Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Скорочення, що використовуються в Настановах



ГСК – Головна суддівська колегія;

ІСС – індивідуальна страхувальна система;

КЧ – контрольний час;

КП – контрольний пункт;

УІАА Міжнародна спілка альпіністських об’єднань.

 

Розділ 2. Застосування та експлуатація спорядження на змаганнях та в походах з пішохідного туризму

На змаганнях з пішохідного туризму та в пішохідних туристських походах повинно застосовуватися спорядження, що відповідає вимогам безпеки учасників, суддів та глядачів. Експлуатація спорядження повинна проводитися відповідна до рекомендацій виробника.

Федерації спортивного туризму України наголошує, що відповідно до вимог Правил змагань зі спортивного туризму, затверджених Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту 24 квітня 2008 р. при проведенні змагань повинні бути передбачені заходи по забезпеченню безпеки учасників, суддів та глядачів, зокрема в частині використання відповідного спорядження.

Відповідно до п.3.13.4.15 зазначених Правил відповідальність за якість і безпечне використання спорядження, що використовується на змаганнях з пішохідного туризму покладається на представника команди або самих учасників, а в туристських спортивних походах забезпечення безпеки покладається на самих учасників (п. 2.5.1 Правил).

Рекомендації Федерації спортивного туризму України щодо використання та експлуатації спорядження на змаганнях з пішохідного туризму наведені у додатку № 1 до даних Настанов.

Розділ 3. Порядок проведення та визначення результатів на дистанціях за вибором команди (учасника) на змаганнях з пішохідного туризму

При проведенні змагань за вибором команди (учасника) на дистанціях «Крос-похід» та «Смуга перешкод» суддівська колегія за бальною системою оцінює кожний етап змагань. Вартість кожного етапу повинна становити таку кількість балів, щоб при оцінці виступу команди (учасника) вона не досягала від’ємної оцінки. З огляду на наведене, оцінка «вартості» кожного етапу є експертною і її встановлює Головна суддівська колегія змагань.

Переможець змагань визначається за найбільшою сумою балів, набраних командою (учасником) на дистанції за контрольний час, за мінусом штрафних балів за порушення Правил змагань на етапах. При рівності результатів вище місце посідає команда, яка має меншу суму штрафів на етапах (дистанції). При рівності і цього показника вступає в силу пріоритет етапів, який повинна визначити ГСК до старту першої команди.

Розділ 4.Загальні вимоги до подолання етапів

Та організації страховки

4.1. Початком руху на етапі є:

- зняття з перил (петлі) самостраховки на етапах, де вони передбачені на вихідному боці;

- перетинання контрольної лінії на етапах без перил (петлі) самостраховки на вихідному боці;

- кріплення перильного карабіну на навісній переправі, якщо відсутні перила (петля) самостраховки на вихідному боці (до перетину контрольної лінії).

4.2. Закінченням руху на етапі є:

- кріплення карабіну учасника до перил (петлі) самостраховки на етапах, де вони передбачені на цільовому боці;

- перетинання контрольної лінії на етапах без перил (петлі) самостраховки на цільовому боці;

- зняття перильного карабіну на навісній переправі, якщо відсутні перила (петля) самостраховки на цільовому боці (після перетину контрольної лінії).

Будь-який етап змагань вважається закінченим, коли всі учасники досягнули його закінчення разом із спорядженням та контрольним вантажем Після цього фіксується час проходження етапу.

4.3. Забезпечення страховки (самостраховки)

Учасник повинен бути забезпечений страховкою або самостраховкою та/або супроводженням (на етапах де це потрібно) від моменту початку до моменту закінчення руху на етапі. Страховка або самостраховка повинна бути безперервною.

Учасник, що страхує, повинен знаходитися в такому місці, щоб його не міг збити у випадку зриву учасник, якого страхують, в стійкому положенні в бік можливого ривка при такому зриві.

Учасник, що страхує, а також учасник, який рухається вниз по перилах (в т.ч. по крутопохилій переправі), учасники, що укладають колоду з допомогою мотузки, повинні бути в рукавицях.

Учасник, що страхує, повинен здійснювати страховку двома руками. Допускається страховка однією рукою лише у таких випадках:

- якщо обидві гілки (вхідна й вихідна) будуть в одній руці при страховці через карабін або мотузка зафіксована на технічному пристрої, через який страхують, і якщо учасник, якого страхують, не рухається;

- якщо учасник, що страхує, перехоплює мотузку руками при прийомі учасника, якого страхують.

На підйомах, спусках, траверсах, переправах командна та/або суддівська страховка кріпиться (кожна страховка окремо) до верхньої передньої грудної частини зблокованої системи учасника (на водних етапах – в перехрестя страхувальної системи на спині або ковзаючим карабіном в бокову частину поясу верхньої частини системи) наступними способами:

· вузлом провідник «вісімка», який зав’язується одним кінцем;

· двома карабінами з муфтою, яки закріплені назустріч;

· одним карабіном з автоматичною блокіровкою з індикатором блокіровки.

На всіх етапах, де застосовуються перила, на ділянці перил не повинно знаходитися більше одного учасника (це не стосується подвійних самостраховочних перил з основної мотузки).

Навісна переправа повинна бути організована з основних мотузок з використанням для навантаження та самостраховки не менше двох незалежних гілок, при руйнуванні однієї з яких, інша залишається в робочому стані. Учасник, який переправляється повинен бути забезпечений верхньою командною (або суддівською) мотузкою, до якої він закріплений вусом самостраховки. Нижня перильна мотузка може бути одинарною (для горизонтальної або крутопохилої переправи) при довжині до 20 м та обов’язково подвійною при довжині переправи понад 20 м, при цьому подвійні мотузки можуть мати як незалежне, так і охватне кріплення на опорах, карабінах тощо.

4.4. Переміщення вантажу. На етапах з перепадом висот вантаж переміщується із супроводжуючою мотузкою. Будь-яке спорядження, яке не має контролю і при падінні потрапило за обмежувальну лінію або у воду (на водних перешкодах), вважається втраченим. У всіх випадках страхувальні мотузки повинні кріпитися і розташовуватись таким чином, щоб не було тертя мотузки по мотузці.

Залишене на етапі спорядження повертається команді після її фінішу на етапі.

Транспортування рюкзаків (баулів тощо) зі спорядженням та/або контрольним вантажем заборонена учасникам, які проходять першими наступні етапи (частини етапів):

· переправа вбрід або вплав;

· переправа по колоді;

· траверс схилу;

· проходження скель;

· проходження крутого схилу;

· на етапах, де заборонено рух першого з рюкзаком Умовами змагань.

Забороняється транспортування рюкзаків (баулів тощо) на учаснику по будь-якій навісній переправі.

На дистанції особистої першості та/або на навісній переправі через яр (скельна), крутопохилих переправах дозволяється транспортування вантажу або спорядження в рюкзаках (баулах тощо), мотузку в бухті та інше спорядження поруч с учасником на окремому карабіні або блоці. При цьому:

- на горизонтальній переправі рюкзак (баул тощо) транспортується по перилах на окремому карабіні за учасником та закріпленій до учасника самостраховці або відтяжці;

- на крутопохилій переправі, рюкзак (баул тощо) спускають по перилах на окремому карабіні нижче перед учасником, він повинен бути прикріплений до учасника вусом самостраховки або відтяжкою. При цьому забороняється транспортування таким способом спорядження, об яке учасник може поранитися (льодорубів тощо). При переправі, на нижню мотузку закріплюється тільки один учасник та/або вантаж (спорядження в рюкзаку), загальною вагою не більше 120 кг.

     Забороняється транспортування вантажу та спорядження на ношах з потерпілим. Дозволяється покласти потерпілому під голову рюкзак з м’якими речами або однією мотузкою до 60 м.

На етапах «Переправа через річку по колоді», «Переправа через річку вбрід з використанням перил», «Переправа по мотузці з перилами» транспортування вантажу та/або спорядження в рюкзаках (баулах тощо) на учаснику дозволяється при швидкості течії не більш 2,5 м/сек (або за умовами етапу). При цьому рюкзаки транспортуються с розслабленими лямками, щоб при необхідності можна було легко звільнитись від них. При швидкості течії більше 2,5 м/сек (або за умовами етапу), рюкзаки транспортуються по перилах.

При переправі по колоді через яр по жорстко натягнутих перилах, дозволяється переправлять вантаж та/або спорядження в рюкзаках (баулах тощо)   за учасником, на окремому карабіні.

На підйомах та спусках по схилу або скелях дозволяється витягування (опускання) вантажу та/або спорядження в рюкзаках (баулах тощо)  окремою мотузкою. При цьому рюкзаки не повинні бути над учасником.

При роботі на схилах в небезпечній зоні, вантаж або спорядження в рюкзаках (баулах тощо) повинні бути або на учасниках (в руці або на собі), або пристраховани в належних місцях (крюк, перила, тощо).

4.5. Гальмівні заходи. На схилах стрімкістю більше 50º та крутопохилій переправі для збільшення гальмівного зусилля при зриві на командній страховці додатково застосовуються або:

- гальмівний пристрій;

- вузол УІАА для динамічної мотузки;

- два карабіни, закріплених за різні опори (верх + низ).

Гальмівний пристрій кріпиться на опорі (рельєфі) або на зблокованій системі страхуючого, тоді мотузка командної страховки додатково проходить через карабіні на опорі (рельєфі), який розміщений вище грудного карабіну учасника, який страхує.

4.6. Додаткові заходи зі страховки (самостраховки). Дозволяється використовувати на дистанціях V класу замість командної страховки самостраховку за окрему основну мотузку, яка жорстко закріплена зверху за іншу опору (суддівську петлю). До учасника ця самостраховка кріпиться страхувальним зажимом (наприклад Shunt, Microcender, Asap (разом з амортизатором) фірми Petzl), якій кріпиться до учасника коротким вусом самостраховки.

На дистанціях V класу можливо наведення (з дозволу суддів) подвійних суддівських перил для самостраховки учасників на одному та обох берегах або петель для страховки (самостраховки) з основної статичної мотузки (1012 мм) чи сертифікованих петель зі стрічки, які витримують не менше 2200 кг, силами команди на командній страховці.

При страховці через карабін (гальмівний пристрій) страховка здійснюється таким чином, щоб в будь-який момент здійснення страховки, кут між гілкою мотузки, яка між учасником, що страхує, до пункту страховки і можливим напрямом зриву учасника, якого страхують, був не більше 90º.

4.10. Дії команди (учасника), які кваліфіковані як порушення командою (учасником) вимог безпеки і за які виставлені суддівські штрафи, безумовно повинні бути виправлені командою (учасником) на вимогу судді. При відмові команди (учасника) виправити таке порушення, команда (учасник) за рішенням головного судді знімається з етапу (дистанції) за не виконання вимог з безпеки. До таких порушень відносяться дії, пов’язані з безпекою учасників змагань, викладені в таблицях штрафів у розділах        1. Техніка руху,  2. Техніка страховки та 4 . Транспортування потерпілого (тільки  тих порушень, які виділені в тексті курсивом).

  


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 126; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.036 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь