Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Основи державного права Об’єднаних Арабських Еміратів



Конституція Об’єднаних Арабських Еміратів. Конституційно-правовий статус особи. Вища Рада Союзу. Президент Союзу та його заступник. Рада Міністрів Союзу. Національна Рада Союзу. Верховний Суд Союзу. Конституційні засади відносин Союзу й Еміратів. Місцеві органи влади.

 

 

ЗАВДАННЯ ДО ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

Т е м а 1. КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СУСПІЛЬНОГО ЛАДУ В ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ

 (колоквіум)

О с н о в н і  п и т а н н я

 

1. Конституційно-правові засади політичної системи: інституціональний й функціональний аспект.

2. Різноманітність форм сучасної держави та їх загальна характеристика.

3. Конституційно-правове регулювання референдуму, плебісциту і народної законодавчої ініціативи в зарубіжних країнах.

4. Конституційні принципи економічних відносин.

5. Конституційно-правові основи соціальної й духовно-культурної сфери.

 

Н о р м а т и в н і а к т и т а л і т е р а т у р а

Георгіца А.З. Конституційне право зарубіжних країн: Підручник. – Тернопіль: «Астон», 2003. – 432 с.

Конституційне право зарубіжних країн. Академічний курс: підручник/ В.М.Шаповал.- К.: Юрінком Інтер, 2008. – 476 с.

Конституційне право зарубіжних країн: Навч. Посібник / За заг. ред. В.О. Ріяки – 2-е вид., допов. і перероб. – К.: Юрінком Інтер, 2007. – 544 с.

Конституційне законодавство зарубіжних країн: Хрестоматія: Навч. посіб. / Упоряд. В.О. Ріяка, К.О. Закоморна. – К.: Юрінком Інтер, 2007. – С.

Серьогіна С.Г. Форма правління: питання конституційно-правової теорії та практики: монографія / С.Г. Серьогіна. – Х.: Право, 2011. – 768 с.

Сравнительная политика. Основные политические системы современного мира /Под общ. ред. В.С. Бакирова, Н.И. Сазонова. – Х.: ХНУ им. В.Н. Каразина, 2005. – 366 с.

Шаповал В.М. Сравнительное конституционное право / В.М. Шаповал. – К.: ИД «Княгиня Ольга», 2007. – 416 с.

Шаповал В.М. Форма держави в конституційному праві /В.М.Шаповал. – Вісн. Конституц. Суду України. – 2003. – № 2. – С. 47-58; № 3 – С. 65-80.

 

 

Т е м а 2. КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ ІНСТИТУТ ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА В ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ

О с н о в н і п и т а н н я

 

1. Становлення конституційних прав і свобод в зарубіжних країнах.

2. Конституційні моделі регламентації статусу людини і громадянина в зарубіжних країнах.

3. Особливості регулювання прав людини в діючих конституціях XVIII-XIX ст., нових і новітніх Основних Законах.

4. Конституційно-правові засоби забезпечення прав і свобод людини і громадянина.

Завдання

1. Конституція закріплює громадянські та політичні права, а з соціально-економічних - лише право власності. При цьому головна увага приділяється основам устрою державної влади, розподілу її на законодавчу, виконавчу та судову, й визначаються взаємовідносини між цими гілками;

Визначте, якому етапу конституційного розвитку відповідає закріплення зазначеного переліку прав людини в конституції держави? Чим це зумовлено?Назвіть особливості регулювання прав людини в різні періоди конституційного розвитку.

 

2.Стаття 22 Конституції Італії встановлює: «Ніхто не може бути позбавлений своєї праводієздатності, свого громадянства, імені за політичними мотивами»

Проаналізуйте вказану норму. Чи може громадянин держави у разі порушення зазначеної норми звернутися до суду, посилаючись тільки на ст. 22 Конституції Італії, чи потрібно для реалізації цієї конституційної норми ще послатися на спеціальний закон, який конкретизує норму? Який суд в Італії може розглядати зазначену справу: суд загальної юрисдикції чи Конституційний суд?

 

3.Особа К. був народжений на території Перу. Його мати - громадянка Перу, батько - громадянин Бразилії. У 18 років він приїхав до Бразилії і звернувся з заявою про отримання громадянства Бразилії за народженням. Йому було відмовлено та роз’яснено його право на отримання громадянства шляхом натуралізації в полегшеному порядку після 1 року безперервного проживання на території Бразилії.

Проаналізуйте ситуацію. Які підстави є у особи для набуття громадянства за народженням та шляхом натуралізації в Бразилії?

 

4. Громадянин РФ П. переїхав до Ізраїлю та набув там громадянства, при цьому він не вийшов із громадянства РФ. Через деякий час він вирішив тимчасово повернутись на територію РФ. Втім, вже не зміг влаштуватися на роботу та прийняти участь у виборах місцевих законодавчих зборів. Разом з тим податкова інспекція надіслала йому повідомлення про необхідність сплати прибуткового податку з отриманої плати за квартиру, яку він здає в оренду, а військкомат – повістку про призов на військову службу. Громадянин П., посилаючись на те, що йому відмовили у працевлаштуванні, вирішив не сплачувати податок. Повістку про призов він проігнорував, мотивуючи тим, що буде проходити військову службу в Ізраїлі.

Розгляньте Конституцію РФ та Федеральний закон «Про громадянство РФ» та оцініть дії громадянина П. і органів влади. Поясніть правові наслідки подвійного громадянства.         

 

5. Громадянка Швейцарії С. погодилася стати сурогатною матір’ю для подружжя Н., яке не могло мати дітей. За для цього вони звернулися до місцевої лікарні для проведення процедури запліднення. Втім, незважаючи на усі задовільні фізіологічні показники у майбутньої сурогатної матері, їм було відмовлено, посилаючись на відповідну конституційну заборону. Громадянка С. звернулася до Федерального суду зі скаргою про порушення права на повагу її приватного життя .

Вирішить спір. Чи є конституційна норма, яка б регулювала питання щодо можливості використання сурогатного материнства в Швейцарії? Чи мала право звернутися громадянка С. одразу до Федерального суду чи потрібно було спочатку пройти нижні судові ланки та отримати їх рішення. Які питання входять до конституційної юрисдикції Федерального суду?

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 231; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь