Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Врахування об’ємів трубопроводів при динамічному розрахунку напірної пневмолінії ⇐ ПредыдущаяСтр 3 из 3
Розроблено метод врахування розподіленого об’єму трубопроводу шляхом його приведення до зосередженого об’єму. Розрахунковий (приведений) об’єм визначається з виразу: , де – фактичний об’єм трубопроводу; , – коефіцієнт приведення розподіленого об’єму до зосередженого. Коефіцієнт знаходиться за формулою: , де – ефективна площа перерізу пневмолінії; – ефективна площа перерізу тієї ж пневмолінії, але знайдена з урахуванням половини гідравлічного опору ділянки трубопроводу, для якого визначається розрахунковий об’єм.
. Знайдемо для половини ділянки значення :
Оскільки коефіцієнт досить невеликий, використовуємо залежність:
Щоб знайти скористаємось формулою: . Далі знаходимо: Далі підставимо і знайдемо :
.
Час t п підготовчого періоду знаходиться по формулі: , де – час переключення розподільника (приводиться в технічній характеристиці) ; – час розповсюдження тиску в трубопроводах, що пов’язує порожнини пневмоциліндра і розподільника, визначається згідно формули: , де – довжина трубопроводу; – швидкість звуку в повітрі, що визначається як функція абсолютної температури повітря , котру можна прийняти рівною середній температурі навколишнього середовища Т = 290…293˚K; – час зміни тисків у порожнинах пневмоциліндра на момент початку руху поршня з місця. Підставимо значення і отримаємо: Для визначення складової часу підготовчого періоду необхідно розрахувати час наповнення робочої порожнини від атмосферного тиску до тиску руху, при якому поршень починає рухатись з місця (розрахунок часу спорожнення порожнину вихлопу від магістрального тиску до тиску руху непотрібно, адже пневмоциліндр односторонньої дії). Час наповнення робочої порожнини визначається із виразу: , де – мінімальний розрахунковий об’єм робочої порожнини;
– ефективна площа прохідного перерізу лінії підводу; – безрозмірний тиск в робочій порожнині пневмоциліндру, що є відношення поточного тиску в цій порожнині до тиску, що підводиться від живлення; - безрозмірний тиск, що відповідає початку наповнення; – безрозмірний тиск в кінці підготовчого періоду в момент початку руху поршня з місця; – функції тиску, що визначаються згідно графіку на рис.4 Рис. 4. Необхідні для розрахунку тиски руху визначаються з рівняння рівноваги сил, діючих на поршень на початку руху: . В рівняння входить сила опору руху: , яка включає в себе силу тертя , корисне навантаження , масову силу , що не враховується при горизонтальному розташуванні циліндра.
, де – коефіцієнт тертя, ; – маса рухомих частин привода (крім вантажу, що переміщається), ; – маса вантажу, що переміщається, . Підставимо значення і отримаємо:
Знайдемо , підставивши всі значення: Знаходимо на початку руху ( : Знаходимо значення функцій за графіком на рис. 4. Визначаємо : Підставимо значення і знайдемо час підготовчого періоду:
Рух поршня пневмоциліндру двосторонньої дії описується системою диференційних рівнянь, в яку входять рівняння руху поршня як твердого тіла і два рівняння енергетичного балансу, що характеризують зміну тисків в кожній з порожнин пневмоциліндру. Система диференційних рівнянь, що описує рух поршня підіймача при робочому русі, з урахуванням відсутності впливу вихлопу (α=1, σв=1=const): Тут Початковими параметрами інтегрування системи є: Визначимо конструктивний (узагальнюючий) параметр: Так як , рух буде близький до рівноприскореного. При цьому тиск в робочій порожнині під час всього часу руху залишається постійним і рівним і друге рівняння системи втрачає сенс. Після двократного інтегрування рівняння знаходимо безрозмірний час руху: Тоді дійсний час руху, с:
.
Час заключного періоду визначається тривалістю тисків в порожнинах пневмоциліндру після зупинки поршня наприкінці руху, тобто тривалістю процесів наповнення і спорожнення робочої і вихлопної порожнин, в яких повинні встановитися стабільні тиски – магістральний в робочій і атмосферний в порожнині вихлопу. Робоча порожнина з розрахунковим об’ємом, м3:
наповнюється від тиску в момент зупинки поршню наприкінці руху до тиску . Їм відповідають безрозмірні значення . Визначаємо час заключного періоду за формулою: , де ; . Знаходимо значення функції за графіком на рис. 4: . |
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 222; Нарушение авторского права страницы