Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 72. Початок митного оформлення



Митне оформлення розпочинається після подання митному органу митної декларації, а також усіх необхідних для здійснення митного контролю та оформлення документів, відомостей щодо товарів і транспортних засобів, які підлягають митному оформленню.

Засвідчення митним органом прийняття товарів, транспортних засобів та документів на них до митного контролю та митного оформлення здійснюється шляхом проставлення відповідних відміток на митній декларації та товаросупровідних документах.

Законодавцем у коментованій статті регламентується порядок митного оформлення товарів та транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України, тобто ті дії громадянина, суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності або уповноваженої особи, які вони повинні виконати перед початком митного оформлення.

Відповідно до ч.1 коментованої статті тільки після подання митному органу митної декларації та усіх необхідних для здійснення митного контролю та оформлення документів, відомостей щодо товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України, розпочинається митне оформлення. Під митним оформленням розуміється виконання митним органом дій (процедур), які пов'язані із закріпленням результатів митного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України і мають юридичне значення для подальшого використання цих товарів і транспортних засобів. Визначення митної декларації див. у п. 12 ст. 1 МК.

Перелік усіх необхідних для здійснення митного контролю та оформлення документів відомостей щодо товарів і транспортних засобів, які підлягають митному оформленню, детальніше див. у коментарі до статей 45 та 54 Митного кодексу.

Відповідно до ч.2 коментованої статті посадові особи митних органів, у разі прийняття товарів, транспортних засобів та документів на них до митного контролю та митного оформлення засвідчують цей факт шляхом проставлення відповідних відміток на митній декларації та товаросупровідних документах.

Стаття 73. Присутність декларантів під час митного оформлення

Декларанти можуть бути присутніми під час митного оформлення товарів і транспортних засобів, які пред'являються ними для такого оформлення.

У разі застосування заходів, передбачених статтями 55 і 56 цього Кодексу, а також на вимогу митного органу присутність декларантів під час митного оформлення є обов'язковою.

Відповідно до положень коментованої статті законодавець надає право декларантам бути присутніми під час митного оформлення товарів і транспортних засобів, якіпред'являються ними для такого оформлення. Визначення поняття «декларант» див. у п.5 ст. 1 МК (фізичні та юридичні особи, митні брокери).

Відповідно до положень ч.2 коментованої статті законодавець передбачає обов'язкову присутність декларантів під час митного оформлення у таких випадках:

- при здійсненні огляду та переогляду товарів і транспортних засобів (див. коментар до ст. 55 МК);

- при здійсненні огляду та переогляду ручної поклажі та багажу (див. коментар до ст. 56 МК);

- на вимогу митного органу.

Зазначені у ч.2 коментованої статті заходи належать до основних видів митного контролю та призначені для визначення відповідності або невідповідності відомостей зазначених у митній декларації відомостям про предмети, які фактично надані для митного контролю.

Стаття 74. Митне оформлення військових транспортних засобів та військової техніки

Військова техніка, укомплектована повністю військовою командою, та бойові повітряні судна, а також військові кораблі, судна забезпечення Військово-Морських Сил, які перетинають митний кордон України, підлягають митному оформленню. Порядок такого оформлення встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Митне оформлення військової техніки, військових кораблів (суден), бойових та військово-транспортних повітряних суден іноземних держав здійснюється митним органом за участю представників центрального органу виконавчої влади з питань оборони.

У коментованій статті законодавець визначає порядок здійснення митного оформлення військових транспортних засобів та військової техніки.

Діючим митним законодавством передбачені такі порядки митного оформлення:

- митне оформлення військової техніки Збройних сил України;

- митне оформлення військової техніки іноземних держав.

Відповідно до ч.1 коментованої статті підлягають митному оформленню: а) військова техніка, укомплектована повністю військовою командою; б) бойові повітряні судна; в) військові кораблі, судна забезпечення Військово-Морських Сил. «Порядок митного оформлення військової техніки та військових транспортних засобів, які перетинають митний кордон України», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 р. №63, який визначає особливості митного оформлення військової техніки, бойових та військово-транспортних повітряних суден, військових кораблів, суден забезпечення Військово-Морських Сил як України, так і іноземних держав, укомплектованих повністю військовою командою, які перетинають митний кордон України без права відчуження. Митне оформлення військової техніки іноземних держав здійснюється відповідно до цього Порядку з дотриманням вимог Закону України "Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України". Митне оформлення військової техніки здійснюється в першочерговому порядку. Для вчинення дій, пов'язаних з митним оформленням військової техніки, відповідним центральним органом виконавчої влади уповноважується особа, яка діє на підставі доручення, виданого цим органом. У разі коли стороною, що приймає військову техніку, є інший центральний орган виконавчої влади, ніж Міноборони, митне оформлення військової техніки іноземних держав здійснюється митним органом за участю уповноваженої особи сторони, що її приймає,та уповноваженої особи Міноборони. Уповноважена особа Міноборони засвідчує достовірність даних, які вносяться до вантажної митної декларації уповноваженою особою сторони, що приймає військову техніку, шляхом подання до митного органу, який здійснює митне оформлення, письмового підтвердження. У разі переміщення через митний кордон України військової техніки України чи іноземних держав уповноважена особа не пізніше ніж за три дні до митного оформлення цієї техніки подає відповідному митному органу письмову заяву про місце, час, мету переміщення військової техніки та взяття на себе зобов'язання щодо здійснення її митного оформлення згідно із законодавством. Митне оформлення військової техніки здійснюється за наявності виданого Держекспортконтролем у порядку, визначеному законодавством, відповідного дозволу чи висновку, а також інших необхідних для митного оформлення документів. Особисті речі членів військової команди (предмети першої необхідності, пов'язані насамперед із забезпеченням життєдіяльності членів військових команд, які є їх власністю і які призначені виключно для особистого користування, але не можуть бути відчужені або передані іншим членам військової команди) підлягають митному оформленню у загальному порядку.

Відповідно до положень ч.2 коментованої статті митне оформлення військової техніки, військових кораблів (суден), бойових та військово-транспортних повітряних суден іноземних держав здійснюється митним органом за участю представників Міністерства оборони України. Військова техніка іноземних держав, яка перетинає митний кордон України з метою надання Україні або на її прохання допомоги у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, підлягає митному оформленню у спрощеному порядку, умови застосування якого визначаються Кабінетом Міністрів України.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 177; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь