Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 297. Декларування товарів представництв іноземних держав та міжнародних організацій в Україні



Товари, призначені для офіційного (службового) користування представництв іноземних держав та міжнародних організацій, підлягають декларуванню митним органам та пропускаються в Україну в режимі імпорту.

(У редакції Закону України
від 01.07.2004 р. N 1970-IV)

Одразу дві статті МК, які регулюють порядок декларування товарів, призначених як для офіційного (службового) користування представництв іноземних держав та міжнародних організацій, так і для їхнього особистого користування, були змінені у 2004 році законодавцем.

Згідно з внесеними змінами, товари посадових осіб представництв іноземних держав та міжнародних організацій, призначені для офіційного (службового) користування підлягають декларуванню в одному з митних режимів - режимі імпорту.

Особливості поміщення товарів у даний режим розкриваються у двох статтях окремій главі МК — главі 29.

Відповідно до статті 185 МК, законодавцем установлений вичерпний перелік митних режимів, серед яких перше місце займає саме режим імпорту. Поняття цього режиму розкривається у статті 188 глави 29 МК. Отже, імпорт - це митний режим, відповідно до якого товари ввозяться на митну територію України для вільного обігу без обмеження строку їх перебування на цій території та можуть використовуватися без будь-яких митних обмежень.

Згідно зі статтею 45 МК, при ввезенні товарів на митну територію України в режимі імпорту особою, яка переміщує товари, обов'язково подаються митному органу документи, що засвідчують підстави та умови ввезення товарів, відповідно до переліку, який визначається Кабінетом Міністрів України (див. коментар до ст. 45 МК).

Порядок сплати податків та зборів встановлено законами та іншими нормативно-правовими актами. Випадки надання пільг щодо сплати мита передбачені у Законі України "Про Єдиний митний тариф". Крім сплати податків та зборів необхідною умовою ввезення товарів у названий режим є дотримання вимог щодо заходів нетарифного регулювання та інших обмежень.

Відповідно до розглядуваних Правил, представництво - це акредитоване в Міністерстві закордонних справ України дипломатичне представництво, консульська установа, представництво міжнародної організації, яким надано митні пільги відповідно до чинного законодавства України та міжнародних договорів України.


Стаття 298. Декларування товарів представництв іноземних фірм в Україні

Товари, що не підлягають відчуженню на території України та призначені для службового користування представництв іноземних фірм, декларуються митним органам на строк до трьох років з моменту акредитації цих представництв під зобов'язання про зворотне вивезення.

Питання щодо продовження строку тимчасового ввезення товарів, зазначених у частині першій цієї статті, вирішується митним органом, в регіоні діяльності якого розташоване відповідне представництво іноземної фірми.

Частина перша коментованої статті визначає термін та порядок тимчасового ввезення на митну територію України представництвами іноземних фірм в Україні товарів, які призначені для службового користування зазначеними представництвами,

Частина 2 коментованої статті дозволяє і відносить до компетенції відповідного митного органу, в регіоні діяльності якого розташоване представництво іноземної фірми, питання щодо продовження строку тимчасового ввезення товарів, про які мова йде у частині першій цієї статті.

Декларування митним органам товарів, призначених для службового користування представництвами іноземних фірм в Україні, здійснюється із використанням ВМД, умови та порядок застосування якої встановлено Кабінетом Міністрів України.

Для митного оформлення зазначених товарів представництво подає митному органу, в регіоні діяльності якого воно розташоване, вантажну митну декларацію, заповнену відповідно до режиму тимчасового ввезення, зобов'язання про зворотне вивезення вказаних товарів та інші потрібні для митного оформлення документи.

Товари, тимчасово ввезені під зобов'язання про зворотне вивезення, не можуть бути передані у володіння або користування іншим особам.

Зазначена стаття надає повноваження митним органам, у регіоні діяльності яких розташовані представництва іноземних фірм в Україні, приймати рішення щодо продовження строків тимчасового ввезення ними товарів для службового користування на термін, що перевищує три роки з моменту акредитації цих представництв та ввезення ними на митну територію України зазначених товарів.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 179; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь