Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 367. Представники осіб, які притягуються до відповідальності за порушення митних правил



Представниками осіб, які притягуються до відповідальності за порушення митних правил, можуть бути:

Законні представники: батьки, усиновителі, опікуни або піклувальники на підставі документів, що посвідчують їх повноваження, - у справах осіб, які є неповнолітніми або особами, що через свої фізичні або психічні вади не можуть самі здійснювати свої права у справах про порушення митних правил. Законні представники можуть доручити участь у справі іншій особі, обраній ними як представник;

Інші особи - на підставі нотаріально посвідченої довіреності. Громадяни можуть також посвідчити довіреність на участь у справі на підприємстві, де вони працюють, або в управлінні будинками, де вони проживають; військовослужбовці - у відповідній військовій частині; особи, які проживають у населених пунктах, де немає нотаріальних контор, - у виконавчому комітеті сільської, селищної, міської ради; особи, які перебувають на лікуванні, - у відповідному лікувальному закладі.

Особиста участь у справі громадянина не позбавляє його права мати по цій справі представника.

Законні представники користуються під час участі у справі усіма правами, зазначеними у статті 366 цього Кодексу. Повноваження інших представників на участь у справі дають їм право на вчинення від імені осіб, яких вони представляють, усіх дій, зазначених у статті 366 цього Кодексу, крім передачі повноважень іншій особі (передоручення), оскарження постанови митного органу або суду (судді), одержання товарів або грошових сум у разі їх повернення. Повноваження представника на вчинення кожної із зазначених дій повинні бути спеціально обумовлені у виданій йому довіреності.

Не можуть бути представниками осіб, які притягуються до відповідальності:

Особи, які не досягли повноліття;

Особи, над якими встановлено опіку, піклування;

Адвокати, які прийняли доручення про подання юридичної допомоги з порушенням правил, встановлених законодавством України про адвокатуру, а також особи, виключені з колегії адвокатів.

Посадові особи митної служби України, а також судді, слідчі і прокурори не можуть бути представниками осіб, які притягуються до відповідальності, крім випадків, коли вони діють як батьки, усиновителі, опікуни, піклувальники цих осіб.

У коментованій статті встановлюється, що інтереси особи, яка притягається до відповідальності за порушення митних правил, яка є неповнолітньою (тобто не досягла 18 років) або особою, що через свої фізичні або психічні вади не може сама здійснювати свої права у справах про порушення митних правил, мають право представляти їх представники: законні представники (батьки, усиновителі, опікуни, піклувальники), або інші особи, на підставах, передбачених законодавством.

Для участі у провадженні у справах про порушення митних правил законні представники зобов'язані надати особі, у провадженні якої знаходиться справа, документи, що підтверджують її родинні зв'язки чи їх повноваження (паспорт, свідоцтво про народження, рішення про усиновлення, про встановлення опіки тощо).

Представниками також можуть бути й інші особи, які діють на підставі нотаріально посвідченої довіреності. Довіреності на право бути представником особи, що притягується до відповідальності за порушенням митних правил можуть бути також посвідчені на підприємстві, де працюють ці особи, або в управлінні будинками, де вони проживають; військовослужбовці - у відповідній військовій частині. Особи, які проживають у населених пунктах, де немає нотаріальних контор, - у виконавчому комітеті сільської, селищної, міської ради; особи, які перебувають на лікуванні, - у відповідному лікувальному закладі.

Представник може брати участь у провадженні як разом з особою, яка притягається до відповідальності, так і за її відсутності. Представник не має права використовувати інтереси особи, які він представляє, їй на шкоду. Він не може бути свідком щодо обставин, які йому стали відомі у зв'язку з виконанням обов'язків представника.

Представники мають право ознайомлюватися з матеріалами справи; робити з них витяги, одержувати копії рішень, постанов та інших документів, що є у справі, бути присутніми під час розгляду справи у митному органі та брати участь у судових засіданнях, подавати докази, брати участь у їх дослідженні, заявляти клопотання та відводи; від імені особи, інтереси якої вони представляють, подавати доводи, міркування та заперечення, приносити скарги на рішення органу (посадової особи), який розглядає справу.

Ч. 4, 5 коментованої статті встановлюють обмеження щодо осіб, які можуть бути представниками осіб, які притягаються до відповідальності за порушення митних правил.

Стаття 368. Захисник

У розгляді справи про порушення митних правил може брати участь захисник, якого самостійно визначає особа, що притягується до відповідальності, з числа осіб, які є фахівцями в галузі права і за законом мають право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи.

Захисник має право:

1) знайомитися з матеріалами справи;

2) заявляти клопотання;

3) подавати скарги;

4) здійснювати інші права, передбачені законом.

Захисник має право:

1) знайомитися з матеріалами справи;

2) заявляти клопотання;

3) подавати скарги;

4) здійснювати інші права, передбачені законом.

Захисник є одним із центральних учасників будь-якого процесу - як то при розгляді справи про порушення митних правил, при розгляді кримінальної справи, у цивільному судочинстві тощо.

Щодо ролі захисника у контексті провадження про порушення митних правил, то він у передбаченому МК та іншими нормативно-правовими актами порядку уповноважений здійснювати захист прав та законних інтересів осіб, які вчинили таке правопорушення, надавати їм необхідну юридичну допомогу. Участь захисника в справі про порушення митних правил дозволяє цим особам більш повно використовувати своє право на захист.

Рішення про необхідність залучення до справи захисника залежить від волі особи, яка притягається до відповідальності за порушення митних правил. Таке рішення зазначена особа приймає самостійно на власний розсуд.

Щодо кола осіб, які можуть бути захисниками за законом, - вони визначені законодавством України. Зокрема Закон "Про адвокатуру" від 19.12.1992 р. №2887-XII (далі - Закон) у ч. 1 ст. 2 визначає, що захисником може бути професійний адвокат,

тобто особа, яка має вищу юридичну освіту, стаж роботи за спеціальністю юриста або помічника адвоката не менше двох років, склала кваліфікаційні іспити, одержала свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю та прийняла присягу адвоката України.

Згідно з Законом, адвокат не може працювати в суді, прокуратурі, державному нотаріаті, органах внутрішніх справ, служби безпеки, державного управління. Також адвокатом не може бути особа, яка має судимість.

Для допуску до участі у справі адвокат повинен пред'явити ордер адвокатського об'єднання або довіреність на ведення справи, видану його клієнтом.

З метою однозначного застосування положень чинного законодавства, зокрема статті 268, 271 КУпАП Конституційним судом було прийняте Рішення №13-рп/2000 від 16 листопада 2000 року. Згідно з цим Рішенням, захисниками у справі, в тому числі і тієї, яка перебуває в адміністративному провадженні, може бути будь-який фахівець в галузі права, який за законом має право на надання юридичної допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи. Підстава участі у справі такого захисника - нотаріально посвідчене доручення, в якому зазначаються конкретні права захисника та термін дії доручення.

Частина 2 коментованої статті окреслює права захисника. Слід зауважити, що в ст. 6 Закону обсяг прав значно збільшений. Захисник у жодному разі не замінює особу, яка притягається до відповідальності за порушення митних правил. Згідно з ч.І ст.7 Закону адвокат не має права використовувати свої повноваження на шкоду особі, в інтересах якої він прийняв доручення.

Процесуальним моментом вступу захисника у справу є момент розгляду справи по суті.

Відповідно до статті 16 Закону України "Про адвокатуру" за порушення вимог цього Закону, інших актів законодавства України, що регулюють діяльність адвокатури, Присяги адвоката України рішенням дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії до адвоката можуть бути застосовані такі дисциплінарні стягнення.

  

Стаття 369. Експерт


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 184; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь