Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 406. Виконання постанови митного органу про накладення стягнення за порушення митних правил на осіб, які проживають або перебувають за межами України



Постанова митного органу про накладення стягнення за порушення митних правил на осіб, які проживають або перебувають за межами України, виконується за рахунок майна цих осіб, що знаходиться на території України.

У разі відсутності в Україні майна, що належить зазначеним у частині першій цієї статті особам, порядок виконання постанови митного органу про накладення на них стягнень визначається законодавством України та міжнародними договорами з державами, на території яких проживають або перебувають особи, притягнуті до відповідальності за порушення митних правил.

З метою встановлення механізму виконання постанов у справах про порушення митних правил, ч. 2 ст.377 МК передбачено вилучення митними органами товарів, ТЗ в осіб, які не мають на території Україні постійного місця проживання або адреси, в розмірах, необхідних для забезпечення стягнення штрафу або вартості предметів правопорушення.

Якщо митними органами України не вилучені товари та ТЗ для забезпечення стягнення штрафу, а особа, яка не має постійного місця проживання в Україні, протягом 15 днів з дня вручення постанови або надіслання її поштою, не сплатила суму штрафу

до Державного бюджету України, то постанова митного органу про накладення штрафу виконується Державною виконавчою службою за рахунок майна, що належить правопорушнику і знаходиться на території України, в порядку передбаченому ст.404 МК та Законом України "Про виконавче провадження" від 21.04.1999 р. №606-ХІУ.

При відсутності в Україні майна, що належить особам, які проживають або перебувають за межами України, виконання постанов у справах про порушення митних правил проводиться органами Міністерства юстиції в порядку, встановленому законодавством України та двосторонніми договорами України з державою, громадянином якої є особа, притягнута до адміністративної відповідальності або державою, на території якої проживає вказана особа і знаходиться майно, що перебуває у її власності.

Розділ XX
ПРАЦІВНИКИ МИТНИХ ОРГАНІВ, СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ МИТНИХ УСТАНОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ


Глава 63. Посадові особи митної служби України

Дана глава МК містить десять статей, якими визначаються поняття та правовий статус посадових осіб митних органів, порядок прийняття на службу та її проходження, спеціальні звання посадових осіб митної служби, режим праці, відпочинку, а також обмеження у прийнятті на службу та суміщення її з будь-якими видами підприємницької діяльності чи поєднання з політичною діяльністю.

Даною главою передбачена стаття, що визначає обов'язковість прийняття присяги посадовими особами, які вступають до служби у митні органи України та надає зміст тексту присяги.

Стаття 407. Посадові особи митної служби України

Посадовими особами митної служби України є працівники митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій, на яких цим Кодексом та іншими законами України покладено здійснення митної справи, організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і яким присвоєно спеціальні звання.

Коментована стаття містить тлумачення терміну «посадові особи» митної служби України, який відносить до вказаної категорії працівників митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій, на яких цим Кодексом та іншими законами України покладено здійснення митної справи, організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і яким присвоєно спеціальні звання. Віднесення кола осіб, на яких законами або іншими нормативними актами покладено здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій у державних органах, до категорії посадових, передбачено ст. 2 Закону України «Про державну службу», при цьому посада, відповідно до цієї ж статті, розуміється як визначена структурою і штатним розписом первинна структурна одиниця державного органу та його апарату, на яку покладено встановлене нормативними актами коло службових повноважень.

Однак необхідно зазначити, що положення деяких підзаконних нормативних актів, які регулюють питання проходження служби в митних органах, термінологічно не узгоджені з коментованою статтею. Так, Положення про порядок і умови проходження служби в митних органах України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 9.02.1993 р. №97 (далі - Положення) містить лише термін «службова особа», причому його зміст синонімічний терміну «посадова особа», що міститься у цьому Кодексі.

Положення визначає порядок і умови проходження служби в митних органах їх службовими особами, яким присвоєно персональні звання відповідно до займаних ними посад і стажу роботи. Слід зауважити, що трудові відносини інших працівників митних органів регулюються законодавством України про працю.

Відповідно до Положення, службовими особами митних органів можуть бути лише громадяни України, які за своїми діловими та моральними якостями, освітнім рівнем і станом здоров'я здатні ефективно виконувати покладені на митні органи завдання. Не можуть бути прийняті до митних органів особи, які були засуджені за вчинення злочину.

Норми Положення, прийнятого у розвиток старого Митного кодексу України, який втратив чинність з 01.01.2004 року, є у певною мірою застарілими та потребують свого коригування.

Гранична чисельність працівників Держмитслужби України затверджується Кабінетом Міністрів України. Структуру центрального апарату Держмитслужби України затверджує Голова за погодженням з Кабінетом Міністрів України. Положення про структурні підрозділи центрального апарату Держмитслужби України затверджує її Голова.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 180; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь