Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Корпорації, акціонерні товариства та інші види товариств



Об’єкти корпоративного управління поділяються на – акціонерні товариства            та господарські товариства. Акціонерні товариства виділяють: закритого типу, відкритого типу, повна корпорація, асоційована корпорація.

Господарські товариства виступають у таких формах: товариство з обмеженою відповідальністю, тов. з додатковою відповідальністю, повне товариство, командитне товариство.   

Господарське товариство – це підприємство, яке створюється шляхом поєднання зусиль двох або декількох осіб на базі домовленості про спільне володіння, здійснення підприємницької діяльності, управління та контроль.

   Характерні риси господарських товариств:

- множини співвласників, які вносять паї в різних формах. Кожен такий пай одержує грошову оцінку і для кожного учасника визначається його частка в загальній власності підприємства.

- спільне управління та контроль за діяльністю підприємства

- розподіл між партнерами прибутків та збитків.

Повне госп. тов-во – підпр-во, учасники якого несуть еобмежену солідарну відповідальність всім своїм майном по зобов’язанням підприємства.

Господарське т-во з додатковою відповідальністю – учасники бізнесу несуть відповідальність в межах своїх внесків, а також додаткова відповідальність пропорційно до своїх внесків.

ТОВ – учасники такого бізнесу несуть відповідальність лише в межах своїх внесків до спільного бізнесу.

Командитне товариство – підприємство, яке поєднує партнерів, що несуть повну солідарну відповідальність, мають максимальну економічну свободу та більші корпоративні обов’язки, а також партнерів, які несуть відповідальність лише в межах своїх паїв, мають менше обов’язків та можливостей.

  Виділимо переваги та недоліки господарських тов-в:

ПЕРЕВАГИ: - дозволяють залучати більший капітал, отримувати прибуток та розподіляти більші частки, мають більші можливості кредитування, ніж у одноосібних підприємств.

НЕДОЛІКИ : - межі поєднання капіталу (масштаби підприємств), неузгодженості в управлінні.

Акціонерне товариство – підприємство, яке створюється шляхом поєднання капіталів багатьох осіб опосередковано через випуск акцій.

Процес створення акціонерних товариств – грюндерство.

Повна корпорація – всі учасники займаються загальною акціонерною діяльністю і несуть солідарну відповідальність по зобов’язанням товариства в межах своєї акціонерної співучасті.

Асоційована корпорація – товариство, в якому один з учасників має частку не менше 50 % . 

 

 

Доходи акціонерних товариств

 

1. Засновницький прибуток – це сума цін акцій, проданих засновниками, за мінусом капіталу, дійсно вкладеного в акціонерне товариство.

2. Біржовий прибуток – це прибуток від операцій з цінними паперами на фондовій біржі.

3. Прибуток у формі дивідендів по акціям та облігаціям:

· Інвестиційний дохід – це частка прибутку, яка сплачується у вигляді дивіденду на акції.

· Скрипційний дивіденд – не сплачується протягом поточного періоду, а нагромаджується та сплачується в майбутньому одноразово.

Опціонний дивіденд – спекулятивний дохід за рахунок різниці курсів акцій.

 

Акції та їх класифікація

 

Акція – це цінний папір, який випускається державою, акціонерним товариством, банками, іншими організаціями та свідчить про певний грошовий внесок на їх розвиток і надає право на участь в прибутку у вигляді дивідендів.

Розрізняють привілейовані (чи преференційні) та звичайні (чи прості) акції.

Види привілейованих акцій:

1. Кумулятивні. Дивіденди по таким акціям не сплачуються протягом певного періоду, а нагромаджуються і потім сплачуються в майбутньому, тобто, має місце скприпційний дивіденд. За рахунок цього здійснюється розвиток підприємства.

2. З часткою участі. Надає право на одержання додаткових дивідендів понад об’явленої суми, тобто право на участь у залишку прибутку.

3. Конвертовані – це акції, які можуть бути обмінені на певну кількість звичайних акцій по заздалегідь встановленій ставці, тому динаміка їх курсів звичайно є дуже наближеною до коливання курсу звичайних акцій.

4. Відзивні. Корпорація може їх відкликати, тобто викупити з певною надбавкою до номіналу.

Такі характеристики привілейованих акцій можуть бути скомбіновані, тобто акції можуть бути одночасно кумулятивними з часткою участі та конвертовані. Якщо випускається декілька видів акцій, то вони диференціюються на класи.

Існує 4 групи рейтингів оцінки акцій:

1.  клас А – вищий.

· А+ - доброї якості;

· А++ - вищої якості;

· А+++ - найвищої якості.

2.  клас В – гірший;

3.  клас C – спекулятивний;

4.  клас D – дефолтовий. Цінні папери випускаються на межі ліквідації підприємства.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 209; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь