов’язки є можливість здавлення шиї, так як ходи бинта лягають поперек її передньої поверхні. Перед бинтуванням обов’язково накласти на передню поверхню шиї шар вати. При бинтуванні нижньої частини шиї кругові тури бинта доцільно доповнювати ходами за типом хрестоподібної пов’язки на ділянку спини, які йдуть через пахвові ділянки. Таким чином, ділянка пошкодження прикривається повністю і пов’язка не зміщується при рухах голови і тулуба.


Рис.9. Хрестоподібна пов’язка на потилицю

Колосоподібна пов’язка на плечовий суглоб (рис.10)

Використовується для прикриття плечового суглобу і пахвової впадини. Висхідна колосоподібна пов’язка починається з першого фіксуючого витка на плечі біля пахвової ділянки. Далі бинт проводиться під пахвою на зовнішній бік плечового суглобу, огинає його і йде на спину, проводиться через підкрильцьову впадину з іншої сторони на передню поверхню грудної клітини, потім по передній поверхні грудної клітини на передню поверхню перев’язуваного плеча, біля нього під пахву. Далі формується 8-подібний виток з перехрестом на передню поверхню плеча. Низхідна колосоподібна пов’язка починається з першого фіксуючого витка навколо грудної клітини на рівні пахвових ділянок, потім бинт проводиться з підкрильцьової впадини здорового плеча навскоси по передній поверхні грудної клітини на передню поверхню перев’язуваного плечового суглобу, огинає його, проходить під пахвою вперед і вверх на спину і протягується через підкрильцьову впадину протилежного плеча. Таким чином формуються 8-подібні низхідні витки з перехрестом на передній поверхні перев’язуваного плечового суглобу. Пов’язка закінчується фіксуючим витком у верхній третині плеча.


Рис.10. Колосоподібна пов’язка на плечовий суглоб

 

Спіральна пов’язка на грудну клітку (рис.11)

Середину відрізка бинта довжиною 1,5 м накладають через надпліччя. Поверх звисаючого бинта на грудну клітку накладають широким бинтом спіральну пов’язку знизу вверх до пахвових впадин. Звисаючі кінці бинта-зав’язки дещо натягують, зміщують до середньої лінії і, перекинувши через інше надпліччя, зв’язують між собою спереду над пов’язкою. Бинт-зав’язка міцно фіксує спіральну пов’язку, робить її нерухомою. Можливо застосування двох бинтів-зав’язок.

 

Рис.11. Спіральна пов’язка на грудну клітину

 

Пов’язки на молочну залозу (рис.12)

Пов’язка, яка підтримує одну молочну залозу. Перший виток проводиться навколо грудної клітини під обома молочними залозами в напрямку від здорової до пошкодженої, потім бинт проводиться через спину на надпліччя здорової сторони, огинає його і навскоси спускається вниз, прикриваючи пошкоджену молочну залозу, починаючи з її нижніх відділів. Наступні витки накривають її повністю.

Пов’язка, яка підтримує обидві молочні залози. Перші витки цієї пов’язки аналогічні описаним вище, але після витка, який прикриває молочну залозу, бинт не проводиться на протилежне надпліччя, а проходить поперек спини, огинає тулуб, прикриває другу молочну залозу і піднімається на протилежне надпліччя спереду. Поступово такі витки прикривають обидві молочні залози. Якщо пов’язка повинна бути ще й давлячою, то восьмиподібні витки перемежовуються циркулярними, які охвачують обидві молочні залози.

 

Рис.12. Пов’язки на одну і дві молочні залози

 

Пов’яка Дезо (рис.13)

Є дуже складною пов’язкою і застосовується при необхідності іммобілізації верхньої кінцівки шляхом притиснення її до грудної клітини. Перед накладанням пов’язки рекомендується оглянути ділянку підкрильцьової впадини, припудрити її тальком і вкласти ватну подушку для попередження мацерації і для адсорбції поту. Подушка фіксується витком бинта чи просто вкладається без спеціальної фіксації. Характер початкових витків визначається тим, що пов’язка повинна як іммобілізувати, так і підтримувати кінцівку. Перший циркулярний виток проводиться зі спини через підкрильцьову впадину здорової руки по грудній клітині, огинаючи пошкоджену руку і притискуючи її до грудної клітини, потім бинт проходить по спині, через пахвову ділянку, виводиться навкоси по передній поверхні грудної клітини до плеча пошкодженої руки. Такі складні витки поступово формують пов’язку. Здорова рука залишається вільною. Для придання жорсткості такій пов’язці можна на останніх етапах її формування використовувати крохмальні бинти, які не повинні безпосередньо стикатися з поверхнею тіла.

Рис. 13. Пов’язка Дезо.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 313; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь