Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Протипожежні заходи під час будівельно – монтажних робіт



 

- під час будівельно – монтажних робіт необхідно обмежити кількість пиломатеріалів, а також своєчасно ліквідувати випаровування масел, розчинників і інших легкозаймистих речовин від близького розташування від зони будівництва;

- з метою попередження самозагоряння необхідно не допускати нагромадження на будівельному майданчику матеріалів, які можуть самозайматися.

Комплекс методів протипожежної безпеки розроблений згідно з умовами "Правил пожежної безпеки при виконанні зварних і інших вогненебезпечних робіт на об'єктах народного господарства", а також вимог ГОСТ 12.1.004 – 91.

 

 


ВИСНОВКИ

1. Дипломний проект на тему „ Підвищення ефективності системи теплопостачання 14-ти поверхового будинку (м. Київ, вул. Бажова, 9) за рахунок автоматизації постачання теплової енергії ” виконано відповідно до завдання на проектування, чинної нормативно-технічної документації і з урахуванням сучасних концепцій на розвиток систем теплопостачання.

2. В дипломному проекті застосовані та обґрунтовані технічні рішення які прийняті на основі робочого проекту «Реконструкція системи теплопостачання 14-ти поверхового житлового будинка»  шляхом застосування модульного теплового пункта для розподілу, регулювання та обліку теплової енергії.

3. Автором дипломного проекту засвоєні розрахунки енергії основних режимних параметрів системи теплопостачання з розробкою системи автоматизаціі, диспетчеризації, інформаційно-вимірювальної схеми, вузла обліку теплової параметрів по системі опалення і гарячому водопостачанню та за даними робочого проекту побудована принципова теплова схема теплопункта. Підключення до теплової мережі для системи опалення прийнято по залежній схемі, а ГВП - за двоступінчатою змішаною закритою схемою приєднання.

4. Виходячи з принципової теплової схеми теплопункта і робочих параметрів виконано вибір приладів автоматизації – керуючого та виконавчих пристроїв, устаткування теплопункта – насоси, регулятори перепаду тиску, теплолічильник, теплообмінник та інш.

Для оснащення теплопункта прийнято кращі зразки вітчизняного і зарубіжного виробництва, які відповідають Правилам технічної експлуатації тепловикористовуючих установок, іншим діючим нормам та правилам, сертифіковані з внесенням в Держреєстр.

5. Проведено порівняльний аналіз та вибір остаткування для автоматизації теплопункту та системи комерційного обліку теплової енергії

      Основним елементом автоматизованого теплового пункту обрано погодозалежний модульний контролер, так як цей пристрій стежить за параметрами теплоносія в системах опалення та гарячого водопостачання і на основі цих даних виробляє керуючі сигнали (команди) для виконавчих механізмів. Установкою контролера системи теплоспоживання будівлі на тепловому пункті вирішуються проблеми забезпечення комфортних умов в опалювальних приміщеннях обєкту, а також значною мірою зменшується витрата теплоносія в системі опалення.

За допомогою системи автоматизації значно знижується навантаження на обслуговуючий робочий персонал опалювального теплового пункту. Їх функції та обов'язки зводяться до контролю за технологічним процесом, спостереження за поточними параметрами теплоносія в системі (в трубопроводах) і прийнятті своєчасних рішень у разі виникнення позаштатних ситуацій в опалювальному тепловому пункті.

 

 

В результаті автоматизації теплового пункту вирішуються, такі проблеми як недостача необхідної кількості тепла в опалювальних приміщеннях будівлі  в особливо холодну пору року і надлишок тепла в приміщеннях в теплі періоди року. Автоматизований тепловий пункт забезпечить комфортні умови в квартирах мешканців об’єкту. Електронний регулятор теплоспоживання будівлі ефективно регулює роботу циркуляційного насоса, тим самим, знижуючи витрати електроенергії. 

6. Система автоматизації параметрів теплоносія побудована на базі модульного контролеру Siemens Synco RMH760 та двух виконавчих механізмів SQS 359.54, що дає можливість теплопостачальній організації автоматизувати процес керування  параметрів теплоносія не залежно від пори року, велику економію тепла, дає значний економічний ефект, дає точність дистанційного

 

регулювання параметрів теплоносія за допомогою системи диспетчеризації та інформаційно-вимірювальної системи.

       7. В порівнянні з неавтоматизованим ТП автоматизований ТП дозволить:

    • Збільшити комфорт в будівлі;
    • Знизити витрати теплової енергії до 40%;
    • Знизити комунальні платежі для абонентов теплової мережі;
    • Система диспетчеризації забезпечить постійний моніторинг стану роботи всієї системи і робочого обладнання;
    • Зведе до мінімуму кількість обслуговуючого персоналу;
    • Дасть можливість  віддаленого управління об'єктом;
    • Дасть можливість оповіщати теплопостачальну організацію про аварії: по SMS, дзвінку на мобільний телефон або листом на електронну пошту;
    • Вести архів подій;
    • Здійснювати охорону по датчикам проникнення;
    • Знизити збитки від нештатних ситуацій до 50%;
    • Всі системи поставити на сервісне обслуговування.

8. Система комерційного обліку теплової енергії теплопункта побудована з використанням теплолічильника СВТУ10 М фірми „Семпал”,  що дає можливість „споживачу” платити тільки за фактичну споживану теплову енергію ( Гкал за опалення та м.куб. за гарячу воду). Лічильник тепла було обрано в порівнянні з лічильниками тепла Sonometer 2000 Infocal 6, Pollu Therm Pollu Flow. Терімін окупності СВТУ-10М – 1рік 8 місяців,  Sonometer 2000 Infocal 6 – 2 року, Pollu Therm Pollu Flow – 2,5 року.

 

 

Так як відносна похибка виміру витрат у СВТУ-10М складає 1,5%, у Sonometer 2000 Infocal 6 – від 4 до 6% , Pollu Therm Pollu Flow – від 4 до 6% то для здійснення комерційного обліку витрат обрано СВТУ-10М.

Вартість похибки при обліку теплової енергії складає

СВТУ-10М – 0,009 грн/год

Sonometer 2000 Infocal 6 – 0,015 грн/год

 Pollu Therm Pollu Flow - 0,017 грн/год

9. Для врахування теплових втрат в абонентській тепловій мережі виконано їх розрахунок і показано, що вони є незначними внаслідок застосування сучасних ізоляційних матеріалів.

 10. Заходи з енергозбереження, які передбачені в проекті (розділ 10), передбачають зменшення нераціональних втрат теплової енергії як з боку Споживача так і з боку Постачальника.

11. Для забезпечення надійної і безпечної експлуатації спроектованого теплопункта в проекті (розділ 11) розглянута ціла низка технічних та організаційних заходів , що до зменшення ризику при експлуатації встановленого устаткування


 Список використаної літератури.

1. Енергетика України на шляху до Європейської інтеграції // А. І. Шевцов, М. Г. Земляний, А. З. Дорошкевич та інш. — Дніпропетровськ: Журфонд, 2004. −160 с.

2. Монографія «Сучасні проблеми комунальної теплоенергетики та можливі шляхи їх вирішення» Смоленніков Д.О., Гриценко Ю.О.,  Сумський державний університет, м. Суми,

3. Пырков В.В. Современные тепловые пункты. Автоматика и регулирование.- К.: П ДП „Такі справи”, 2007.- 252 с.

4. Теплотехника. Учебник для студентов вузов. А.М. Архаров, С.И. Исаев, И.А. Кожинов, 1986

5. СН 245-71. Строительные нормы. Санитарные нормы проектирования промышленных предприятий.

6. ГОСТ 12.1.009-79 ССБТ. Электробезопасность.

7. Правила технической эксплуатации электростанций и тепловых сетей. – М:Энергоиздат, 1985.

8. ГОСТ 12.1.005-91 ССБТ. Воздух рабочей зоны. Общие санитарно-технические требования.

9. СНиП 2.04.05-86. Отопления, вентиляция и кондиционирования воздуха.

10. ДБНВ2.5-28-2006. Естественное и искусственное освещение. Нормы проектирования.

11. ГОСТ 26279-84. Общие требования к шумопоглощению.

12. ДСН 3.3.6.037-99. Санитарные нормы производственного шума .

13. ДСН 3.3.6.039-99. Санитарные нормы производственных вибраций.

14. ГОСТ 12.1.004-91 ССБТ. Пожарная безопасность. Общие требования.

15. СНиП 2.01.02-85. Строительные нормы и правила. Противопожарные нормы проектирования домов и сооружений.

16. Правила устройств електроустановок ДНАОП 0.00-1.32-02. – М: Электроатомиздат, 1986.

17. НАПББ 07.005-86. Определения категорий помещений и домов по противопожарной безопасности.

18. Справочник по наладке автоматических устройств контроля и регулирования / В. А. Дубровный, Е. И. Забокрицкий, В. Г. Трегуб, Б. А. Холодовский / под ред. В. И. Иваненко. – К: Наукова думка, 1981. – 462 с.

19. Государственная система промышленных приборов и средств автоматизации. Номенклатурный каталог, 1983 г.

20. Збірник функціональних і структурних схем типових промислових САР. Батюк С.Г / Електронний архів AS лабораторії ПТКЗА (екаунт: ptksa; lab701).// Apps\Share\as\As_met\Asutp

21. Довідковий посібник з комплексного інженерного розрахунку промислових САР в курсовому і дипломному проектуванні. / Батюк С.Г Електронний архів AS лабораторії ПТКЗА (екаунт: ptksa; lab701).// Apps\Share\as\As_met\Compl

22. Рогач В.Я. Автоматизация настройки систем управления. – Москва, Энергоатомиздат 1984 г.270 с.

23.   Дроздов В.Ф. «Теплопостачання та вентиляція.» Вища школа. Москва 1968р. - 351с.

24.    В.С. Мухин, И.А. Соков «Приборы контроля и средства автома-тики тепловых процессов», «Высшая школа» Москва 1988год.

25. Инструкции по охране труда [Єщекно О.І.]

26. Конспект лекций по БЖД [Єщекно О.І.]]

Інтернет-ресурси:

27. http://teplosnab24.ru/

28. www.soliton.com.ua

29. http://www.abok.ru

30. http://www.l-control.com.ua/

31. http://www.energosovet.ru

32. http://www.ovk-kom.ru/

 

 


 


                                               ДОДАТКИ


 


 

2.РОЗРАХУНОК ТЕПЛОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ НА ОПАЛЕННЯ


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-11; Просмотров: 319; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.022 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь