Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 306. Спеціальна митна статистика



Для забезпечення завдань, покладених на митні органи Верховною Радою України, Президентом України, Кабінетом Міністрів України, митними органами формується, узагальнюється та аналізується спеціальна митна статистика. Порядок ведення спеціальної митної статистики визначається законодавством.

Спеціальна митна статистика ведеться з метою забезпечення вирішення завдань, покладених на митні органи України.

Відповідно до положень коментованої статті Кабінет Міністрів України видав постанову від 12.12.2002 р. №1865 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 року №92) за назвою "Про порядок ведення спеціальної митної статистики" (далі - Порядок), що набула чинності з 1 січня 2004 року.

Даним Порядком встановлено, що основними складовими митної статистики є:

- статистика декларування, яка містить відомості про переміщувані через митний кордон України товари, транспортні засоби, предмети, що підлягають декларуванню митним органам, та мету їх переміщення;

- статистика справляння податків і зборів, яка містить відомості про суми нарахованих та сплачених податків і зборів при переміщенні через митний кордон України товарів, транспортних засобів, предметів;

- статистика з питань боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, яка містить відомості про виявлені митними органами порушення митних правил, результати розгляду справ про порушення митних правил судовими органами, вилучені митними органами товари, транспортні засоби, предмети, про результати взаємодії з правоохоронними органами тощо;

- статистика пасажиропотоків, яка містить відомості про кількість фізичних осіб, що перетинають митний кордон України;

- статистика міжнародних перевезень, яка містить відомості про переміщення через митний кордон України окремих видів транспортних засобів, що використовуються для перевезень товарів, транспортних засобів, предметів, громадян;

- інші види спеціальної митної статистики, які містять відомості з кадрових питань, з питань боротьби з правопорушеннями в митних органах, з адміністративно-господарських питань та інші відомості;

Методологічні засади ведення спеціальної митної статистики визначаються Державною митною службою за погодженням з Державним комітетом статистики. Формування статистичних даних спеціальної митної статистики здійснюється митницями та регіональними митницями шляхом складання первинних і вихідних форм статистичної звітності.

Дані, які включаються до первинних і вихідних форм статистичної звітності, порядок складання таких форм визначаються Державною митною службою за погодженням з Державним комітетом статистики.

Збирання, опрацювання та накопичення статистичних даних спеціальної митної статистики здійснюється структурними підрозділами Державної митної служби в порядку, визначеному Державною митною службою.

Стаття 307. Документи та відомості, що використовуються для формування митної статистики

Для формування митної статистики використовуються документи та відомості, що подаються до митних органів юридичними та фізичними особами згідно з нормами цього Кодексу, якими визначається порядок здійснення митного контролю та митного оформлення.

Дана стаття визначає, які саме документи використовуються для ведення та формування митної статистики. Такими документами є документи та відомості, що визначають порядок здійснення митного контролю та митного оформлення.

Відповідно до ч. 15 ст. 1 МК митний контроль розглядається як сукупність заходів, що здійснюються митними органами у межах своєї компетенції з метою забезпечення дотримання норм митного законодавства та положень міжнародних договорів.

Митне оформлення відповідно до ч. 14 ст. 1 МК - це виконання митним органом дій (процедур), які пов'язані із закріпленням результатів митного контролю товарів, транспортних засобів, що перемішуються через митний кордон України і мають юридичне значення для подальшого використання цих товарів і транспортних засобів.

Для цілей ведення митної статистики зовнішньої торгівлі використовується вантажна митна декларація - документ, який подається митному органу суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності при митному оформленні зовнішньоторговельних операцій.

Порядок здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням ВМД затверджений Наказом Держмитслужби України від 20.04.2005 р. №314, з урахуванням положень, закріплених у Наказі Державної митної служби України №671 від 08.08.2007 р. «Про внесення зміни до Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації».

Дійсно, основним джерелом даних митної статистики зовнішньої торгівлі й статистики митних платежів є ВМД, але варто звернути увагу, що облік товарів, переміщуваних трубопровідним транспортом (нафта, нафтопродукти, газ, вода й ін.) і по лініях електропередачі, здійснюється відповідно до особливостей їх декларування - за партіями товарів, поставлених відповідно до документів, що підтверджують приймання товарів на прикордонних пунктах трубопроводів або ліній електропередачі.

Для ведення митної статистики зовнішньоторговельного обігу використовуються такі відомості із ВМД:

- ідентифікаційний номер підприємства;

- товар і його код за ТН ЗЕД України; вага нетто;

- фактурна вартість у валюті контракту; валюта і її код;

курс валюти;

статистична вартість;

країна й код країни-одержувача;

- код митного режиму.

При заповненні ВМД застосовуються цифрові коди різних класифікаторів, що дозволяє автоматизувати збір необхідних даних.

Для статистичних цілей можуть бути використані й інші документи й відомості, що надаються відповідно до МК на етапах виробництва митного оформлення й проведення митного контролю, зокрема інші форми митних декларацій (МД-1, МД-4, МД-6, МД-7), листи-узгодження, довідки про визначення митної вартості, картки обліку суб'єктів ЗЕД, протоколи про порушення митних правил, журнали обліку операцій та інші документи залежно від особливостей напрямку спеціальної митної статистики.

Уся статистична інформація комплектується у зведені вихідні статистичні форми, які затверджуються відповідними наказами Держмитслужби.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 173; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь