Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Ухилення від встановленого Кабінетом Міністрів України маршруту переміщення товарів територією України



- тягне за собою накладення штрафу в розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію цих товарів.

На виконання положень статті 160 МК, дана стаття встановлює відповідальність перевізника за порушення порядку транзитного переміщення товарів у формі ухилення від установленого маршруту.

Об'єкт правопорушення - порядок щодо шляхів чи напрямків руху для певних видів транспорту чи товарів, що переміщуються територією України, який визначається Кабінетом Міністрів України.

До компетенції Кабінету Міністрів України віднесено встановлення обмежень щодо використання окремих шляхів та напрямків транзиту на території України, визначення шляхів чи напрямків руху для певних видів транспорту чи товарів, що переміщуються транзитом через територію України, пунктів пропуску для ввезення та вивезення окремих видів товарів.

Об'єктивна сторона - полягає в ухиленні від визначеного маршруту переміщення товарів територією України.

Згідно зі статтею 155 МК товари переміщуються територією України за процедурами прохідного та внутрішнього транзиту.

Прохідний митний транзит, згідно з ч. 2 статті 155 МК - це переміщення товарів під митним контролем від одного пункту пропуску, розташованого на митному кордоні України, - пункту ввезення на митну територію України - до іншого пункту пропуску, розташованого на митному кордоні України, - пункту вивезення за межі митної території України.

Внутрішній митний транзит, згідно з ч. З статті 155 МК - це переміщення товарів під митним контролем:

1) від пункту пропуску, розташованого на митному кордоні України, - пункту ввезення на митну територію України - до митного органу, розташованого на митній території України;

2) від митного органу, розташованого на митній території України, до пункту пропуску, розташованого на митному кордоні України, - пункту вивезення за межі митної території України;

3) від одного митного органу, розташованого на митній території України, до іншого митного органу, розташованого на митній території України.

Ст. 201 МК України визначено, що товари, які переміщуються транзитом, повинні у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, переміщуватися встановленими маршрутами та шляхами.

Суб'єкт відповідальності - громадяни і посадові особи, які здійснили такі дії.

Суб'єктивна сторона - вина у формі умислу при певній меті та мотивах, або необережність.

У разі, якщо зазначене правопорушення було вчинено внаслідок аварії або дії непереборної сили, що підтверджується відповідними документами, відповідальність, передбачену Митним кодексом, таке правопорушення не тягне за умови, що особою були вжиті заходи, передбачені ст. 159 МК України:

1) забезпечено збереження товарів та недопущення будь-якого їх використання;

2) терміново повідомлено найближчий митний орган про обставини події, місцезнаходження товарів та транспортних засобів;

3) забезпечено перевезення товарів до найближчого митного органу або доставку посадових осіб митного органу до місцезнаходження зазначених товарів.

Санкції за вчинення даного правопорушення: накладення штрафу в розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскація цих товарів.

Згідно з положеннями статті 321 МК, порушення встановленого маршруту переміщення товарів внаслідок аварії або дії непереборної сили, не тягне за собою відповідальність за коментованою статтею при дотриманні ряду умов, що містяться у статті 159 МК.

Стаття 351. Дії, спрямовані на переміщення товарів, транспортних засобів через митний кордон України поза митним контролем

Дії, спрямовані на переміщення товарів, транспортних засобів через митний кордон України поза митним контролем, тобто їх переміщення через митний кордон України поза місцем розташування митного органу або поза часом здійснення митного оформлення, або з використанням незаконного звільнення від митного контролю внаслідок зловживання службовим становищем посадовими особами митного органу,

- тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від п ' ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію цих товарів , а також конфіскацію транспортних засобів , що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України .

Основний безпосередній об'єкт правопорушення - встановлений порядок переміщення товарів та ТЗ через митний кордон України, для проведення митного контролю і митного оформлення товарів та ТЗ.

Об'єктивна сторона - полягає у вчиненні дій, спрямованих на переміщення товарів, транспортних засобів через митний кордон України:

а) поза місцем розташування митного органу;

б) поза часом здійснення митного оформлення.

Під дією розуміється активна поведінка (вчинок) особи.

Під переміщенням товарів та ТЗ поза митним контролем слід розуміти їх переміщення через митний кордон поза місцем розташування митниці, тобто поза місцями розташування зон митного контролю, через які здійснюється таке переміщення, (див. коментар до глав 7 та 8 МК).

Під зловживанням службовим становищем посадовими особами митного органу, за відсутності ознак злочину, розуміється проведення (непроведення) митного контролю (з митним оформленням або без) посадовою особою всупереч вимогам встановленого законодавством порядку, що виражається в незаконних діях або бездіяльності.

Суб'єкт правопорушення: загальний, а також посадові особи митних органів.

Суб'єктивна сторона правопорушення - вина у формі умислу.

Для кваліфікації дій за ст. 351 МКУ не мають значення мотив і мета їх вчинення особою, а також чи настали від цього шкідливі наслідки.

Санкції за правопорушення: накладення штрафу в розмірі від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію цих товарів, а також конфіскація транспортних засобів, що використовувалися для переміщення товарів -безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Конфіскація має застосовуватись до транспортних засобів, використаних для переміщення предметів цих правопорушень. Тобто між переміщенням транспортного засобу та вчиненням порушення митних правил має існувати причинний зв'язок, транспортний засіб має бути використаним внаслідок волевиявлення порушника у зв'язку та для забезпечення переміщення через митний кордон з приховуванням або поза митним контролем саме безпосередніх предметів порушень митних правил.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 180; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь