Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Коротка історична довідка та сучасні тенденції



Вимпел (нідерл. wimpel) - вузький довгий прапор, роздвоєний на кінці. Вимпел піднімається на військових кораблях для позначення державної приналежності. Вимпели комерційних судів, як правило, інші, довільної форми і кольору. Вимпел в Україні ще має назву " майорець". Історія його виникнення сягає давнини. Спершу вимпел, закріплений на вершині щогли, застосовувався для визначення напряму і сили вітру. У вітрильному флоті був знаком, за яким відрізняли військове судно від цивільного. Спускається з щогли після виведення корабля з кампанії.

Пізніше значення слова розширилося і воно стало означати не тільки корабельні прапори, але і різної форми (частіше трикутної) прапорці, які обрамлені вишивкою, внизу мають кисть і підвішуються на спеціальний шнур.

 

 

 

Мал. 1. Зразки вимпелів

Види вимпелів:

- прості (односторонні із тонкої тканини, подібно  вертикальному прапорцю);

- подвійні (з підкладкою на зворотній стороні);

- ускладнені( виконані із цупкої тканини, продубльовані всередині, обшиті декоративною бахромою чи кантом).

Призначення проектованого виробу

 Не існує нічого кращого для людини, ніж спогади про її досягнення. Але дуже часто, на жаль, крім старих фотографій та пожовклих аркушів дипломів та грамот, нічого не залишається. Саме для цього й призначені  вимпели: підвішені до стіни  нагадувати про ваші досягнення або будь-яку іншу знаменну дату.

Вимоги до виробів даного призначення

Вимпели можуть бути: м'які та із твердою вставкою. М’який вимпел складається з двох полотен, а між тканинами вимпела із твердою вставкою розміщається спеціальний картон, який додає вимпелу жорсткості. На відміну від вимпелів картонних, з тканини зі спеціальною текстильної вставкою мають ряд значних переваг: виріб із тканини в декілька разів довговічніший, не піддається деформації.

Форми і розміри: вимпели можуть мати форму трикутника, прямокутника або п'ятикутника, а також різні розміри, наприклад, 10*20, 15*25. Форма і розмір вимпела визначається як естетичними міркуваннями, так і призначенням вимпела. Обшивка вимпела по периметру може бути виконана шнуром або бахромою різних видів і фактур, а також оброблена окантувальною тасьмою. До трикутного або п'ятикутного вимпела може бути прикріплена китиця. Підвішуються вимпели за допомогою  спеціального шнура на стіні або металевій підставці під вимпел. Вимпел на підставці завжди буде презентабельно виглядати в кабінеті.

Вимоги до матеріалів

Матеріали, придатні  для  пошиття, визначаються  призначенням  виробу й

вимогами до конструкції моделі, а саме: колір, фактура, гігієнічні, технологічні та фізико-механічні властивості. Для виготовлення вимпелів можна використовувати різні тканини: атлас, габардин, креп-сатин, натуральний бархат чи велюр (тканина має бути якісною, добре тримати форму). Краї вимпелу декоруються різними матеріалами: кольоровим декоративним шнуром або золотистою бахромою, тасьмою чи іншими декоративним елементами. Нижній куток вимпела прикрашають  китицями з ниток.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 267; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь