Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 364. Провадження у справі про порушення митних правил за матеріалами, одержаними від інших правоохоронних органів



У разі закриття кримінальної справи про контрабанду щодо конкретної особи за наявності в її діях складу порушення митних правил матеріали про таке порушення передаються до митного органу або до суду для притягнення цієї особи до адміністративної відповідальності.

Постанова по такій справі виноситься у строки, передбачені частиною другою статті 328 цього Кодексу.

Постанова по такій справі виноситься у строки, передбачені частиною другою статті 328 цього Кодексу.

У разі закриття або відмови у порушенні кримінальної справи за суспільно-небезпечне діяння, що передбачене ст. 201 Кримінального кодексу України (Контрабанда), відповідні посадові особи органів дізнання та слідства, судів та прокуратури та інші уповноважені особи можуть виявити щодо конкретної особи в її діях склад порушення митних правил. У цьому випадку матеріали про таке порушення передаються посадовим особам митних органів або до суду, а провадження у кримінальній справі припиняється.

За необхідності здійснення провадження митних правил після отримання матеріалів припиненої кримінальної справи чи в зв'язку з відмовою у порушенні кримінальної справи при наявності ознак порушення митних правил керівник митного органу чи його замісник доручає провадження у справі особам, передбаченим ст. 362 цього Кодексу.

Посадова особа, якій доручено вести провадження у справі про порушення митних правил, приймає справу до свого провадження. З метою здійснення провадження у справах про порушення митних правил з органів попереднього слідства, прокуратури чи суду витребуються необхідні матеріали (або їх копії), а також предмети, документи, визнані речовими доказами у справі про порушення митних правил.

Провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до вимог цього Кодексу.

Постанова у справі про порушення митних правил виноситься у строки, передбачені ч.2 ст. 328 цього Кодексу.

Стаття 365. Особи, які беруть участь у провадженні у справах про порушення митних правил

Участь у провадженні у справах про порушення митних правил беруть:

Особи, які притягуються до відповідальності за порушення митних правил;

Представники осіб, які притягуються до відповідальності за порушення митних правил (законні представники, представники, що діють на підставі довіреності, доручення);

Захисники;

Свідки;

Експерти;

Перекладачі;

Поняті.

Відповідно до коментованої статті учасниками провадження у справах про порушення митних правил є не всі суб'єкти провадження, а лише ті, які не наділені владними повноваженнями. До суб'єктів, які наділені такими повноваженнями, належать посадові особи митних органів, уповноважені складати протоколи про порушення митних правил, вчиняти інші процесуальні дії, розглядати справи про порушення митних правил, приймати по ним рішення, а також судді.

До учасників провадження у справах про порушення митних правил належать:

- суб'єкти, які відстоюють у справі особистий інтерес, або суб'єкти, які представляють чи захищають чийсь інтерес та права (особа, яка притягається до відповідальності, її представники, захисник);

- суб'єкти, які не мають свого інтересу у справі і залучаються для надання певного роду допомоги при здійсненні провадження про порушення митних правил (свідки, перекладачі, поняті, експерти).

Дана стаття лише визначає коло учасників провадження у справах про порушення митних правил. Статус та повноваження кожної з названих категорій осіб детальніше визначаються у наступних статтях МК України.

Стаття 366. Права осіб, які притягуються до відповідальності за порушення митних правил

Особи, які притягуються до відповідальності за порушення митних правил, під час розгляду справи про порушення митних правил у митному органі або суді мають право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, одержувати копії рішень, постанов та інших документів, що є у справі, бути присутніми під час розгляду справи у митному органі та брати участь у судових засіданнях, подавати докази, брати участь в їх дослідженні, заявляти клопотання та відводи, давати усні і письмові пояснення, подавати свої доводи, міркування та заперечення, оскаржувати постанови митного органу, суду (судді), а також користуватись іншими правами, наданими їм законом. Зазначені в цій статті особи зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами.

Особами, які притягаються до відповідальності, тобто суб'єктами відповідальності за порушення митних правил, відповідно до ст. 320 МК України, можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягай 16-річного віку, а також посадові особи підприємств.

Під поняттям «громадяни», відповідно до п.4. ст. 1 цього кодексу розуміються фізичні особи: громадяни України, іноземці, особи без громадянства.

У п.ЗО ст. 1 МК України визначено, що посадові особи підприємств - це керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за виконання вимог, встановлених МК України, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України з питань митної справи, укладеними в установленому законом порядку.

Особи, які притягаються до відповідальності за порушення митних правил мають комплекс прав, якими вони мають можливість скористатись під час здійснення провадження.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, має право знати, за яке правопорушення вона притягується до відповідальності. З цією метою вона має право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, одержувати копії рішень, постанов та інших документів, що є у справі, бути присутніми під час розгляду справи у митному органі та брати участь у судових засіданнях, подавати докази, брати участь в їх дослідженні, заявляти клопотання та відводи, давати усні і письмові пояснення, подавати свої доводи, міркування та заперечення, оскаржувати постанови митного органу, суду (судді).

Крім того, коментована стаття надає особі, яка притягається до адміністративної відповідальності можливість: при розгляді справи користуватися юридичною допомогою захисника, іншого фахівця в галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження. Перелік прав, володіє особа, яка притягається до відповідальності, крім коментованої статті міститься і в інших статтях МК України та нормативних актах.

Право особи, яка притягається до відповідальності, надавати пояснення у справі є виключно право, а не обов'язок цієї особи. Це передбачено Конституцією України, де визначено, що особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів.

Вищезазначені особи можуть заявити відвід судді (суддям), прокурору, експерту, перекладачу, секретарю судового засідання у випадках, передбачених законом. Відвід повинен бути мотивований і заявлений до початку розгляду справи по суті. Заявляти відвід після цього можна лише у випадках, коли про підставу відводу суд або особа, яка заявляє відвід, дізналися після початку розгляду справи по суті.

Разом з тим, особи, які притягуються до відповідальності за порушення митних правил, повинні додержуватись вимог, передбачених МК України. Наприклад, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов'язані повідомляти уповноважений орган про зміну своєї адреси під час провадження справи. При відсутності заяви про зміну адреси повістки надсилаються на останню відому адресу і вважаються доставленими, навіть коли адресат за цією адресою більше не проживає.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 183; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь