Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Рекреаційно-туристичний потенціал.



Туризм – одна із найбільш перспективних галузей економіки Карпатського району, який має об’єктивні і вагомі передумови для її розвитку. Налічується понад 20 туристичних маршрутів: гірських, водних, пішохідних, велосипедних, автобусних. Мінеральні води, „Нафтуся”, є основним рекреаційним ресурсом району. До них належить також лікувальні грязі (с. Черче, Івано-Франківської обл.). Рекреаційні центри Карпатського економічного району – Трускавець, Моршин, Немирів, Яремча, Свалява, Міжгір`я та інші; курортні місцевості – Східниця, Комчин і Гірська Тиса; гірськолижні території – Славське, Подобець, Ворохта, Ясеня, Рахів.

 

Охарактеризувати внутрішні фактори соціально-економічного розвитку Південного економічного району .

Природно-ресурсний

Клімат помірно теплий. Водні ресурси: гідрографічна мережа району відносно негуста

Земельні ресурси: ґрунти району різноманітні. Розміщення ґрунтів має чітко виражений зональний характер

Лісові ресурси: лісом зайнято не більше 1,5 - 2,5% території.

Мінерально-сировинні ресурси: залізні руди, флюсові вапняки, солі Сиваша, різні види будівельних матеріалів (граніт, вапняки, мергелисті глини тощо). Найбільше значення має залізна руда, залізо флюсових вапняків

Південний район добре забезпечений сировиною для будівельної індустрії - вапняками, глинами, кварцовими пісками, гранітами, мармуром, мергелем, каоліном, вулканічними туфами.

Серед природних ресурсів багато озер і лиманів, води яких містять солі натрію, хлору, брому. Солі озер і лиманів є цінною сировиною для хімічної промисловості.

На території району виділяється Причорноморсько-Кримська нафтогазоносна область.

Економічний

Раніше цей район розвивався в аграрному напрямі (зернове господарство). Розвивались галузі промисловості з переробки сільськогосподарської продукції, виробництва сільськогосподарських знарядь праці, суден, видобутку залізної руди. Пізніше структура промисловості змінилася (машинобудування, галузі важкої і харчової промисловості, у сільському господарстві розширено площі під технічними культурами, виноградниками, садами).

За вартістю валової продукції на першому місці харчова промисловість, на другому – машинобудування, на третьому - легка.

Науково-технічний

Потужний науково-технічний потенціал, основу якого складають науково-дослідні установи, вищі навчальні заклади. Будівництво кластер-технопарка «міжнародний центр виробників» почалося у 2007 рЧастка інноваційно-активних підприємств в 2007 р. для Одеського регіону складає 11,4%, Крим – 11,5%, Миколаїв – 8,3%, Херсон – 13,6% (14,2% – в цілому по Україні).

 

Стан природного середовища.

Основними напрямками перспективного розвитку Південного економічного району є вдосконалення його спеціалізації як індустріально-аграрного району, важливого транспортно-морського й рекреаційного регіону з розвиненим курортно-туристським господарством.

Трудового

Середня густота населення 64,5 осіб/км2 (по Україні - 83 особи/км2).

Великі територіальні відмінності в розміщенні й густоті населення.

Коефіцієнт народжуваності коливається від 8,0‰ до 9,8

Коефіцієнт смертності тут один з найнижчих в Україні – 13,7Природний приріст скрізь від'ємний і становить від мінус 5,0‰ у Херсонській області до мінус 6,1‰ в Одеській. Дитяча смертність висока в Одеській області та АР Крим

У районі один з найвищих показників працездатного населення -57,2% Чоловіків набагато менше, ніж жінок

У галузях суспільного виробництва зайнято 25,6% - у промисловості, 33,2% - в сільському господарстві, 28% - у невиробничій сфері.

Рівень безробіття в районі нижчий, ніж в інших районах України 10,6

Рекреаційно-туристичний

Велике значення мають лікувальні грязі, ропа та джерела мінеральних вод. Кращі лікувальні грязі в Куяльницькому лимані Одеської області і Сакському озері АР Крим. Лише в Криму налічується понад 100 різних за складом і дією на людський організм мінеральних джерел

Для курортів Причорномор'я в цілому характерні: відсутність комплексності їхнього розвитку (рекреація випадає з економічної структури району); низький рівень зовнішнього рекреаційного потоку; нерівномірний розподіл потоку рекреантів на території й концентрація його на більш освоєних територіях; яскраво виражена сезонність потоку рекреантів; відсутність єдиної рекреаційної політики будівництва й управління курортами; слабка транспортна забезпеченість курортів; концентрація місцевого населення на найбільш цінних у рекреаційному відношенні територіях; слаборозвинена, вузькоспеціалізована економічна база міст-курортів.

Інфраструктура

Вигідне географічне положення. Через його територію проходять важливі залізничні, річкові та повітряні шляхи, які сполучають економічні райони України з багатьма зарубіжними країнами. Район розташований на перетині державних і міжнародних морських шляхів Азовсько-Чорноморського басейну. Його причорноморське положення сприяє розвитку портового та рекреаційного господарства.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 153; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь