Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Глава 53. Ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності



(311-314)

Загальні положення

Держмитслужбою України у 2001 р. запроваджено ведення класифікатора товарів, що є предметом експортно-імпортних операцій, сформованого на базі міжнародної Гармонізованої системи опису та кодування товарів. Український класифікатор товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) має десятизначний цифровий код та опис товару, при цьому у національному митному просторі для детальнішого кодування товарів використовуються сьомий, восьмий, дев'ятий та десятий знаки цифрового коду.

Митним кодексом визначено, що ведення УКТЗЕД передбачає внесення змін та доповнень відповідно до міжнародної основи кодування товарів, деталізацію кодування товарів на національному рівні, розробку пояснень та рекомендацій щодо тлумачення опису товарів, прийняття кваліфікаційних рішень щодо кодування товарів тощо. Рішення митних органів щодо класифікації товарів при здійсненні митного контролю та митного оформлення є обов'язковим для підприємств та громадян.

З метою уникнення непорозумінь стосовно можливості трактування Пояснень до УКТЗЕД при здійсненні класифікації товарів необхідне надання їм юридичної сили.

Запровадження положеннями цього Кодексу новітніх норм та правил митного контролю та митного оформлення покладає додаткові обов'язки на суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності. Проте потребує затвердження доповнення до Митного кодексу такого характеру: митні органи мають право здійснювати перевірку правильності визначення коду товарів, заявлених декларантом у різних митних режимах, незалежно від терміну часу, який пройшов після здійснення митного оформлення. За результатами перевірки, у випадках виявлення неточностей, методичних, механічних та інших помилок, які спричинили надходження митних платежів не в повному обсязі, митні органи мають право виставляти податкові повідомлення як суб'єктам ЗЕД, так і громадянам та декларантам. Це має стосуватися і випадків, коли митним органом погоджувалося питання класифікації товарів.

З метою уникнення непорозумінь при розгляді питання правомірності винесення податкового повідомлення з питання неправильної класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД у судовому порядку, потребує також уточнення поняття, визначеного статтею 313: «Митні органи класифікують товари, тобто відносять товари до класифікаційних групувань, зазначених в УКТЗЕД. Рішення митних органів щодо класифікації товарів для митних цілей є обов'язковими для підприємств і громадян», тобто має бути чітке розмежування прав і обов'язків митного органу декларанта. Статтею передбачено, що митні органи класифікують товари, проте контекстом не уточнено, коли здійснюється дана процедура. У судових засіданнях неодноразово текст статті 313 трактується таким чином: митні органи визначили код товару, за яким стягнуто належні платежі, які можуть бути претензії до суб'єкта ЗЕД, в той час як в обов'язки декларанта входить саме заявления до митного оформлення товарів та транспортних засобів шляхом надання декларації, зокрема ВМД, і заповнення графи 33 також відноситься до компетенції декларанта.

Кодування товарів є досить складним завданням, але знання основ кодування повинно застосовуватись на практиці роботи всіх державних служб, що здійснюють контроль за виконанням зовнішньоекономічних операцій, бо це дає можливість боротись із зловживаннями під час здійснення митного оформлення товарів та їх бухгалтерського обліку на підприємствах.

Стаття 311. Структура та застосування Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності

Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД) складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 199; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь