Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Донбаська державна машинобудівна академія



 

 

 
 

 

 


ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ СТУДЕНТІВ

З ВИКОНАННЯ РОЗДІЛУ

«ОХОРОНА ПРАЦІ»

ДИПЛОМНИХ ПРОЕКТІВ

для студентів спеціальностей ТМ, МВ, ІВ

 

 

 

        

 

Краматорськ 2011

 

УДК 658.382.3:621


Організація роботи студентів з виконання розділу «Охорона праці» дипломних проектів для студентів спеціальностей ТМ, МВ, ІВ/ уклад.: С. А. Гончарова, Л. В. Дементій. – Краматорськ: ДДМА, 2011. – 144 с.

 

 

У даних методичних вказівках наведено основні вимоги щодо змісту і оформлення розділу «Охорона праці» дипломних проектів для студентів спеціальностей ТМ, МВ, ІВ, наведено рекомендації щодо вибору конкретних завдань у залежності від теми дипломного проекту. У вказівках приведено багато довідкового матеріалу, який потрібен студентам при виконанні даного розділу проекту. Для основних засобів захисту людини від виробничих факторів при холодній обробці металів наведено методики розрахунків та приклади конкретних рішень з охорони праці.

 

Укладачі: С.А. Гончарова, доц.,

Л.В. Дементій, доц.

 

 

Відпов. за випуск   А. П. Авдєєнко, проф.

 
 
 
 


ЗМІСТ

 


Вступ

4
1 Загальні вимоги щодо оформлення розділу «Охорона праці» 5
2 Аналіз виробничих факторів в механічних та складальних цехах 7
3 Розробка заходів щодо виробничої санітарії 18
4 Розробка заходів щодо технічної безпеки 30
5 Методики розрахунків основних засобів захисту 39
  5.1 Вентиляція виробничих приміщень 39
  5.2 Опалення цехів 58
  5.3 Охорона навколишнього середовища 63
  5.4 Захист від шуму 67
  5.5 Захист від вібрації 74
  5.6 Виробниче освітлення  84
  5.7 Безпека виробничого обладнання 92
  5.8 Безпека виробничих процесів 99
  5.9 Захисне заземлення 101
  5.10 Визначення категорії приміщення з вибухово-пожежної та пожежної небезпеки 105

Література

108

Додаток А. Рекомендації з використання нормативно-технічної документації

110

Додаток Б. Вимоги до повітря робочої зони

115

Додаток В. Вимоги до виробничого шуму та вібрації

117

Додаток Г. Вимоги до виробничого освітлення

120

Додаток Д. Вимоги до виробничого обладнання

130

Додаток Е. Вимоги до організації робочих місць

133

Додаток Ж. Вимоги до електробезпеки

135

Додаток К. Вимоги до пожежної безпеки

140

 

 







ВСТУП

 

«Основи охорони праці» та «Охорона праці в галузі» – нормативні дисципліни, які вивчаються у усіх вищих навчальних закладах  з метою формування у майбутніх фахівців знань щодо стану і проблем охорони праці в галузі, складових і функціонування системи управління охороною праці, методів і засобів забезпечення умов виробничого середовища і безпеки праці в галузі згідно з нормативно-правовими актами.

Мета цих курсів – одержання студентами як теоретичних, так і практичних знань, необхідних для творчого рішення питань, зв’язаних з опрацюванням і вибором технології і устаткування, які вилучають або доводять до мінімуму виробничий травматизм і професійні захворювання, а також забезпечують охорону навколишнього середовища.

Вивчення дисципліни передбачає вивчення засобів захисту працюючих від впливу найбільш широко поширених в механічних та складальних цехах шкідливостей і небезпек, вимог до промислової санітарії і техніки безпеки, до устаткування та технологічних процесів, загальні вимоги до пристрою підприємств і цехів. Крім того, студенти повинні вивчити джерела забруднення навколишнього середовища при механічній обробці металів та проведенні складальних робіт та основні напрямки і методи захисту довкілля. Особливу увагу необхідно приділити захисту робітників від механічного травмування.

Для забезпечення формування перерахованих знань та умінь студенти всіх спеціальностей при розробці дипломних проектів та науково-дослідних робіт виконують розділ «Охорона праці». Він є невід'ємною частиною дипломного проекту, де, як правило, розглядаються технічні і організаційні заходи, що спрямовані на забезпечення безпеки обладнання, що проектується або знаходиться в експлуатації. Крім того, можуть бути розглянуті питання організації робочого місця, створення оптимального мікроклімату, розрахунку освітлення, питання ергономіки і інженерної психології, які направлені на створення оптимальних умов праці.

Всі питання з охорони праці розробляються у вигляді конкретних рішень, за якими можливо судити про наявність у молодого фахівця інженерної кваліфікації в області охорони праці. Це є завершальним етапом формування компетенції студентів у галузі охорони праці для подальшої професійної діяльності.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-20; Просмотров: 34; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2025 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь