Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ОДЕСЬКИЙ ОРДЕНА ЛЕНІНА ІНСТИТУТ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК



 

 

М.М. ТРОФІМОВ

 

 

РЕЧОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

Навчальний посібник

 

Одеса -2008

Посібник призначений для надання допомоги курсантам спеціальності „Організація речового забезпечення” при виконанні дипломної та курсової роботи з дисципліни „Технологія та товарознавство військового одягу та взуття”.

Посібник включає: загальні положення про порядок виконання дипломної та курсової роботи, методичні рекомендації змісту пояснювальної записки дипломної та курсової роботи, список рекомендуємої літератури, додатки.

Навчальний посібник розробили: працівник ЗС України Л.І. Михайлевська, Л.П. Ясененко, полковник            С.В. Поляшов, к.п.н., доцент М.Г. Горліченко.

Відповідальний редактор – полковник Ясененко В.М.

Навчальний посібник розглянуто і схвалено на засіданні кафедри  „ 25”  січня  2005 року      протокол № 5.

 



ВІЙСЬКОВА ФОРМА ОДЯГУ

  1. Військова форма одягу і загальні правила її носіння.

2. Правила носіння окремих предметів військової   форми одягу.

ВСТУП

В сучасних умовах ведуться пошуки нових способів і форм матеріального забезпечення військ, створення побутових умов на рівні достатньої комфортності для військовослужбовців Збройних Сил України. Забезпечення в/сл. речовим майном - найголовніше завдання речової служби.

Наша держава постійно піклується про покращення забезпечення військовослужбовців військовим одягом. Про це свідчить Указ Прези­дента України від 02.04.1994 р. №128/94 "Про військову форму одягу військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань України" та наказ МО України від 12.06.95 р. №150 "Про введення в дію Правил носіння військової форми одягу для військовослужбовців Збройних Сил України".

На основі керівних документів та досвіду практичної роботи розглядаються основні вимоги до військової форми одягу та правила її носіння, що стали одними з найважливіших питань, у зв'язку з прийняттям на постачання військовослужбовцям ЗС України нової військової форми одягу.

У побуті військовослужбовців, одяг посідає значне місце. Він використовується для захисту тіла від несприятливих впливів зовніш­нього середовища, холоду, надмірної сонячної радіації, вітру, дощу та снігу. Крім того, одяг захищає тіло людини від механічних ушкод­жень, захищає шкіру від пилу, бруду та укусів різних комах.

Військовий одяг має також і естетичне значення, тому що він прикрашає людину і дає можливість розпізнавати військовослужбовців, а також за їх військовими знаннями.

Польова форма одягу повинна полегшувати бойову діяльність військовослужбовців: маскувати їх на місцевості, бути зручною при обслуговуванні бойової техніки і озброєння, не заважати при подолан­ні різних перешкод, у тому числі: водних, лісистих, болотистих місць, гір та інш. Однак найважливіше значення одягу є зниження втрат тепла організмом людини і забезпечення найсприятливіших умов для підтримки температури тіла на постійному рівні. Одяг закриває більш як 80% поверхні тіла людини. З його допомогою навколо тіла утворюється штучний клімат (мікроклімат), який повинен бути найбільш сприятливим (комфортним). За родом своєї бойової діяльності, військовослужбовці значний час повинні знаходитись поза приміщеннями в польових умо­вах, де вони підпадають під різкі зміни температур та вплив атмос­ферних опадів. В різних умовах, військовий одяг повинен забезпечувати їх бойову діяльність з врахуванням клімату і місцевості.

Наявність на озброєнні армій різних держав ракетно-ядерної зброї, використання ядерного пального на атомних електростанціях, розширення межі хімпідприємст ставить перед речовою службою завдання на удосконалення і прийняття на забезпечення нового, з підвищеними захис­ними властивостями одягу для військовослужбовців.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 193; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь