Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Підготовка до виконання роботи. Сутність роботи. Сутність роботи



При підготовці до роботи необхідно ознайомитися з даними методичними вказівками, вивчити наступні розділи конспекту лекцій ”Підготовка вихідних даних для проектування БДП” (Файл BOOK_AKTP_A4>Розділ2doc,п.2.1), ”Опис уніфікованих конструкцій БДП” (Файл BOOK_AKTP_A4> Розділ3 doc,п.3.2).

 

Сутність роботи

Опис конструкцій БДП

Основним об'єднуючим конструктивним елементом в електронних апаратах є друкована плата, що являє собою ізоляційну підставу з нанесеним на неї тонким електропровідним покриттям. Останні виконують, в основному, функції монтажних проводів, а в деяких випадках і елементів схеми (наприклад, конденсаторів, котушок індуктивності, перемикачів, електричних рознімань і т.д.). Нижче зупинимося на елементах друкованих плат.

Друкований провідник – ділянка струмопровідного покриття, нанесена на ізоляційну підставу.

Друкований монтаж – система друкованих провідників, що забезпечують електричне з'єднання елементів схеми.

Навісні елементи – електрорадіоелементи (ЕРЕ), що установлюються на друковану плату та мають електричний контакт із друкованими провідниками через контактні площадки.

Контактна площадка – ділянка друкованого провідника, призначена для приєднання об'ємних провідників і виводів навісних ЕРЕ. Ця ділянка замикає монтажний отвір або примикає до нього.

Монтажний отвір – металізований або не металізований отвір, призначений для монтажу виводів навісних ЕРЕ, з'єднувачів.

Кріпильний отвір – отвір, призначений для кріплення друкованих плат у складі блоку або навісних ЕРЕ й з'єднувачів до друкованої плати.

Конструкція друкованої плати характеризується групою параметрів: структурних, геометричних і електричних.

До структурних параметрів (рис. 1.1) ставляться число шарів, їхнє розташування в перетині друкованої плати, сполучні провідники, контактні площадки, монтажні і кріпильні отвори, перехідні отвори, посадкові місця під ЕРЕ, з'єднувачі та екрани.

Рис. 1.1. Структура багатошарової друкованої плати (8 шарів):

1-8 - струмопровідні шари друкованої плати;

Д 1-Д4 — діелектрик; П 1-П3 - прокладочна склотканина;

А - наскрізний металізований отвір;

В і З - внутрішні міжшарові переходи, відповідно для шарів 3-4 і 5-6.

               

До геометричних параметрів ставляться ширина друкованих провідників, зазори між провідниками й зазори між провідниками й контактними площадками під монтажні й перехідні отвори, товщина друкованої плати заданої структури і її відхилення від номіналу.

До електричних параметрів ставляться погонний опір і погонна ємкість (або хвильовий опір) друкованих провідників, коефіцієнт зв'язку між друкованими провідниками, обумовлений рівнем взаємних перешкод.

           Всі параметри конструкції друкованої плати взаємно зв'язані. Електричні параметри визначають вимоги до геометричних параметрів провідників і розташуванню їх відносно один одного. При відсутності вимог до електричних параметрів друкованих плат, що характерно, наприклад, для низькочастотних пристроїв, число шарів і їхнє розташування повністю залежать від технологічного процесу виготовлення друкованих плат. При виборі структури друкованих плат електронних вузлів середньої й високої швидкодії найбільш важливим є забезпечення електричних параметрів. Як правило, у цьому випадку використовуються багатошарові друковані плати (БДП).

           У конструкції друкованої плати можна виділити наступні елементи: струмопровідний малюнок зовнішніх (на мал.1.1. шари 1і 8) і внутрішніх (на мал.1.1. шари 2-7) шарів, між шарові переходи для з'єднання друкованих провідників, розміщених на різних шарах, наскрізні монтажні отвори.

           Контактні площадки являють собою острівки металізованого покриття на шарах друкованої плати, розміри й форма яких визначені їхнім призначенням. Розрізняють контактні площадки металізованого наскрізного отвору, використовуваного для монтажу ЕРЕ зі штировими виводами, і планарні контактні площадки, використовувані для монтажу ЕРЕ поверхневого монтажу.

           Контактні площадки металізованого наскрізного отвору звичайно мають круглу форму й призначені для забезпечення електричного зв'язку друкованих провідників до отвору на різних шарах плати.

           Планарні контактні площадки формуються на зовнішніх шарах друкованої плати й мають форму прямокутника, ширина якого вибирається трохи більшої ширини виводу ЕРЕ. Його довжина повинна бути не менше довжини тієї частини виводу, що припаюється до контактної площадки.

           Міжшарові переходи виконуються у вигляді отворів в одному або декількох сусідніх діелектричних шарах плати. На місці міжшарового переходу струмопровідний малюнок шару містить контактну площадку, якщо до цього переходу підведений друкований провідник. Спосіб електричного з'єднання підведених до такого переходу провідників може бути забезпечений металізацією стінок отвору, заповненням отвору струмопровідним матеріалом.

Металізовані наскрізні отвори служать для монтажу штирових виводів ЕРЕ, з'єднувачів, контрольних контактів і з'єднання друкованих провідників, що лежать у різних шарах плати.

           При впакуванні на друковану плату ЕРЕ або елементів комутації (з'єднувачів) друкована плата поповнюється елементами топології посадкових місць ЕРЕ. Посадкове місце є фрагментом друкованої плати, над яким виконуються ті ж графічні процедури, що й над ЕРЕ. Наприклад, переміщення в площині плати, поворот відносно прив’язочної крапки ЕРЕ, переворот, тобто перенесення ЕРЕ з однієї сторони друкованої плати на іншу.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 142; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь