Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Митні аукціони організуються у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.



Прийнятий у розвиток положень коментованої статті Порядок організації митних аукціонів, реалізації товарів і транспортних засобів на митних аукціонах, товарних біржах або через підприємства торгівлі, а також розпорядження окремими видами товарів, що не підлягають реалізації, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 р. №607 (зі змінами та доповненнями), визначає процедуру організації та умови проведення митних аукціонів; реалізації на митних аукціонах, товарних біржах або через підприємства торгівлі товарів і транспортних засобів, що перейшли у власність держави, і товарів, строк зберігання яких під митним контролем закінчився, а власник не звернувся за ними в установлений Митним кодексом України строк (далі - товари), механізм оцінки та уцінки таких товарів і розрахунків за реалізовані товари, а також спосіб розпорядження окремими видами товарів, що не підлягають реалізації.

Дія цього Порядку поширюється на:

а) товари, строк зберігання яких під митним контролем закінчився, а власник не звернувся за ними в установлений Митним кодексом України строк, крім товарів, не пропущених на митну територію України внаслідок заборон і обмежень на їх увезення в Україну або транзит через територію України і не вивезених з території України;

б) товари - предмети порушення митних правил, предмети із спеціально виготовленими сховищами (тайниками) та транспортні засоби, які використовувалися для переміщення цих товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, конфісковані заміщенням суду, і товарів, що підлягають безоплатній передачі у володіння і користування або знищенню у строки, встановлені законом для виконання судових рішень;

в) товари, що швидко псуються або мають обмежений строк зберігання, у тому числі товари - предмети порушення митних;

г) товари, від яких власник відмовився на користь держави, і товарів, що підлягають безоплатній передачі у володіння і користування або знищенню у строки, встановлені законом.

Окремо слід відзначити перелік товарів, які не підлягають реалізації, відповідно до п.62 вищезазначеного Порядку:

- предмети, що мають історичну, наукову, художню або іншу культурну цінність;

- предмети релігійного культу;

- лікарські та медичні препарати;

наркотичні засоби, психотропні речовини, прекурсори;

- валютні цінності (валюта України та іноземна валюта);

- алкогольні напої та тютюнові вироби;

- товари, заборонені до реалізації в Україні згідно із законодавством;

- товари, включені до номенклатури матеріальних цінностей державного резерву, що затверджується Кабінетом Міністрів України, за переліком, визначеним Держкомрезервом.

Визначення організатора митного аукціону здійснюється на тендерній основі комісією, утвореною митним органом за участю представника органу державної виконавчої служби. Членом комісії (за згодою) може бути представник фінансових органів. Митний орган, що здійснив вилучення товарів чи зберігає їх, або орган державної виконавчої служби, який виконує рішення суду (судді) про конфіскацію товарів, укладає з організатором митного аукціону договір про їх реалізацію за визначену комісійну винагороду. Організатор митного аукціону повинен мати власне або орендоване приміщення з відповідними умовами для зберігання, передпродажної підготовки і демонстрації товарів (або зразків, відібраних від партії товарів), а також приміщення для проведення митного аукціону. Приміщення повинне відповідати торговельно-технологічним, санітарно-гігієнічним і протипожежним нормам. Для організації та проведення митного аукціону організатором митного аукціону утворюється аукціонний комітет під головуванням представника організатора митного аукціону. До складу комітету обов'язково включаються представники митного органу, що здійснив вилучення товарів або зберігає їх, а також фінансових органів. У разі реалізації конфіскованих товарів до складу аукціонного комітету включаються представники органу державної виконавчої служби, на яких покладено обов'язки з виконання рішення суду (судці) про конфіскацію товарів.

Прийняття аукціонних товарів здійснюється матеріально відповідальною особою організатора митного аукціону відповідно до акта опису, оцінки та передачі товарів, у тому числі прийняття конфіскованих товарів - відповідно до акта опису, оцінки та передачі конфіскованих товарів та інших необхідних документів, що містять інформацію про аукціонні товари.

Організатор митного аукціону визначає дату і час проведення митного аукціону. Строк підготовки до митного аукціону не повинен перевищувати одного місяця з дати прийняття товарів організатором митного аукціону. Інформація про товари, що підлягають продажу на митному аукціоні, публікується не пізніше ніж за 15 календарних днів до дати проведення митного аукціону в місцевих, регіональних або загальнодержавних засобах масової інформації. Інформація про товари, що підлягають продажу на митному аукціоні, повинна містити такі відомості: найменування товарів, їх місцезнаходження; технічні характеристики, рік випуску тощо; стартову ціну продажу; суму коштів, що вноситься учасником перед початком митного аукціону, назву банківської установи, адресу та номер рахунка, відкритого для їх внесення; кінцевий строк прийняття заяв; час і місце ознайомлення з товарами; час і місце проведення митного аукціону; адресу, номер телефону, час роботи організатора митного аукціону.

Для участі в митному аукціоні фізична або юридична особа подає організаторові митного аукціону: заяву на участь у митному аукціоні; копію чи витяг з документа, що посвідчує фізичну особу або представника юридичної особи, а для юридичних осіб також копії чи оригінали документів, що підтверджують відповідні повноваження представника та присвоєння ідентифікаційного коду юридичної особи згідно з ЄДРПОУ; квитанцію про сплату реєстраційного внеску.

Відповідно до затвердженого протоколу проведення митного аукціону переможці митного аукціону здійснюють розрахунки за придбані на митному аукціоні товари з організатором митного аукціону готівкою або в безготівковій формі протягом трьох днів із дня затвердження протоколу (без урахування дня його затвердження, вихідних та святкових днів). Оформлення продажу товарів на митному аукціоні за готівку та у безготівковій формі із застосуванням платіжних карток або платіжних чеків проводиться через реєстратори розрахункових операцій організатора митного аукціону. Право власності на товари переходить до переможця митного аукціону після повного розрахунку за придбані товари. Кошти, одержані від реалізації аукціонних товарів, після вирахування сум комісійної винагороди перераховуються організатором митного аукціону, який реалізував зазначені товари, відповідно на рахунки митного органу чи органу державної виконавчої служби протягом трьох днів (без урахування вихідних та святкових днів). Порядок розпорядження цими коштами здійснюється відповідно до Митного кодексу України.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 174; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь