Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 168. Товари і транспортні засоби, що зберігаються на складах митних органів



Крім товарів, зазначених у статті 166 цього Кодексу, на складах митних органів можуть зберігатися:

Товари, що знаходяться на тимчасовому зберіганні під митним контролем відповідно до статті 99 цього Кодексу;

Товари, що вивозяться за межі митної території України та після закінчення митного оформлення зберігаються під митним контролем до фактичного їх вивезення;

Товари і транспортні засоби, які перебувають у режимі транзиту відповідно до статті 200 цього Кодексу;

Товари, які перебувають у режимі митного складу відповідно до статті 212 цього Кодексу;

Зразки товарів та техніко-технологічна документація, взяті митними органами для проведення класифікації товарів відповідно до статті 314 цього Кодексу;

Зразки товарів та документація, одержані митними органами під час здійснення верифікації сертифікатів відповідно до статті 316 цього Кодексу;

Проби та зразки товарів, необхідні для проведення експертизи у справах про порушення митних правил, взяті відповідно до статті 382 цього Кодексу;

Товари і транспортні засоби, вилучені відповідно до статті 377 цього Кодексу.

Товари, заявлені у різні митні режими, повинні зберігатися на складах митних органів окремо з дотриманням порядку, встановленого законодавством для відповідних митних режимів.

Товари, що потребують спеціальних умов зберігання чи спеціального обладнання, не можуть зберігатися на складах митних органів, на яких не можуть бути створені відповідні умови чи відсутнє відповідне обладнання.

Порядок роботи складу митного органу визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи.

Митні органи, на складах яких зберігаються товари і транспортні засоби, несуть відповідальність за їх втрату або пошкодження в порядку, встановленому законом.

Щодо товарів, які можуть зберігатися на складах митних органів, див. коментар до ст. 166 МК.

Відповідно до ч.З коментованої статті та згідно з п. 6.2. Порядку роботи складу митного органу, затвердженого наказом Державної митної служби України від 05.12.2003 р. №835, не може бути наданий дозвіл на поміщення на склад митного органу товарів і транспортних засобів, що потребують спеціальних умов зберігання чи спеціального обладнання, якщо на цьому складі не можуть бути створені належні умови чи відсутнє відповідне обладнання.

Згідно з п.1.4. вищезазначеного Порядку у разі неналежного зберігання товарів на складі митного органу начальник митного органу несе відповідальність, установлену законодавством України (адміністративну, дисциплінарну, кримінальну, цивільно-правову).

Стаття 169. Строк зберігання товарів і транспортних засобів на складах митних органів

Товари, зазначені у пунктах 1 - 3 частини першої статті 166 та у пунктах 1 - 3 частини першої статті 168 цього Кодексу, можуть зберігатися на складах митних органів протягом трьох місяців.

Товари, зазначені у пункті 4 частини першої статті 168, можуть зберігатися на складах митних органів протягом строків, установлених статтею 214 цього Кодексу.

Товари, зазначені у пункті 4 частини першої статті 166, товари та документація, зазначені у пунктах 5 - 7 частини першої статті 168, а також товари і транспортні засоби, зазначені у пункті 8 частини першої статті 168 цього Кодексу, зберігаються на складах митних органів протягом строків, що визначаються законодавством.

Відповідно до ч.І коментованої статті товари, не пропущені під час ввезення на митну територію України внаслідок установлених законом заборон чи обмежень на їх увезення в Україну або транзит через територію України і не вивезені з території України в день їх ввезення; що ввозяться громадянами на митну територію України і підлягають обкладенню податками і зборами, якщо вони не сплачені; які до закінчення строків тимчасового зберігання підприємствами, встановлених частинами першою-третьою ст. 108 цього Кодексу, не були задекларовані власником або уповноваженою ним особою до відповідного митного режиму; товари, що знаходяться на тимчасовому зберіганні під митним контролем відповідно до ст. 99 цього Кодексу; товари, що вивозяться за межі митної території України та після закінчення митного оформлення, зберігаються під митним контролем до фактичного їх вивезення; товари і транспортні засоби, які перебувають у режимі транзиту відповідно до ст. 200 цього Кодексу, можуть зберігатися на складах митних органів протягом трьох місяців.

Що стосується положень ч.2 коментованої статті, то це питання детально розглянуто в коментарі до ст. 214 МК.

Що стосується ч.З коментованої статті, то слід відзначити, що товари, які заявлені у режим відмови на користь держави, відповідно до ст. 246 цього Кодексу; зразки товарів та техніко-технологічна документація, взяті митними органами для проведення класифікації товарів відповідно до ст. 314 цього Кодексу; зразки товарів та документація, одержані митними органами під час здійснення верифікації сертифікатів відповідно до ст. 316 цього Кодексу; проби та зразки товарів, необхідні для проведення експертизи у справах про порушення митних правил, взяті відповідно до ст. 382 цього Кодексу; товари і транспортні засоби, вилучені відповідно до ст. 377 цього Кодексу, зберігаються на складах митних органів протягом строків, що визначаються законодавством (детальніше див. коментар до статей 314, 316, 377, 382 МК).


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 174; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь