Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ранкових оглядів  та їх значення для збереження



 речового майна

Одним із важливих заходів у правильній експлуатації й збереженні майна у підрозділі являються ранкові і періодичні огляди речового майна.

На ранкових оглядах перевіряється наявність людей, їх зовнішній вигляд і дотримання ними правил особистої гігієни. Наша з Вами задача полягає в тому, щоб добре вивчити порядок огляду окремих предметів речового майна, навчитися проводити ранкові огляди з метою покрашення зовнішнього вигляду солдат і сержантів, збереження їх здоров’я й збереження державного майна.

Ранкові огляди необхідно проводити з певною метою, щоб протягом тижня повністю перевірити стан обмундирування, взуття й спорядження.

Порядок проведення ранкових оглядів визначений СВС ЗС України 1999 року. Перевірка окремих предметів речового майна проводиться у відповідності з плакатом “Ранковий огляд”.

Згідно з вимогами Статуту й плакату на ранкових оглядах у особового складу перевіряється:

ü зовнішній вигляд військовослужбовців;

ü стан обмундирування;

ü стан взуття;

ü стан верхнього одягу;

ü стан спорядження;

ü перевірка особистої гігієни.

При огляді зовнішнього вигляду перевіряється стрижка волосся, гоління, справність і заправлення обмунди-рування, його прасування, правильність кріплення погон, емблем та інших знаків розрізнення, чищення й змазування взуття.

Велика увага приділяється зовнішньому вигляду військовослужбовців, зовнішній здібності і готовності виконувати військовий обов’язок перед Батьківщиною. Не випадково в народі кажуть: “Погана нероба в строю, а ще гірша в бою”. Де б не знаходився військовослужбовець – на заняттях, у звільненні чи при виконанні господарських робіт, він завжди повинен своїм зовнішнім виглядом, охайністю й стрункістю викликати до себе глибоку повагу.

При огляді стану обмундирування перевіряється справність рукавів і пройм курток, наявність ґудзиків, голок із нитками захисного, чорного і білого кольору, які повинні бути у кожного військовослужбовця під начільником кашкета, а у шапках-вушанках – на ковпаку під козирком.

Брюки перевіряються: із переду – справністю передніх половинок і пояса, наявність ґудзиків, ззаду – справність шагових швів, затяжників, наявність брючного ременя і шльовок для нього.

При огляді стану взуття перевіряється справність взуття у двох положеннях: із переду – халяви, передків і носків; ззаду – справність каблуків, підошви берець.

При огляді стану верхнього одягу перевіряються справність курток утеплених, погон, знаків розрізнення, ґудзиків, гачків і петель. Звертається увага на справність закріпок, наявність хлястиків і вішалок, а також перевіряється справність рукавів, пройм, обшлагів і рамок кишень курток утеплених. Наявність і міцність кріплення петель.

При огляді стану спорядження перевіряється його справність, комплектність і правильність підгонки. У речовому мішку укладається: до стінки, яка прилягає до спини – плащ-намет і запасні шкарпетки, на дно – запас продовольства, чохол із маслянкою, кварта, ложка, особисті речі, казанок і сталевий шолом. Туалетні приладдя укладаються у кишеню речового мішка.

При перевірці особистої гігієни оглядаються чистота шиї, вух, стрижка волосся, гоління, чистота рук і стан нігтів. Необхідно твердо знати, що солдатам, сержантам і старшинам строкової служби, а також усім курсантам військових закладів дозволяється носіння охайної зачіски (СВС ЗС України 1999 р.). При перевірці справності кишень вміст із них береться в праву руку й кишені вивертаються. Носова хустинка показується в розгорнутому вигляді. Забороняється переповнювати кишені сторонніми предметами.

В ході ранкового огляду командири відділень наказують усунути виявлені недоліки і доповідають про результати огляду заступникам командирів взводів, а останні – старшині роти. По закінченні ранкового огляду виявлені недоліки повинні бути негайно усунені.

Стан ніг, онуч і натільної білизни перевіряється періодично, перед відходом до сну. Одночасно перевіряється справність низів брюк і наявність зав’язок.

Крім перевірки обмундирування й взуття, на ранкових оглядах згідно з вимогами Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України 1999 року в підрозділах проводяться періодичні огляди й перевірка майна, а саме:

Ø командир відділення зобов’язаний щоденно оглядати майно і слідкувати за його справністю й наявністю;

Ø командир взводу особисто перевіряє наявність і справність майна й спорядження не менше одного разу у два тижні;

Ø командир роти перевіряє наявність майна, його стан і облік не менше одного разу в місяць (про зроблену перевірку робиться запис на останніх листах книги обліку матеріальних засобів ф.26).

Таким чином, від вчасного й правильного проведення ранкових і періодичних оглядів речового майна в підрозділах залежить охайний зовнішній вигляд військовослужбовців, а також постійне утримання в справ-ності речового майна.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 257; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь