Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 106. Обмеження щодо розміщення товарів на складі тимчасового зберігання



На складі тимчасового зберігання можуть розміщуватися будь-які товари і транспортні засоби. Товари, які можуть завдати шкоди іншим товарам, або ті, що потребують особливих умов зберігання, повинні розміщуватися в спеціально пристосованих приміщеннях складу тимчасового зберігання.

Не підлягають передачі на тимчасове зберігання підприємствам товари і транспортні засоби, що зберігаються виключно митним органом відповідно до статті 166 цього Кодексу.

Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи може визначати також перелік окремих видів товарів і транспортних засобів, які передаються на тимчасове зберігання під митним контролем лише на склади митних органів.

У коментованій статті встановлюються обмеження щодо розміщення товарів на складі тимчасового зберігання.

Відповідно до ч.І коментованої статті на складі тимчасового зберігання можуть розміщуватися будь-які товари і транспортні засоби. При розміщенні предметів на складі, як власник складу, так і посадова особа митного органу, яка надала дозвіл на розміщення, повинні враховувати специфіку товару, його окремі якості, з тим, щоб товари, які можуть завдати шкоди іншим товарам, або ті, що потребують особливих умов зберігання розміщувалися в спеціально пристосованих приміщеннях складу тимчасового зберігання.

Власник СТЗ не може відмовити в розміщенні на СТЗ товарів і транспортних засобів, що перебувають під митним контролем, після прийняття посадовою особою митного органу рішення про таке розміщення. Крім того, власник складу повинен облаштувати склад, відповідно до вимог чинного митного законодавства та статей 104-105 МК. На власника складу тимчасового збереження покладається обов'язок окремого зберігання партій товарів. Дозволяється спільне зберігання партій товарів окремих категорій

за умови документального підтвердження виготовлення їх одним виробником із застосуванням єдиного технологічного процесу та притаманності цим товарам однакових фізичних і якісних характеристик.

Чинне митне законодавство визначає, що будь-які зміни в планах складських приміщень, резервуарів, майданчиків, що використовуються як СТЗ, і їх розміщення на території здійснюються власником СТЗ після погодження цих змін із митним органом, у зоні діяльності якого розташовано СТЗ.

Положення ч,2 коментованої статті встановлює виняток щодо товарів, які зберігаються виключно митним органом і не можуть бути розміщені на складі тимчасового зберігання. Перелік цих товарів, та умови зберігання детальніше див. в коментарі до ст. 166 МК.

Положеннями ч.З коментованої статті Державна митна служба України має право встановлювати своїми нормативно-правовими актами перелік окремих видів товарі та транспортних засобів, які передаються на тимчасове зберігання під митним контролем лише на склади митних органів.

Стаття 107. Особа, відповідальна за схоронність товарів і транспортних засобів, розміщених на складі тимчасового зберігання

Відповідальним перед митними органами за втрату чи пошкодження товарів і транспортних засобів, розміщених на складі тимчасового зберігання, є власник складу тимчасового зберігання.

За видачу без дозволу митного органу або втрату товарів, транспортних засобів, розміщених на складі тимчасового зберігання, власник складу тимчасового зберігання несе відповідальність, передбачену цим Кодексом.

У коментованій статті визначаються особи, які відповідальні за схоронність товарів і транспортних засобів, розміщених на складі тимчасового зберігання.

Відповідно до ч.І коментованої статті та п. 1.11. Положення про склади тимчасового зберігання, затвердженого наказом Державної митної служби України від 07.10.2003 р. №674 (з урахуванням наказу Державної митної служби України від 07.12.2006 р. №1088), власник складу тимчасового зберігання несе відповідальність перед митним органом, у зоні діяльності якого розташовано СТЗ, за втрату чи пошкодження товарів і транспортних засобів, розміщених на СТЗ. Якщо втрата або пошкодження товарів та транспортних засобів, розміщених на складі тимчасового зберігання виникла у разі обставин непереборної сили, то власник складу не несе відповідальності перед митними органами.

Адміністративна відповідальність власника складу тимчасового зберігання за статтею 331 МК наступає у випадку: а) втрати чи пошкодження товарів і транспортних засобів, розміщених на складі тимчасового зберігання, що знаходяться під митним контролем; б) видачі без дозволу митного органу товарів та транспортних засобів, розміщених на складі тимчасового зберігання (детальніше склад адміністративного правопорушення, передбаченого цією статтею див. у коментарі до ст. 331 МК). Притягнення до адміністративної відповідальності власника складу тимчасового зберігання здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.

Слід зазначити, що відповідно до діючого законодавства, у випадку втрати чи пошкодження товарів і транспортних засобів, розміщених на складі тимчасового зберігання, власник складу, як суб'єкт підприємницької діяльності, який неналежним чином виконав свої зобов'язання, передбачені договором зберігання, несе цивільно-правову відповідальність, відповідно до чинного законодавства України.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 163; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь