Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 236. Умови реалізації продуктів переробки на митній території України



Якщо умовами переробки на митній території України товарів, що походять з інших країн, передбачено проведення розрахунків частиною продуктів їх переробки, такі продукти мають бути оформлені як ввезені на митну територію України в режимі імпорту зі справлянням усіх належних податків і зборів та застосуванням відповідних заходів нетарифного регулювання відповідно до законодавства.

Переробка на митній території України, згідно зі статтею 229 МК - це митний режим, відповідно до якого ввезені на митну територію України товари, що походять з інших країн, піддаються у встановленому законодавством порядку переробці без застосування до них заходів нетарифного регулювання, за умови вивезення за межі митної території України продуктів переробки відповідно до митного режиму експорту.

Слід зауважити, що умови реалізації продуктів переробки давальницької сировини конкретизуються у статтях 2 та 3 Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах".

Відходи чи брухт, згідно зі статтею 2 цього Закону, що залишилися після зіпсуття давальницької сировини або готової продукції чи після переробки давальницької сировини, у разі їх реалізації на митній території України підлягають обкладенню ввізним митом, іншими податками та зборами, що справляються при ввезенні аналогічних відходів та брухту відповідно до законодавства.

Згідно зі статтею 3 продукція, що вироблена із давальницької сировини, ввезеної іноземним замовником у порядку та на умовах, передбачених статтею 2 цього Закону, може реалізуватися на митній території України лише через зареєстроване ним в Україні постійне представництво, яке оформляє ввізну вантажну митну декларацію на готову продукцію (без фактичного її ввезення на митну територію України) і сплачує ввізне мито, інші податки та збори, передбачені законодавством для аналогічних імпортних товарів. При цьому до них також застосовується режим переробки на митній території України. Ввізне мито сплачується за пільговими ставками Єдиного митного тарифу України. Нафтопродукти, вироблені з давальницької нафти, звільняються від обкладення ввізним митом.

Продукти переробки мають бути вивезені за межі митної території України не пізніше установленого митним органом строку переробки.

Глава 39. Переробка за межами митної території України

Стаття 237. Поняття митного режиму переробки за межами митної території України

Переробка за межами митної території України - митний режим, відповідно до якого товари, що перебувають у вільному обігу на митній території України, вивозяться без застосування заходів тарифного та нетарифного регулювання з метою їх переробки за межами митної території України та наступного повернення в Україну.

Коментована стаття дає визначення поняття митного режиму переробки поза межами митної території України.

Режим переробки за межами митної території України передбачає вивезення з України товарів без застосування заходів тарифного та нетарифного регулювання -тобто при такому режимі українські товари вивозяться без застосування до них мір економічної політики для переробки та послідуючого випуску продуктів переробки у вільне використання на митній території України з повним або частковим звільненням від сплати митних платежів, податків, а також без вжиття до товарів заходів економічної політики.

Застосування режиму переробки поза митною територією України має багато особливостей. Головною умовою застосування зазначеного режиму є те, що переробка товарів поза митною територією держави не повинна завдавати шкоди її національним економічним інтересам.

Для розташування товарів як у режимі переробки товарів поза межами митної території України, так і в межах митної території України необхідна ліцензія.

При вивезенні товарів на переробку поза митною територією існують обмеження щодо видачі дозволу, також ліцензії на деякі види товарів тощо (щодо видачі дозволу див. коментар до ст. 239).

Економічна основа використання митного режиму переробки поза митною територією полягає в доцільності здійснення за кордоном такого роду операції з товарами з їх переробки, що неможливо із заданою ефективністю здійснити всередині країни. Використання іноземної доданої вартості і стимулювання вітчизняних сировинних галузей у поєднанні з використанням продуктів переробки на товарному ринку країни за умови мінімізації митних втрат робить товари конкурентоспроможнішими, а використання вітчизняної складової структури витрат на їх виробництво -найефективнішим.

Обмеження на окремі операції з переробки товарів поза митною територією України встановлюється державною митною службою за узгодженням з Міністерством економіки України.

У коментарі до ст. 229 МК вказувалося, що при митному оформленні вантажів не застосовується як режим переробки на митній території України, так і режим переробки поза митною територією України у зв'язку з відсутністю на сьогоднішній день достатньої законодавчої бази щодо вказаних режимів.

Законодавством встановлені конкретні вимоги щодо операцій з давальницькою сировиною.

Митний режим переробки за межами митної території України є свого роду зворотним відображенням режиму переробки на митній території України.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 163; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь