Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 101. Типи складів тимчасового зберігання



Склади тимчасового зберігання можуть бути закритого та відкритого типу.

Склади тимчасового зберігання закритого типу призначаються виключно для зберігання власником складу товарів, що належать йому.

Склади тимчасового зберігання відкритого типу призначаються для використання будь-якими особами.

Обов'язковою умовою для отримання дозволу на використання приміщення, резервуару, майданчика як складу тимчасового зберігання відкритого типу є наявність у підприємства ліцензії на право здійснення митної брокерської діяльності або діяльності митного перевізника.

У коментованій статті законодавець визначає типи складів тимчасового зберігання і особливості отримання дозволів. Коментуючи дану статтю, слід відзначити, що склади тимчасового зберігання закритого типу майже не використовуються. Виняток складає той випадок, коли власник товару одночасно є власником складу. Але в умовах ринкової економіки, враховуючи обсяги товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, суб'єктом господарської діяльності у більшості випадків це вважається недоцільним. Що стосується діяльності тимчасових складів відкритого типу, то законодавець встановлює обов'язкову умову отримання дозволу: наявність у підприємства ліцензії на право здійснення митної брокерської діяльності або діяльності митного перевізника. Відповідно до п.61 ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» підлягає ліцензуванню посередницька діяльність митного брокера та митного перевізника, яка здійснюється Державною митною службою України.
  СТЗ повинен мати одну поштову адресу (якщо склад складається з одного складського приміщення, резервуара чи майданчика) або розташовуватися в межах нерозривно огородженої за периметром території (якщо склад складається з декількох складських приміщень, резервуарів, майданчиків, що мають різні поштові адреси, зокрема номери корпусів, будівель тощо). На СТЗ відкритого типу повинен бути розташований підрозділ митного органу, який здійснює митний контроль і митне оформлення. У разі надходження товарів на СТЗ автомобільним транспортом територія СТЗ повинна бути внесена до Переліку місць прибуття автотранспорту.


Стаття 102. Взаємовідносини власника складу тимчасового зберігання з особами, які розміщують товари і транспортні засоби на складі

Взаємовідносини власника складу тимчасового зберігання з особами, які розміщують товари і транспортні засоби на складі, визначаються договором зберігання.

Взаємовідносини митних органів, що є власниками складів, у яких товари і транспортні засоби знаходяться на тимчасовому зберіганні під митним контролем, з особами, які розміщують такі товари і транспортні засоби на складі, здійснюються відповідно до цього Кодексу та цивільного законодавства України.

У коментованій статті законодавець визначає організаційно-правові засади взаємовідносин власника складу тимчасового зберігання з особами, які розміщують товари і транспортні засоби на складі.

Положення ч. 1 коментованої статті мають відсильний характер і встановлюють, що ці взаємовідносини визначаються договором зберігання. Відповідно до ст. 936 Цивільного кодексу України за договором зберігання одна сторона (зберігай) зобов'язується зберігати річ, яка передана їй другою стороною (поклажодавцем), і повернути її поклажодавцеві у схоронності. Договором зберігання, в якому зберігачем є особа, що здійснює зберігання на засадах підприємницької діяльності (професійний зберігай), може бути встановлений обов'язок зберігача зберігати річ, яка буде передана зберігачеві в майбутньому. Договір зберігання є публічним, якщо зберігання речей здійснюється суб'єктом підприємницької діяльності на складах (у камерах, приміщеннях) загального користування. Договір зберігання укладається у письмовій формі. Зберігач зобов'язаний зберігати річ протягом строку, встановленого у договорі зберігання. Плата за зберігання та строки її внесення встановлюються договором зберігання (детальніше див. главу 66 Цивільного кодексу України). Слід зазначити, що на СТЗ можуть зберігатись тільки товари і транспортні засоби, які знаходяться під митним контролем, з моменту пред'явлення митному органі і до їх випуску відповідно до обраного митного режиму.

Відповідно до ч.2 коментованої статті взаємовідносини митних органів, що є власниками складів, у яких товари і транспортні засоби знаходяться на тимчасовому зберіганні під митним контролем, з особами, які розміщують такі товари і транспортні засоби на складі, здійснюються відповідно до цього Кодексу та цивільного законодавства України. Регіональні митниці та митниці згідно з чинним законодавством є юридичними особами та мають відповідні права та обов'язки (докладніше див. коментар до статей 14 5 МК).

Визначення складу митного органу, порядок та умови їх роботи, перелік товарів та транспортних засобів, що на них зберігаються, питання видачі товарів із складів митних органів детально розглянуто в коментарі до глави 24 МК.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 187; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь