Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Тема 2. Використання матеріалів оперативно-розшукової діяльності та гарантії законності при її здійсненні
Опорні поняття з теми. Результати та матеріали оперативно-розшукової діяльності. Основні напрямки використання матеріалів оперативно-розшукової діяльності. Матеріали ОРД як приводи та підстави для початку досудового розслідування. Порядок використання матеріалів ОРД для отримання фактичних даних, які можуть бути доказами у кримінальному провадженні. Допустимість даних, отриманих під час проведення оперативно-розшукової діяльності. Попередження, виявлення, припинення і розслідування злочинів, розвідувально-підривних посягань проти України, розшуку злочинців та осіб, які безвісти зникли. Використання матеріалів ОРД у забезпеченні безпеки працівників суду, правоохоронних органів та осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, а також членів їх сімей та близьких родичів, а також осіб, які конфіденційно співробітничають з оперативними підрозділами. Взаємне інформування оперативних підрозділів, а також інформування державних органів відповідно до їх компетенції. Гарантії законності під час здійснення оперативно-розшукової діяльності. Судовий контроль за оперативно-розшуковою діяльність. Основні завдання та процедурні аспекти його здійснення. Компетенція прокурора щодо нагляду за додержанням законів оперативними підрозділами. Розмежування компетенції прокурорів різного рівня щодо здійснення нагляду за оперативно-розшукової діяльністю. Права та обов’язки прокурора. Порядок вивчення матеріалів оперативно-розшукової діяльності прокурором. Практичне заняття Використання результатів ОРД в процесі доказування у кримінальному провадженні МЕТА: Загальноосвітня (навчальна) – засвоївши матеріал теми, студенти повинні: знати приводи та підстави для початку досудового розслідування, які отримані в процесі здійснення ОРД, порядок використання матеріалів ОРД в процесі доказування за кримінальним провадженням, порядок здійснення відомчого, судового контролю та прокурорського нагляду, гарантії законності під час здійснення ОРД. Розвивальна: засвоївши матеріал теми студенти повинні вміти: правильно тлумачити поняття контролю за здійсненням ОРД, приводів та підстав для початку кримінального провадження, законності при здійсненні ОРД. Виховна: поглиблення і розширення знань студентів про гарантії законності при здійсненні оперативно – розшукової діяльності, готовність до захисту прав і свобод людини та громадянина. ПЛАН: 1. Результати ОРД, як привід та підстави для початку досудового розслідування. 2. Використання матеріалів ОРД в процесі доказування за кримінальним провадженням. 3. Попередження, виявлення, припинення і розслідування злочинів, розшук злочинців та осіб, які безвісти зникли.
Теми рефератів 1. Матеріали оперативно-розшукової діяльності як приводи та підстави для початку кримінального провадження або проведення невідкладних слідчих дій. 2. Використання матеріалів ОРД для отримання фактичних данних, які можуть бути доказами у кримінальній справі. 3. Використання матеріалів ОРД для попередження, припинення злочинів, розшуку злочинців та осіб, які безвісно зниклі. 4. Використання матеріалів ОРД для взаємного інформування підрозділів, уповноважених здійснювати оперативно-розшукову діяльність, та інших правоохоронних органів. 5. Використання матеріалів ОРД для для інформування державних органів відповідно до їх компетенції. Питання для самоконтролю та самоперевірки 1. Законність. 2. Оперативно – розшукова діяльність. 3. Матеріали ОРД. 4. Фактичні данні. 5. Слідчі дії. 6. Оперативно – розшукова справа. 7. Кримінальне провадження. 8. Прокурорський нагляд. 9. Судовий контроль. 10. Загальний контроль. 11. Державні органи.
Семінарське заняття Судовий контроль та прокурорський нагляд за дотриманням законності при здійсненні ОРД МЕТА: Загальноосвітня (навчальна) – засвоївши матеріал теми, студенти повинні: знати приводи та підстави для початку кримінального провадження, які отриманні в процесі здійснення ОРД, порядок використання матеріалів ОРД в процесі доказування за кримінальним провадженням, порядок здійснення відомчого, судового контролю та прокурорського нагляду, гарантії законності під час здійснення ОРД. Розвивальна: засвоївши матеріал теми студенти повинні вміти: правильно тлумачити поняття контролю за здійсненням ОРД, приводів та підстав для початку досудового розслідування, законності при здійсненні ОРД. Виховна: поглиблення і розширення знань студентів про гарантії законності при здійсненні оперативно – розшукової діяльності, готовність до захисту прав і свобод людини та громадянина.
ПЛАН: 1.Гарантії законності при здійсненні ОРД. 2.Відомчий контроль за дотриманням законності 2.Судовий контроль та прокурорський нагляд за дотриманням законності при здійсненні ОРД.
Теми рефератів 1. Гарантії законності під час здійснення оперативно – розшукової діяльності. 2. Нагляд за додержанням законів під час проведення оперативно – розшукової діяльності. 3. Відомчій, повсякденний та поточний контроль під час проведення суб’єктами оперативно – розшукової діяльності. 4. Судовий контроль за дотриманням законності під час проведення оперативно – розшукової діяльності. Питання для самоконтролю та самоперевірки 1. Законність. 2. Привід. 3. Підстава. 4. Кримінальне провадження. 5. Оперативно – розшукова справа. 6. Прокурорський нагляд. 7. Судовий контроль. 8. Загальний контроль. 9. Відомчий контроль. 10. Повсякденний контроль. 11. Поточний контроль.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 260; Нарушение авторского права страницы