Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 240. Строки переробки товарів за межами митної території України



Строк переробки товарів за межами митної території України обчислюється починаючи з дня завершення митного оформлення митним органом товарів, що вивозяться для переробки.

Строк переробки товарів за межами митної території України встановлюється митним органом під час видачі дозволу підприємству-резиденту виходячи з тривалості процесу переробки товарів, але, як правило, не може бути більшим ніж 90 днів.

Виходячи з технологічних особливостей переробки Кабінет Міністрів України за поданням відповідного міністерства або іншого центрального органу виконавчої влади може встановлювати інші строки переробки товарів, ніж ті, що зазначені у частині другій цієї статті.

Так саме, як і для режиму переробки на митній території України, в МК закріплений лише загальний порядок визначення строку переробки товарів та загальний принцип визначення допущеного часу для використання режиму переробки (див. коментар до ст. 232 МК).

Особливості переробки продукції з давальницької сировини встановлені вказаним вище Законом.

Давальницька сировина, що не обкладається вивізним (експортним) митом, податками та зборами, вивозиться з митної території України на підставі подання українським замовником митному органові письмового зобов'язання щодо повернення в Україну готової продукції, виробленої з цієї сировини (або повернення в Україну коштів від реалізації готової продукції за межами України, крім тієї готової продукції, що виготовлена з давальницької сировини та має заборону на експорт), не пізніше ніж через 90 календарних днів з моменту оформлення вивізної вантажної митної декларації.

Виходячи з технологічних особливостей виробництва, Кабінет Міністрів України за поданням відповідного міністерства або іншого центрального органу виконавчої влади може встановлювати більші строки здійснення операцій з окремими видами давальницької сировини, а також для здійснення операцій з переробки окремих категорій товарів.

Так, розпорядженням від 16.12.2004 р. №924-р строк переробки за межами митної території України відпрацьованих (опромінених) паливних елементів (твелів) ядерних реакторів, у тому числі тих, що вивозяться згідно з контрактом від 30 січня 1998 р. N45 між державним підприємством «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» і федеральним державним унітарним підприємством «Гірничо-хімічний комбінат» (Російська Федерація) та згідно з відповідним контрактом між державним підприємством «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» і виробничим об'єднанням «Маяк» (Російська Федерація), встановлений на 30 років.

Стаття 241. Обсяг виходу продуктів переробки

Митні органи здійснюють контроль за обов'язковим обсягом виходу продуктів переробки, що утворюються в результаті переробки товарів за межами митної території України. Дані про обов'язковий обсяг виходу продуктів переробки зазначаються в договорі (контракті) на переробку продукції за межами митної території України.

Щодо давальницької сировини чинним законодавством встановлено, що у разі потреби Торгово-промислова палата України або регіональні торгово-промислові палати на підставі документів, поданих українським замовником, підтверджують обсяг виходу готової продукції (у відсотках) за окремими операціями з давальницькою сировиною.

У розвитку економічного співробітництва вітчизняних підприємців із зарубіжними важливу роль відіграє зовнішньоекономічний договір (контракт), який є матеріально оформленою угодою двох або більше суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та їх іноземних контрагентів, спрямований на встановлення, зміну або припинення їх взаємних прав та обов'язків у зовнішньоекономічній діяльності й повинен бути дотриманий певної форми. Зовнішньоекономічний договір (контракт) укладається суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності або його представником у простій письмовій формі, якщо інше не передбачено міжнародним договором України чи законом.

Вимоги до форми певних видів зовнішньоекономічних договорів (контрактів) установлені наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції №201 від 06.09.2001 р. "Про затвердження Положення про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів)".

У додатку до договору про переробку давальницької сировини, крім загальних вимог до форми зовнішньоекономічних договорів (контрактів), зазначається відповідна технологічна схема такої переробки, в якій мають відображатися усі основні етапи переробки давальницької сировини та процес перетворення сировини в готову продукцію, кількісні показники сировини на кожному етапі переробки з обґрунтуванням технологічних втрат сировини, втрати виконавця переробки на кожному етапі переробки.

У разі необхідності подається висновок Торгово-промислової палати України або регіональних торгово-промислових палат про те, що готова продукція вироблена внаслідок переробки давальницької сировини. Рішення щодо необхідності подання зазначеного висновку приймається митним органом.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 178; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь