Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 69. Митний контроль після пропуску товарів і транспортних засобів



Незалежно від закінчення операцій митного контролю, оформлення та пропуску товарів і транспортних засобів митний контроль за ними може здійснюватися, якщо є достатні підстави вважати, що мають місце порушення законодавства України чи міжнародного договору України, укладеного в установленому законом порядку, контроль за виконанням яких покладено законом на митні органи.

Такий контроль здійснюється на підставі письмового розпорядження керівника митного органу або особи, яка його заміщує.

Коментована стаття регламентує порядок здійснення митного контролю після пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України.

Положеннями ч.1 коментованої статті законодавець надає право митним органам здійснювати митний контроль, незалежно від закінчення операцій митного контролю, оформлення та пропуску товарів та транспортних засобів через митний кордон України, якщо є достатні підстави вважати, що мають місце порушення законодавства України чи міжнародного договору України. Держмитслужба України відповідно до покладених на неї завдань: розробляє та здійснює самостійно або у взаємодії з іншими органами виконавчої влади заходи щодо запобігання контрабанді, порушенню митних правил та їх припинення. Державна митна служба України, відповідно до чинного законодавства, не наділена повноваженнями щодо здійснення оперативно-розшукових заходів при виконанні покладених на неї завдань (детальніше див. коментар до ст. 19 МК), а на правоохоронні органи України (СБУ, МВС, ДПА та інші) покладено зобов'язання інформувати спеціальний уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи про факти, які стали їм відомі щодо порушення митного законодавства суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та громадянами.

Такий контроль здійснюється посадовими особами митних органів України на підставі письмового розпорядження керівника митного органу або особи, яка його заміщує. При здійсненні даного виду контролю посадові особи митних органів самостійно вибирають форми митного контрою (див. коментар до ст. 41 МК), та мають право здійснювати взаємодію з правоохоронними органами України. Основні принципи та форми взаємодії митних органів України з іншими державними органами виконавчої влади закріплені в спільній, погодженій з Генеральним прокурором України, Інструкції про взаємодію та розмежування функцій щодо здійснення контролю на державному кордоні від 29.03.1994 р., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23 травня 1994 р. за №106/315.

 

Розділ III
МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ


Глава 10. Загальні положення

Стаття 70. Мета митного оформлення

Метою митного оформлення є засвідчення відомостей, одержаних під час митного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, та оформлення результатів такого контролю, а також статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів і транспортних засобів. Митне оформлення здійснюється посадовими особами митного органу.

Операції митного оформлення, порядок їх здійснення, а також форми митних декларацій та інших документів, що застосовуються під час митного оформлення товарів і транспортних засобів, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Коментована стаття визначає, що посадові особи Державної митної служби України здійснюють митне оформлення, метою якого є: 1) засвідчення відомостей, наданих суб'єктом зовнішньоекономічних відносин, громадянином або уповноваженою особою, одержаних під час митного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України. Чинним митним законодавством передбачено два способи подачі інформації щодо товарів та транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України: а) в усній формі посадовим особам митного органу (усне декларування - форма декларування, яка передбачає повідомлення власником - громадянином в усній формі при митному оформленні на вимогу посадової особи митного органу всіх необхідних даних, що стосуються кількісних, якісних та вартісних характеристик предметів, які переміщуються таким громадянином через митний кордон України); б) у митній декларації (письмове декларування - форма декларування, яка передбачає повідомлення власником-громадянином у письмовій формі всіх необхідних даних, що стосуються кількісних, якісних та вартісних характеристик предметів, які переміщуються такою особою через митний кордон України, шляхом заповнення митної декларації встановленої форми); 2) оформлення результатів такого контролюздійснюється посадовими особами митних органів за допомогою митного забезпечення (пломби, печатки, штампи, голографічні мітки та інші засоби ідентифікації, ніс використовуються митними органами для відображення та закріплення результатів митного контролю та митного оформлення) шляхом проставлення їх на аркушах митної декларації та накладанням засобів митної ідентифікації на вантажні відсіки транспортних засобів, контейнери, приміщення; 3) статистичний облік увезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів і транспортних засобів забезпечується посадовими особами Управління інформаційного забезпечення та митної статистики (детальніше див. коментар до ст. 17 МК).

Відповідно до ч.2 коментованої статті Кабінет Міністрів України визначає перелік операцій митного оформлення, порядок їх здійснення, а також форми митних декларацій та інших документів, що застосовуються під час митного оформлення товарів і транспортних засобів. Так, наприклад, відповідно до Положення про вантажну митну декларацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.1997 р. №574, з урахуванням Наказу Державної митної служби України №669 від 08.08.2007 р., піл вантажною митною декларацією (далі - ВМД) розуміється письмова заява встановленої форми, що подається митному органу і містить відомості про товари та транспортні засоби, які переміщуються через митний кордон України, митний режим, у який вони заявляються, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення митного контролю, митного оформлення, митної статистики, нарахування податків, зборів та інших платежів.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 159; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь