Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 395. Підстави для скасування або зміни постанови про накладення стягнення за порушення митних правил



Підставами для скасування постанови про накладення стягнення або про припинення провадження у справі про порушення митних правил є:

Відсутність у діях особи, яка притягується до відповідальності, ознак порушення митних правил;

Необ'єктивність або неповнота провадження у справі або необ'єктивність її розгляду;

Невідповідність викладених у постанові висновків фактичним обставинам справи;

Винесення постанови неправомочною особою, безпідставне недопущення до участі в розгляді справи особи, притягнутої до відповідальності, або її представника, а також інше обмеження прав учасників провадження у справі про порушення митних правил та її розгляду, якщо таке обмеження зашкодило всебічному розгляду справи та вплинуло або могло вплинути на винесення обгрунтованої постанови за результатами її розгляду;

Неправильна або неповна кваліфікація вчиненого правопорушення;

Накладення стягнення, не передбаченого цим Кодексом.

Підставами для скасування чи зміни постанови про накладення стягнення або про припинення провадження у справі про порушення митних правил можуть бути визнані й інші визначені законами обставини.

За наявності підстав, зазначених у статті, постанова у справі про порушення митних правил може бути скасована або змінена.

Коментована стаття визначає підстави для скасування постанови про накладення стягнення або зміни постанови про накладення стягнення про порушення митних правил.

Частиною 2 коментованої статті передбачені також й інші визначені законами обставини, які можуть послужити скасуванням або змінам постанови про накладення стягнення або про припинення провадження в справі про порушення митних правил. Так недотримання посадовими особами митного органу вимог ст. 373 МК при винесенні постанови може привести до її скасування.

Стаття 396. Строки розгляду митним органом вищого рівня скарги або подання прокурора на постанову митного органу

Скарга і подання прокурора у справі про порушення митних правил розглядаються правомочними посадовими особами у десятиденний строк з дня їх надходження, якщо інше не встановлено законом.

Згідно з положеннями коментованої статті та статті 293 КУпАП скарга і протест на постанову у справі про адміністративне правопорушення розглядаються правомочними органами (посадовими особами) в десятиденний строк з дня їх надходження, якщо інше не встановлено законами України.

Законом України "Про звернення громадян" передбачено розгляд звернень громадян, у тому числі й скарг, у строк, що не перевищує одного місяця від дня їх надходження, а тих, що не потребують додаткової перевірки, - негайно, але не пізніше 15 днів з дня їх отримання. Якщо в місячний строк вирішити порушені в скарзі питання неможливо, керівник митного органу, який розглядає скаргу, як виняток, установлює потрібний строк для її розгляду, про що повідомляється особі, яка подала скаргу. При цьому загальний строк вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

Стаття 397. Наслідки подання скарги або внесення подання

Подання скарги або внесення подання зупиняє виконання постанови митного органу по справі про порушення митних правил до закінчення розгляду скарги (подання).

Подання скарги (внесення подання прокурора) зупиняє виконання постанови митного органу у справі про порушення митного законодавства до закінчення перевірки. Якщо скарга не буде обгрунтована і в її задоволенні буде письмово відмовлено, то постанова митного органу у справі про порушення митних правил підлягає виконанню.

Глава 62. Виконання постанов митних органів про накладення стягнення за порушення митних правил


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 182; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь